Čeká nás prodloužený víkend, který nabídne kulturu, sport i motýly - Tiskový servis

Čeká nás prodloužený víkend, který nabídne kulturu, sport i motýly

  • 03. července 2020
  • 3 minuty čtení

(java) – I pokud o prodlouženém víkendu zůstanete v Brně, nudit se určitě nemusíte. Už dnes se můžete vydat na festival Uprostřed, zajít na Špilberk na operu La traviata nebo do Divadla Husa na provázku, kde probíhá Měsíc autorského čtení.

Čeká nás prodloužený víkend, který nabídne kulturu, sport i motýly
Čeká nás prodloužený víkend, který nabídne kulturu, sport i motýly

Ode dneška můžete narazit na obří, sedmimetrový, jasně zelený hrášek, který se bude dva týdny „kutálet“ Brnem. Upozorní tak na osobnost, která zanechala stopu nejenom v jihomoravské metropoli, ale po celém světě – Gregora Johanna Mendela. Hrášek symbolizující jeho slavné pokusy s hrachem, jež prováděl za zdmi Augustiniánského opatství v Brně můžete vidět od 3. do 6. 7. na hradě Špilberk, 7. 7. u kostela sv. Michala, 8.–10. 7. u Univerzitního kampusu Bohunice a 15.7. u Mahenova divadla.

Až do 9. září potrvá festival Uprostřed, který nabídne hudební produkce, workshopy, divadelní představení, tančírny nebo sportovní a multimediální akce. Dnes od 17 hodin je na programu Hudební promořování, které proběhne na Moravském náměstí u Jošta, a od 19 hodin si pak můžete zatančit na nádvoří Staré radnice, kde vás bude bavit DJ Cliché.

Pokud chcete dnešní letní večer strávit s operou, pak si nenechte ujít představení souboru Janáčkovy opery Národního divadla Brno, které v romantickém prostředí hradu Špilberku uvede jedno z děl Giuseppe Verdiho La traviata. Začátek je ve 20 hodin.

Od soboty bude v provozu Papilonia – motýlí dům Brno. Exotickou zahradu se stovkami živých motýlů z Jižní a Střední Ameriky, Afriky, Asie či Oceánie lze navštívit v pasáži Rozkvět na ulici Panská 6, kde každý den od 10 do 20 hodin můžete pozorovat více jak 60 líhnutí. Seznamte se s životním cyklem motýla a vyfoťte si ty nejkrásnější exempláře z celé planety.

V červenci můžete také vybírat z programu literárního festivalu Měsíc autorského čtení, který probíhá v Divadle Husa na provázku. Vedle setkání s českými autory se zde nabízí příležitost udělat si obrázek také o současné literatuře Maďarska. O tomto prodlouženém víkendu se můžete setkat s Gáborem Némethem, Alenou Mornštajnovou, Györgyem Spiró, Petrem Vášou, Gáborem Scheinem, Stanislavem Beranem, Gáborem Kálmánym a Szcepanem Twardochem.

Pokud si budete chtít zasportovat, navštivte sportovní park Vodova, kde si vyzkoušíte nejrůznější sporty, ať už je to florbal, volejbal, gymnastika nebo atletika. Na venkovním oploceném hřišti je také skatepark pro skateboardy, free style koloběžky i kolečkové brusle. Děti bude jistě bavit opičí dráha. Otevřeno je každý den od 9 do 20 hodin, vstup je zdarma a vybavení vám tu zapůjčí na vratnou zálohu. Děti se navíc mohou zapojit do projektu Máš na to!, který probíhá nejen na Vodově, ale i na dalších brněnských sportovištích. 

Další články z rubriky