Přeskočit na obsah

Čeká nás víkend plný sportu i hudby na Lužánecké

04. září 2020 2 minuty čtení
(java) – O víkendu bude opět z čeho vybírat. V nabídce je Festival vědy, Masaryk Racing Days nebo Lužánecká Open. Zajít můžete také na Den náborů a Den sportu, kde si děti mohou vyzkoušet nejrůznější sportovní aktivity.

Dnes a zítra můžete vyrazit na Dopravní hřiště Riviéra Brno, kde probíhá Festival vědy. Čeká na vás spousta zajímavých stanovišť, na nichž se přesvědčíte, že věda rozhodně není nuda. V laboratořích pod širým nebem několika jihomoravských vědeckých institucí, muzea a science centra máte možnost vyzkoušet si pokusy, které měly zůstat utajeny ve vědeckých laboratořích. Po oba dva dny jsou na programu také představení Divadla vědy probíhající v hlavním stanu. Vstup na festival je zdarma.

Ode dneška až do neděle patří Automodrom Brno tradiční akci Masaryk Racing Days. Celkem se pojede 19 závodů. V závodním programu nechybí atraktivní formulový šampionát BOSS GP, ve kterém mimo jiné startuje i držitel oficiálního traťového rekordu Masarykova okruhu Ingo Gerstl. Cena vstupného na jeden den činí 100 Kč. Vstupenky jsou k zakoupení na místě přímo u otevřených tribun. Více informací na www.automotodrombrno.cz/masaryk-racing-days-boss-gp-2020.

V sobotu se na Kraví hoře uskuteční už pátý ročník Dne náborů, kde se letos představí více jak 100 sportovních klubů z Brna a okolí. Podrobný přehled klubů a konkrétních sportů, které si děti budou moci od 9 do 18 hodin vyzkoušet najdete zde https://www.dennaboru.cz/sporty-a-kluby?filter_event=7.
Sporty si mohou děti zkusit také v neděli. Tentokrát ale v Městských halách Vodova, kde od 9 do 18 hodiny proběhne první ročník akce Den sportu. Prezentovat se tu budou kluby HC Kometa Brno, FBŠ Hattrick Brno, Judo SKKP Brno, Draci Brno, Curling Brno, TAK Hellas Brno, SAM BŠM Brno, taneční studio T-Group, Házená muži KP, Basket SKKP, Volejbalový klub KP a Florbal Židenice. u. Nebudou chybět ani sportovní hry, soutěže o ceny a další doprovodný program. Vstup na obě akce je zdarma.

V neděli ve 14 hodin bude slavnostně otevřena rekonstruovaná ulice Lužánecká. Poté je na programu symbolická první jízda po Lužánecké, takže si s sebou vezměte i kolo, koloběžku nebo skate. Až do 22 hodiny pak bude probíhat akce Lužánecká Open, na níž vystoupí i kapela P.S.H., Sajmon and Garfunkers nebo Rollingband.  Podrobný program je na www.ponava.cafe/udalosti/luzanecka-open.

Mohlo by vás dále zajímat

Solární panely na střechách městských bytových domů na Vojtově 7 a 9. Foto: SAKO Brno
Kam kráčíš, Brno? Za lepším hospodařením s energií i odpadem

Dlouhodobější snaha města Brna o snižování emisí se loni potkala s celospolečenským úsilím o hospodárné nakládání s energiemi (hlavně plynem) a využívání obnovitelných zdrojů. To do budoucna povede k větší energetické soběstačnosti města i země. Závěr seriálu o akčním plánu strategie #brno2050 tedy nemůže být aktuálnější, v tomto měsíci se totiž podíváme na tematickou oblast Zdroje.

Adam Ondra a jeho volný přelez Macochy. Foto: © Adam Ondra, autor: Petr Chodura
Triumfy brněnského sportu v roce 2022

Sport je plný emocí. Někdy přináší triumfální výhry, jindy kruté prohry. Z těch prvních se ale Brňané loni naštěstí radovali mnohem častěji. Na které úspěchy roku 2022 budou dějiny brněnského sportu ještě dlouhá léta vzpomínat? Pojďme si je v teple a u šálku horké čokolády společně připomenout.

Sune Frederiksen. Foto: Zdeněk Kolařík
Sune Frederiksen: Na mistrovství světa bude mít šanci každý

Český reprezentační trenér a cizinec. Pražák a hráč Brna. Sune Frederiksen je mužem zajímavých kontrastů, ale jedna věc je neoddiskutovatelná – v srdci je především hráč a nadšený milovník curlingu. Loni si v roli kouče připsal už jeden zajímavý triumf, když jeho svěřenci vyhráli mistrovství světa skupiny B, a v březnu zamíří na šampionát elit do Vancouveru.

Už od podzimu 2021 si lidé na jižní Moravě mohli prohlédnout zmenšeninu exponátu, který se pak v březnu představil návštěvníkům Všeobecné světové výstavy Expo v Dubaji. Prezentace v českém pavilonu se speciální průchozí projekční stěnou imitující vlákna DNA a mikrosvět přiblížila Gregora Johanna Mendela a jeho přínos světu. A také zvala diváky do jeho působiště, kde byly položeny základy genetiky  do Brna. Foto: Hvězdárna a planetárium Brno
Komiks, stezka, seriál i skleník. Co přinesl rok Mendela?

Kdo měl v průběhu roku 2022 oči otevřené, nemohl jméno Mendel přehlédnout. Na oslavu 200. výročí narození vědce a opata starobrněnského kláštera se Brno poctivě připravovalo, městská správa, univerzity, muzea a další instituce připravily řadu aktivit, jen škoda, že zlatý hřeb oslav – dokončení Mendlova náměstí a instalace sochy Hrachovina – přijde na řadu až letos. Připravili jsme pro vás malou ochutnávku z onoho roku ve znamení zeleného hrášku.

Nejnovější články

Instalace Lightness v Uměleckoprůmyslovém muzeu. Foto: MMB
Drama se o víkendu chystá pod košem a Stará radnice poodkrývá svá zákoutí

Pracovní týden dospěl do cílové rovinky, už jen přetrhnout pomyslnou cílovou pásku a je tu víkend. Můžete ho strávit třeba v Technickém muzeu na výstavě věnující se autoklubům. Zblízka poznáte Starou radnici na prohlídce a rozloučení se chystá v Moravské galerii s instalací Lightness.  

Za rok 2022 bylo Cenou města Brna oceněno 14 osobností.
Cenu města Brna získalo 14 osobností

Primátorka města Brna Markéta Vaňková předala Cenu města Brna za rok 2022 dvanácti osobnostem. Vladimír Koudelka a Bohumil Samek byli oceněni in memoriam. Ceremoniál se uskutečnil v úterý 24. ledna 2023 v Zastupitelském sále na Nové radnici.

Na lednovém zasedání schválili zastupitelé dotace do sportu, kultury či sociálních služeb
Na lednovém zasedání schválili zastupitelé dotace do sportu, kultury či sociálních služeb

Poprvé se v roce 2023 zastupitelé sešli v úterý 24. ledna. Na programu měli více než 80 bodů. Ty se týkaly například dotací na podporu vytváření zelených střech, na provoz sportovišť, další peníze pomohou kulturním organizacím nebo neziskovým organizacím působícím v sociální sféře.

Solární panely na střechách městských bytových domů na Vojtově 7 a 9. Foto: SAKO Brno
Kam kráčíš, Brno? Za lepším hospodařením s energií i odpadem

Dlouhodobější snaha města Brna o snižování emisí se loni potkala s celospolečenským úsilím o hospodárné nakládání s energiemi (hlavně plynem) a využívání obnovitelných zdrojů. To do budoucna povede k větší energetické soběstačnosti města i země. Závěr seriálu o akčním plánu strategie #brno2050 tedy nemůže být aktuálnější, v tomto měsíci se totiž podíváme na tematickou oblast Zdroje.