Přeskočit na obsah

Čeká nás víkend plný sportu i hudby na Lužánecké

04. září 2020 2 minuty čtení
(java) – O víkendu bude opět z čeho vybírat. V nabídce je Festival vědy, Masaryk Racing Days nebo Lužánecká Open. Zajít můžete také na Den náborů a Den sportu, kde si děti mohou vyzkoušet nejrůznější sportovní aktivity.

Dnes a zítra můžete vyrazit na Dopravní hřiště Riviéra Brno, kde probíhá Festival vědy. Čeká na vás spousta zajímavých stanovišť, na nichž se přesvědčíte, že věda rozhodně není nuda. V laboratořích pod širým nebem několika jihomoravských vědeckých institucí, muzea a science centra máte možnost vyzkoušet si pokusy, které měly zůstat utajeny ve vědeckých laboratořích. Po oba dva dny jsou na programu také představení Divadla vědy probíhající v hlavním stanu. Vstup na festival je zdarma.

Ode dneška až do neděle patří Automodrom Brno tradiční akci Masaryk Racing Days. Celkem se pojede 19 závodů. V závodním programu nechybí atraktivní formulový šampionát BOSS GP, ve kterém mimo jiné startuje i držitel oficiálního traťového rekordu Masarykova okruhu Ingo Gerstl. Cena vstupného na jeden den činí 100 Kč. Vstupenky jsou k zakoupení na místě přímo u otevřených tribun. Více informací na www.automotodrombrno.cz/masaryk-racing-days-boss-gp-2020.

V sobotu se na Kraví hoře uskuteční už pátý ročník Dne náborů, kde se letos představí více jak 100 sportovních klubů z Brna a okolí. Podrobný přehled klubů a konkrétních sportů, které si děti budou moci od 9 do 18 hodin vyzkoušet najdete zde https://www.dennaboru.cz/sporty-a-kluby?filter_event=7.
Sporty si mohou děti zkusit také v neděli. Tentokrát ale v Městských halách Vodova, kde od 9 do 18 hodiny proběhne první ročník akce Den sportu. Prezentovat se tu budou kluby HC Kometa Brno, FBŠ Hattrick Brno, Judo SKKP Brno, Draci Brno, Curling Brno, TAK Hellas Brno, SAM BŠM Brno, taneční studio T-Group, Házená muži KP, Basket SKKP, Volejbalový klub KP a Florbal Židenice. u. Nebudou chybět ani sportovní hry, soutěže o ceny a další doprovodný program. Vstup na obě akce je zdarma.

V neděli ve 14 hodin bude slavnostně otevřena rekonstruovaná ulice Lužánecká. Poté je na programu symbolická první jízda po Lužánecké, takže si s sebou vezměte i kolo, koloběžku nebo skate. Až do 22 hodiny pak bude probíhat akce Lužánecká Open, na níž vystoupí i kapela P.S.H., Sajmon and Garfunkers nebo Rollingband.  Podrobný program je na www.ponava.cafe/udalosti/luzanecka-open.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Vodojemy na Žlutém kopci budou od podzimu přístupné veřejnosti. Foto: Zdeněk Kolařík
Vyšel zářijový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Na podzim se pro návštěvníky otevřou vodojemy na Žlutém kopci, na jejich historii a současnost jsme se proto zeptali hned dvou odborníků. V hlavním tématu čísla se zaměřujeme na obecní bydlení a fotoreportáž představí projekt Příběhy našich sousedů. Historie se pak vrací ke kořenům brněnského Centra experimentálního divadla, které si připomíná 30 let existence.

Nejnovější články

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.

Oslavy 30. výročí Centra experimentálního divadla
Brněnská hra s experimentem. CED slaví třicetiny

Divadlo je jako umělecká forma jedinečné v nekonečnosti možností svého vyjádření. V Brně máme navíc privilegium – jsme už 30 let svědky, diváky a účastníky velmi aktivního „osahávání hranic“ divadla. A to vše díky Centru experimentálního divadla, známému také pod zkratkou CED.

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Zelená střecha v brněnských Bohunicích
O ekologické dotace můžete požádat až do konce října

Neváhejte, ještě letos stihnete podat žádost o ekodotace. Všech pět výzev: Zeleň střechám, Nachytej dešťovku, Vnitroblok, Nábřežít a Ekovýuka je otevřeno do konce října. Ekologická řešení tak můžete aplikovat přímo na své bydlení, zahradu nebo můžete oživit vnitroblok, nachystat ekologický program či kulturně obohatit nábřeží brněnských řek.