Přeskočit na obsah

Ceník parkování v historickém jádru Brna se změní. Zvýhodní parkování v parkovacích domech

19. prosince 2017 2 minuty čtení
(fpo) – Rada města Brna na svém úterním zasedání schválila aktualizovaný ceník za parkování. Změny se dotknout především centra města, které trápí nedostatek parkovacích míst v ulicích. Magistrát města Brna chce tímto opatřením zajistit především místa rezidentům v historickém centru města. Pro návštěvníky pak bude výhodnější ponechat své auto v parkovacích domech.

"Schválená změna ceníku má přispět k tomu, aby pro návštěvníky Brna bylo výhodnější odstavit auto v parkovacím domě než na ulici. Když do nich město i soukromý sektor investuje, je třeba do nich přivést auta a naplnit jejich účel. Zároveň nechceme, aby historické jádro města zejména v nočních hodinách sloužilo jako neplacené parkoviště. Parkování na ulicích by se takto mělo více zpřístupnit pro rezidenty. Z toho důvodu jsme ze zpoplatněného nočního parkování vyňali některé lokality, tak aby je mohli rezidenti nadále pohodlně využívat," vysvětlil důvod změny náměstek primátora pro oblast dopravy Matěj Hollan.

"Nyní bude upravený ceník vyvěšený na úřední desce, parkovací automaty se budou přeprogramovávat na nový režim, měnit se bude i dopravní značení. Předpokládáme, že první automaty budou připraveny na nový systém už 1. ledna, celková změna by měla být dokončena 15. ledna," upřesnil termín zavedení změn.

Nově se bude platit za půl hodiny parkování 30 korun, za hodinu pak 60 korun. Zpoplatněno bude i parkování v nočních hodinách ve všední dny - 30 korun za hodinu. V neděli a ve státní svátky zůstává stání zdarma. Z nočního zpoplatnění jsou vyňaty čtyři oblasti: Benešova, Za Divadlem, Komenského a Malinovského náměstí.

V parkovacím domě Domini park na Husové zaplatí oproti tomu řidiči ve večerních hodinách a od sobotních 13 hodin do pondělních 8 hodin 15 korun na prvních 30 minut, a následně 20 korun za každou hodinu. Informace o počtu volných míst a cenách v parkovacích domech najdou řidiči na stránkách Brněnských komunikací: https://www.bkom.cz/parkovani.

Ceník platný od 1. ledna 2018.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby
Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby. Zájemci si místo prohlédnou 5. října

Do veřejné dobrovolné dražby míří další nevyužívaný objekt, a to na ulici Bieblova. Je jím bývalá mateřská škola s pozemkem. Společnost CD CENTRUM COMS, která má dražbu na starosti, naplánovala na 5. října 2022 prohlídku objektu a dotčených pozemků.

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.