Přeskočit na obsah

Centrum Kociánka slaví 100 let. Koncerty, ale i slaňováním vozíčkářů

30. května 2019 2 minuty čtení
(ral) – Už podeváté se královopolské Centrum Kociánka otevírá veřejnosti s multižánrovým festivalem Dobrý den, Kociánko. Letos je k návštěvě o důvod víc – Kociánka zároveň slaví své sté narozeniny. Návštěvníky tu dnes až do večerních hodin čekají divadla, koncerty, jarmark výrobků klientů centra i dalších neziskových organizací a další.

Celý den mohou dnes lidé strávit v areálu Centra Kociánka. Program je pro ně připraven hned na několika místech. Na hlavním pódiu vystoupí slovenská zpěvačka Katarzia, brněnští Plum Dumplings nebo domácí kociánkovský Hustej Rock. Kromě bezpočtu divadelních představení na dalších dvou pointech se lidé mohou zapojit taky do hudebního a graffiti workshopu nebo netradičních sportovních aktivit, jako je aquazorbing, bodyzorbing nebo lezecká stěna. Na vrchní cestě se předvede slaňování vozíčkářů a na hlavní cestě bude po celý den možné zakoupit si něco na jarmarku neziskových a příspěvkových organizací z Jihomoravského kraje. „Pozadu nezůstanou ani zaměstnanci a samotní uživatelé Centra Kociánka, kteří se zapojí do všech programových částí festivalu. Budou také prezentovat služby centra, včetně nejrůznějších výrobků, jež bude možno zakoupit,“ dodala koordinátorka festivalu Tereza Bízová.

Každoroční akce, která je termínově směřovaná co nejblíže dětskému dni, nese podtitul Festival v zahradách lidských hodnot a jednu z hodnot si organizátoři volí jako téma. „Do naší zahrady zasadíme pomyslnou stou hodnotu dobrosrdečnost, bez té bychom tady totiž teď nebyli,“ uvedl ředitel Centra Kociánka Tomáš Komárek. Kompletní program najdete na stránkách dobrydenkocianko.cz.

Původní areál zámečku ze 13. století a přiléhající rozsáhlý lesopark plní sociální službu od roku 1919. Dětem i dospělým se zdravotním postižením poskytuje komplexní zdravotnickou péči i rehabilitace, zároveň se zaměřuje i na jejich vzdělávání a začleňování do společnosti.

Mohlo by vás dále zajímat

Vodojemy na Žlutém kopci budou od podzimu přístupné veřejnosti. Foto: Zdeněk Kolařík
Vyšel zářijový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Na podzim se pro návštěvníky otevřou vodojemy na Žlutém kopci, na jejich historii a současnost jsme se proto zeptali hned dvou odborníků. V hlavním tématu čísla se zaměřujeme na obecní bydlení a fotoreportáž představí projekt Příběhy našich sousedů. Historie se pak vrací ke kořenům brněnského Centra experimentálního divadla, které si připomíná 30 let existence.

Nejnovější články

Zahájení festivalu Serial Killer
Víkendové tipy: Utíkejte třeba do Björnsonova sadu nebo Kamennou kolonií

Seriálová smršť dorazila do Brna: nevynechejte Serial Killer a jeho výjimečný doprovodný program. Nejen děti si užijí Zvířátkiádu v Björnsonově sadu nebo fretčí olympiádu na jejich mezinárodní výstavě. Běžci si zazávodí na Podzimním běhu Kamenkou. A Feministická konference řeší aktuální problémy genderu.

Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami, foto: Z. Kolařík
Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami

Startovací, bezbariérové i samoživitelské – takový charakter mají byty, které město postavilo v proluce na Bratislavské. Kolaudace bytového domu se očekává v říjnu.

Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu
Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu

V Brně se po čtyřech letech obmění zastupitelstva města a městských částí. Zároveň Brňané zvolí do Senátu dva zástupce, a to za volební obvody č. 55 a 58. Termín voleb je 23. a 24. září, případné druhé kolo senátních voleb bude o týden později.

Volby začínají v pátek 23. září ve 14 hodin. V tento den je možno hlasovat do 22 hodin. V sobotu 24. září jsou volební místnosti otevřeny od 8 do 14 hodin. Každý volič hlasuje osobně, zastoupení není dovoleno.

Byt básníka Zeno Kaprála bude novým dějištěm kulturních událostí v Brně, foto: Brno 2028
Byt básníka Zeno Kaprála bude novým dějištěm kulturních událostí v Brně

Třináct kulturních akcí jen do konce listopadu - tak vypadá momentální program nového kulturního prostoru v Brně, bývalého bytu básníka Zeno Kaprála. Unikátní literární salon vznikl pod hlavičkou kandidatury Brna na Evropské hlavní město kultury 2028.