Přeskočit na obsah

Centrum paliativní péče Brno zakoupí pět nových elektromobilů

14. října 2020

Centrum paliativní péče na Poliklinice Zahradníkova zakoupí pět nových elektromobilů včetně tzv. smart wallboxů, které budou sloužit pracovníkům domácího hospice.

Centrum paliativní péče Brno provozuje poradnu pro paliativní péči, ambulanci paliativní medicíny a také domácí hospic. Poskytování zdravotní péče v domácím prostředí je dostupné nepřetržitě. A právě pro tyto služby je nutné pořízení elektromobilů. „Celkové náklady na pořízení elektromobilů a chytrých dobíjecích stanic činí 3 725 000 korun. Sdružení zdravotnických zařízení II Brno získalo ze Státního fondu životního prostředí ČR dotaci ve výši 1 051 000 korun a dary od společností SAKO Brno a Teplárny Brno v celkové výši 800 000 korun. Chybějící finance ve výši 1 874 000 korun poskytne město Brno ze svého rozpočtu,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

„V Brně zemře v důsledku progrese nebo komplikace některého chronického onemocnění více než 2 400 osob, které potřebují v závěru života paliativní péči. K zajištění této péče jsou vozidla zcela nezbytná. Pět elektrovozů značky Renault Zoe budou sestry a lékaři využívat od dubna příštího roku,“ doplnil 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: vasickova.jana@brno.cz
Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.