Přeskočit na obsah

Centrum paliativní péče Brno zakoupí pět nových elektromobilů

14. října 2020
Centrum paliativní péče na Poliklinice Zahradníkova zakoupí pět nových elektromobilů včetně tzv. smart wallboxů, které budou sloužit pracovníkům domácího hospice.

Centrum paliativní péče Brno provozuje poradnu pro paliativní péči, ambulanci paliativní medicíny a také domácí hospic. Poskytování zdravotní péče v domácím prostředí je dostupné nepřetržitě. A právě pro tyto služby je nutné pořízení elektromobilů. „Celkové náklady na pořízení elektromobilů a chytrých dobíjecích stanic činí 3 725 000 korun. Sdružení zdravotnických zařízení II Brno získalo ze Státního fondu životního prostředí ČR dotaci ve výši 1 051 000 korun a dary od společností SAKO Brno a Teplárny Brno v celkové výši 800 000 korun. Chybějící finance ve výši 1 874 000 korun poskytne město Brno ze svého rozpočtu,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

„V Brně zemře v důsledku progrese nebo komplikace některého chronického onemocnění více než 2 400 osob, které potřebují v závěru života paliativní péči. K zajištění této péče jsou vozidla zcela nezbytná. Pět elektrovozů značky Renault Zoe budou sestry a lékaři využívat od dubna příštího roku,“ doplnil 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: vasickova.jana@brno.cz
Nejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.