Přeskočit na obsah

Bývalá celnice se dočká opravy ještě letos. Radní vybrali zhotovitele

05. února 2020
Devatenáct milionů korun a osm měsíců prací. Tolik bude potřeba k rekonstrukci bytového domu na Křenové 76. V někdejší celnici pak najde nový domov sedm mladých párů nebo rodin: město tu vybuduje startovací byty.

„Původní vzhled domu zůstane zachován, protože má významnou historickou hodnotu. Vznikne tu 5 bytů o dispozici 2+kk a dva byty 3+kk, všechny v režimu startovacích. V přízemí bude nebytový prostor, který může být využitý například jako kavárna s venkovním posezením v oplocené zahrádce za domem,“ popsal náměstek pro oblast bydlení a správy majetku Oliver Pospíšil.

Celkovou rekonstrukci domu a zbudování půdní vestavby provede I. Vyškovská stavební společnost, s. r. o., která ve výběrovém řízení nabídla nejnižší cenu i nejkratší dobu prací, a to 18 917 859,69 Kč bez DPH a 240 dní.

„Předpokládáme, že práce začnou na jaře a hotové budou do konce letošního roku,“ dodal Oliver Pospíšil.

Mgr. Radka Loukotová
Magistrát města Brna
Tiskové středisko
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: loukotova.radka@brno.cz
Nejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.