Přeskočit na obsah

Čeká nás víkend plný sportu i hudby na Lužánecké

04. září 2020 2 minuty čtení
(java) – O víkendu bude opět z čeho vybírat. V nabídce je Festival vědy, Masaryk Racing Days nebo Lužánecká Open. Zajít můžete také na Den náborů a Den sportu, kde si děti mohou vyzkoušet nejrůznější sportovní aktivity.

Dnes a zítra můžete vyrazit na Dopravní hřiště Riviéra Brno, kde probíhá Festival vědy. Čeká na vás spousta zajímavých stanovišť, na nichž se přesvědčíte, že věda rozhodně není nuda. V laboratořích pod širým nebem několika jihomoravských vědeckých institucí, muzea a science centra máte možnost vyzkoušet si pokusy, které měly zůstat utajeny ve vědeckých laboratořích. Po oba dva dny jsou na programu také představení Divadla vědy probíhající v hlavním stanu. Vstup na festival je zdarma.

Ode dneška až do neděle patří Automodrom Brno tradiční akci Masaryk Racing Days. Celkem se pojede 19 závodů. V závodním programu nechybí atraktivní formulový šampionát BOSS GP, ve kterém mimo jiné startuje i držitel oficiálního traťového rekordu Masarykova okruhu Ingo Gerstl. Cena vstupného na jeden den činí 100 Kč. Vstupenky jsou k zakoupení na místě přímo u otevřených tribun. Více informací na www.automotodrombrno.cz/masaryk-racing-days-boss-gp-2020.

V sobotu se na Kraví hoře uskuteční už pátý ročník Dne náborů, kde se letos představí více jak 100 sportovních klubů z Brna a okolí. Podrobný přehled klubů a konkrétních sportů, které si děti budou moci od 9 do 18 hodin vyzkoušet najdete zde https://www.dennaboru.cz/sporty-a-kluby?filter_event=7.
Sporty si mohou děti zkusit také v neděli. Tentokrát ale v Městských halách Vodova, kde od 9 do 18 hodiny proběhne první ročník akce Den sportu. Prezentovat se tu budou kluby HC Kometa Brno, FBŠ Hattrick Brno, Judo SKKP Brno, Draci Brno, Curling Brno, TAK Hellas Brno, SAM BŠM Brno, taneční studio T-Group, Házená muži KP, Basket SKKP, Volejbalový klub KP a Florbal Židenice. u. Nebudou chybět ani sportovní hry, soutěže o ceny a další doprovodný program. Vstup na obě akce je zdarma.

V neděli ve 14 hodin bude slavnostně otevřena rekonstruovaná ulice Lužánecká. Poté je na programu symbolická první jízda po Lužánecké, takže si s sebou vezměte i kolo, koloběžku nebo skate. Až do 22 hodiny pak bude probíhat akce Lužánecká Open, na níž vystoupí i kapela P.S.H., Sajmon and Garfunkers nebo Rollingband.  Podrobný program je na www.ponava.cafe/udalosti/luzanecka-open.

Mohlo by vás dále zajímat

Vladimíra Blažková. Foto: Krajské ředitelství policie Jihomoravského kraje
Vladimíra Blažková: Člověk musí mít z koní respekt

Říká se, že nejkrásnější pohled na svět je z koňského hřbetu. Své o tom ví také Vladimíra Blažková, která to od dětské lásky ke koním dotáhla až na Mezinárodní policejní mistrovství České republiky v jízdě na koni. V kariéře ji nezastavil ani vážný úraz páteře, který utrpěla nijak překvapivě po pádu z koně. V rámci zmíněného turnaje, který již dvakrát vyhrála, se letos po třech letech představí brněnským fanouškům 10. června na Panské líše.

Účastníci sportovní aktivity v rámci Brněnských dnů pro zdraví, foto: MMB
Zdravé tělo i zdravého ducha Brňanů posílí kampaň

Město tvoří lidé, zdravé město pak zdraví lidé. Prvních osmnáct dnů v červnu budou mít fanoušci této myšlenky příležitost podpořit ji vlastní aktivitou během tradiční celoměstské kampaně Brněnské dny pro zdraví.

Martin Motyčka. Foto: Zdeněk Kolařík
Pod křídly Diecézního muzea je sakrálnímu umění dobře

Před 30 lety, 1. června 1993, bylo založeno Diecézní muzeum brněnského biskupství, které se tak v České republice stalo prvním svého druhu po listopadové revoluci. Otevřeno má od pondělí do soboty a kromě stálé expozice pořádá také přechodné výstavy v katedrální kryptě a tzv. Propité věži na Petrově. Jeho ředitel Martin Motyčka zdůrazňuje, že nejde jen o výstavní instituci, ale také o duchovní prostor vhodný k modlitbě a rozjímání.

Ředitel JICu Petr Chládek: „Naší touhou není atakovat pozice hlavních měst, ale vybudovat si místo v rámci ‚dvojek’, tedy stát po boku Lince, Drážďan apod.“ Foto: JIC
Podporujeme lidi s nápadem, který má šanci dobýt svět. Už 20 let

Z bodu, kde zhruba každý osmý člověk nemohl sehnat práci, do situace, kdy lidé sami vytvářejí nadstandardně placená pracovní místa. Z města s krachujícími podniky a opuštěnými továrnami líhní startupů a inovativních firem. Takovou proměnou Brno prošlo od přelomu tisíciletí do současnosti. A na tom, že věci nabraly tenhle směr, má kromě jiného zásluhu i JIC, který vznikl právě před 20 lety s cílem pomáhat podnikatelům prorazit nejen v regionu, ale i ve světě. O „včera, dnes a zítra“ této instituce jsme mluvili s jejím ředitelem Petrem Chládkem. 

Nejnovější články

OPEN STUDIOS vás vezmou do uměleckých ateliérů. Foto: Aneta Šilhánková
Vyrazte do ulic – kulturu, zábavu a zážitky neminete

Víkend plný akcí a událostí, to je v Brně standard, ale tentokrát je opravdu nabito. Jak a kde vznikají umělecká díla, poodhalí OPEN STUDIOS. Brněnský Bronx ožije festivalem Ghettofest. Brněnský týden pro zdraví zve na velkou řádku akcí, například v sobotu můžete podpořit ParaCENTRUM Fenix.

V pondělí se rezidentní parkování rozšíří do oblasti Jílová. Foto: MMB
V pondělí se rezidentní parkování rozšíří do oblasti Jílová

Od 5. června se do systému rezidentního parkování připojí oblast 1-24 Jílová. Bude patřit do návštěvnické zóny C. Pro abonenty a rezidenty platí stejná pravidla jako v ostatních oblastech.

Sezóna na koupališti Riviéra začíná. Kde půjde zaparkovat? Zdroj: MMB
Sezóna na koupališti Riviéra začíná. Kde půjde zaparkovat?

AKTUALIZACE 1. 6.
Koupaliště Riviéra zahajuje sezónu v sobotu 27. května. Zároveň jsou v plném proudu práce na přilehlém úseku velkého městského okruhu. Návštěvníci tak nebudou moci využívat obvyklá parkovací místa ani zastávky MHD. Od 1. června je ale v provozu nová bezplatná okružní linka.

Vladimíra Blažková. Foto: Krajské ředitelství policie Jihomoravského kraje
Vladimíra Blažková: Člověk musí mít z koní respekt

Říká se, že nejkrásnější pohled na svět je z koňského hřbetu. Své o tom ví také Vladimíra Blažková, která to od dětské lásky ke koním dotáhla až na Mezinárodní policejní mistrovství České republiky v jízdě na koni. V kariéře ji nezastavil ani vážný úraz páteře, který utrpěla nijak překvapivě po pádu z koně. V rámci zmíněného turnaje, který již dvakrát vyhrála, se letos po třech letech představí brněnským fanouškům 10. června na Panské líše.