Čeká nás víkend plný sportu i hudby na Lužánecké

  • 04. září 2020
  • 2 minuty čtení
(java) – O víkendu bude opět z čeho vybírat. V nabídce je Festival vědy, Masaryk Racing Days nebo Lužánecká Open. Zajít můžete také na Den náborů a Den sportu, kde si děti mohou vyzkoušet nejrůznější sportovní aktivity.

Dnes a zítra můžete vyrazit na Dopravní hřiště Riviéra Brno, kde probíhá Festival vědy. Čeká na vás spousta zajímavých stanovišť, na nichž se přesvědčíte, že věda rozhodně není nuda. V laboratořích pod širým nebem několika jihomoravských vědeckých institucí, muzea a science centra máte možnost vyzkoušet si pokusy, které měly zůstat utajeny ve vědeckých laboratořích. Po oba dva dny jsou na programu také představení Divadla vědy probíhající v hlavním stanu. Vstup na festival je zdarma.

Ode dneška až do neděle patří Automodrom Brno tradiční akci Masaryk Racing Days. Celkem se pojede 19 závodů. V závodním programu nechybí atraktivní formulový šampionát BOSS GP, ve kterém mimo jiné startuje i držitel oficiálního traťového rekordu Masarykova okruhu Ingo Gerstl. Cena vstupného na jeden den činí 100 Kč. Vstupenky jsou k zakoupení na místě přímo u otevřených tribun. Více informací na www.automotodrombrno.cz/masaryk-racing-days-boss-gp-2020.

V sobotu se na Kraví hoře uskuteční už pátý ročník Dne náborů, kde se letos představí více jak 100 sportovních klubů z Brna a okolí. Podrobný přehled klubů a konkrétních sportů, které si děti budou moci od 9 do 18 hodin vyzkoušet najdete zde https://www.dennaboru.cz/sporty-a-kluby?filter_event=7.
Sporty si mohou děti zkusit také v neděli. Tentokrát ale v Městských halách Vodova, kde od 9 do 18 hodiny proběhne první ročník akce Den sportu. Prezentovat se tu budou kluby HC Kometa Brno, FBŠ Hattrick Brno, Judo SKKP Brno, Draci Brno, Curling Brno, TAK Hellas Brno, SAM BŠM Brno, taneční studio T-Group, Házená muži KP, Basket SKKP, Volejbalový klub KP a Florbal Židenice. u. Nebudou chybět ani sportovní hry, soutěže o ceny a další doprovodný program. Vstup na obě akce je zdarma.

V neděli ve 14 hodin bude slavnostně otevřena rekonstruovaná ulice Lužánecká. Poté je na programu symbolická první jízda po Lužánecké, takže si s sebou vezměte i kolo, koloběžku nebo skate. Až do 22 hodiny pak bude probíhat akce Lužánecká Open, na níž vystoupí i kapela P.S.H., Sajmon and Garfunkers nebo Rollingband.  Podrobný program je na www.ponava.cafe/udalosti/luzanecka-open.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít