Část Brňanů nesouhlasí s pronájmem městských pozemků cirkusům s divokými druhy zvířat

  • 30. července 2019
  • 1 minuta čtení
(zug) – Po celý červen měli obyvatelé Brna možnost odpovědět v anketě na otázku, zda souhlasí, nebo nesouhlasí, aby město pronajímalo své pozemky cirkusům s divokými druhy zvířat. V anketě hlasovalo téměř dva tisíce Brňanů a více než 1500 z nich vyjádřilo nesouhlas s pronájmem.

Anketu iniciovalo vedení města, které mělo zájem zjistit názor obyvatel. „Před několika měsíci proběhla médii informace o tom, že Znojmo nadále nebude pronajímat pozemky cirkusům, které provádějí drezuru zvířat. Jelikož toto téma pravidelně rezonuje i v Brně, rozhodlo se vedení města uspořádat anketu a zjistit, zda Brňané chtějí, aby se zdejší městské pozemky pronajímaly cirkusům s divokými druhy zvířat,“ vysvětlil náměstek brněnské primátorky Tomáš Koláčný před spuštěním hlasování.

Hlasovat mohl každý občan Brna starší 15 let prostřednictvím účtu Brno iD nebo osobně na pobočkách Knihovny Jiřího Mahena a TIC Brno. V anketě se vyjádřilo celkem 1919 lidí. Pro nesouhlas s pronájmem pozemků města Brna cirkusům s divokými druhy zvířat se vyslovilo 79 % hlasujících (1517 lidí).

„Výsledek ankety slouží vedení města jako podklad pro další jednání s městskými částmi. Dohodli jsme se na odeslání dopisu, ve kterém vedení městských částí doporučujeme zvážit možnost městské pozemky cirkusům s divokými druhy zvířat nepronajímat,“ nastínil další postup Koláčný.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít