Přeskočit na obsah

Část stavby prodloužené tramvajové trati do kampusu bude v předčasném užívání

25. srpna 2021

Lidé budou moci od začátku září využívat obnovené chodníky na Labské, vozovku v Jihlavské, část kanalizačních přípojek a část veřejného osvětlení. Umožní to dohoda o předčasném užívání, kterou dnes schválili radní. Ta by měla zprovoznit tři stavební objekty v rámci projektu Prodloužení tramvajové trati z Osové k univerzitnímu kampusu v Bohunicích.

„Přestože do konce výluk tramvají a trolejbusů zbývá ještě několik týdnů, spouštíme do provozu některé části stavby, které bylo možné dokončit v předstihu a ulehčit tak cestování alespoň na některých místech dříve, než jsme očekávali. Jedná se zejména o ulici Jihlavskou, pod kterou je již dokončen tunel, a bylo tedy možné demontovat všechny tři provizorní mosty, navazující odvodnění ulice a její osvětlení. Dále pak chodníky na ulici U Penzionu, díky kterým zmizí provizorní trasa pro pěší přes staveniště. Postupně se připravují další návrhy na předčasné užívání jednotlivých stavebních objektů. Je skvělé, že práce na stavbě probíhají podle harmonogramu a nedochází k žádným zpožděním,“ uvedla primátorka města Markéta Vaňková.  

Předčasné užívání části stavby umožňuje, aby například dokončené chodníky či silnice mohli lidé využívat, ačkoli stavba ještě nebyla jako celek dokončena a předána městu. Projekt má za cíl prodloužit tramvajovou trať z Osové až ke kampusu v Bohunicích. Část této trati povede tunelem pod úrovní vozovky. Se stavbou se začalo v roce 2019, první tramvaje tudy podle předpokladů projedou v příštím roce.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.