Přeskočit na obsah

Bývalá celnice se dočká opravy ještě letos. Radní vybrali zhotovitele

05. února 2020

Devatenáct milionů korun a osm měsíců prací. Tolik bude potřeba k rekonstrukci bytového domu na Křenové 76. V někdejší celnici pak najde nový domov sedm mladých párů nebo rodin: město tu vybuduje startovací byty.

„Původní vzhled domu zůstane zachován, protože má významnou historickou hodnotu. Vznikne tu 5 bytů o dispozici 2+kk a dva byty 3+kk, všechny v režimu startovacích. V přízemí bude nebytový prostor, který může být využitý například jako kavárna s venkovním posezením v oplocené zahrádce za domem,“ popsal náměstek pro oblast bydlení a správy majetku Oliver Pospíšil.

Celkovou rekonstrukci domu a zbudování půdní vestavby provede I. Vyškovská stavební společnost, s. r. o., která ve výběrovém řízení nabídla nejnižší cenu i nejkratší dobu prací, a to 18 917 859,69 Kč bez DPH a 240 dní.

„Předpokládáme, že práce začnou na jaře a hotové budou do konce letošního roku,“ dodal Oliver Pospíšil.

Mgr. Radka Loukotová
Magistrát města Brna
Tiskové středisko
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: loukotova.radka@brno.cz
Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.