Ceník parkování v historickém jádru Brna se změní. Zvýhodní parkování v parkovacích domech

  • 19. prosince 2017
  • 2 minuty čtení
(fpo) – Rada města Brna na svém úterním zasedání schválila aktualizovaný ceník za parkování. Změny se dotknout především centra města, které trápí nedostatek parkovacích míst v ulicích. Magistrát města Brna chce tímto opatřením zajistit především místa rezidentům v historickém centru města. Pro návštěvníky pak bude výhodnější ponechat své auto v parkovacích domech.

"Schválená změna ceníku má přispět k tomu, aby pro návštěvníky Brna bylo výhodnější odstavit auto v parkovacím domě než na ulici. Když do nich město i soukromý sektor investuje, je třeba do nich přivést auta a naplnit jejich účel. Zároveň nechceme, aby historické jádro města zejména v nočních hodinách sloužilo jako neplacené parkoviště. Parkování na ulicích by se takto mělo více zpřístupnit pro rezidenty. Z toho důvodu jsme ze zpoplatněného nočního parkování vyňali některé lokality, tak aby je mohli rezidenti nadále pohodlně využívat," vysvětlil důvod změny náměstek primátora pro oblast dopravy Matěj Hollan.

"Nyní bude upravený ceník vyvěšený na úřední desce, parkovací automaty se budou přeprogramovávat na nový režim, měnit se bude i dopravní značení. Předpokládáme, že první automaty budou připraveny na nový systém už 1. ledna, celková změna by měla být dokončena 15. ledna," upřesnil termín zavedení změn.

Nově se bude platit za půl hodiny parkování 30 korun, za hodinu pak 60 korun. Zpoplatněno bude i parkování v nočních hodinách ve všední dny - 30 korun za hodinu. V neděli a ve státní svátky zůstává stání zdarma. Z nočního zpoplatnění jsou vyňaty čtyři oblasti: Benešova, Za Divadlem, Komenského a Malinovského náměstí.

V parkovacím domě Domini park na Husové zaplatí oproti tomu řidiči ve večerních hodinách a od sobotních 13 hodin do pondělních 8 hodin 15 korun na prvních 30 minut, a následně 20 korun za každou hodinu. Informace o počtu volných míst a cenách v parkovacích domech najdou řidiči na stránkách Brněnských komunikací: https://www.bkom.cz/parkovani.

Ceník platný od 1. ledna 2018.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít