Přeskočit na obsah

Byty na Ptašínského poslouží seniorům pečujícím o dospělé zdravotně postižené potomky. Město vypracuje investiční záměr

24. června 2020

Poskytnout malometrážní byty pro rodiče seniorského věku, kteří pečují o své již dospělé potomky se zdravotním postižením je cílem rekonstrukce domu v ulici Ptašínského 13 v Králově Poli. Brněnští radní dnes odsouhlasili zpracování investičního záměru na opravu. Byty i pečovatelskou službu bude v budově poskytovat spolek Naděje, který zde doposud zajišťoval domov pro seniory.

Brněnská pobočka Naděje provozovala v budově domov pro seniory s kapacitou 27 lůžek od roku 1997.
„V loňském roce byla tato služba ukončena s ohledem na nevyhovující požárně bezpečnostní podmínky v prostoru domova. Po konzultaci s Odborem sociální péče MMB bylo rozhodnuto, že by po rekonstrukci mohl objekt sloužit často opomíjené skupině rodičů – seniorů, kteří pečují o své už dospělé potomky s kombinovaným zdravotním postižením, a nabídnout tak zcela nový druh pomoci,“ uvedla primátorka města Markéta Vaňková.

Podle předpokladů by byty mohly sloužit jedenadvaceti lidem. „Současně se stavebními úpravami 2. podlaží a potřebnými dispozičními změnami dojde k navýšení počtu malometrážních bytů zvláštního určení v budově. Upravit se musí také požárně bezpečnostní řešení domu, aby odpovídalo platným normám. V plánu je i modernizace stávajícího osobního výtahu, úprava elektroinstalace, výměna tří plynových kotlů a velkoobjemového ohřívače vody a mnoho dalšího. Očekáváme, že náklady se vyšplhají na 12 milionů korun,“ doplnil náměstek primátorky Robert Kerndl.

Dům je ve vlastnictví města, sociální službu bude provozovat spolek Naděje, který v Brně funguje od roku 1992. Zaměřuje se na poskytování nejrůznějších služeb pro seniory a zdravotně postižené lidi. Momentálně provozuje například domy Naděje v Bohunicích a Řečkovicích nebo domov se zvláštním režimem pro klienty s Alzheimerovou nemocí na Vinohradech.

Mgr. Anna Dudková
Magistrát města Brna
Tiskové středisko
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: dudkova.anna@brno.cz
Nejnovější tiskové zprávy

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.

Školy, náměstí i společenské prostory pro nové „Zbrojováky“. Soutěž určila podobu další etapy vznikající čtvrti

Dynamicky se proměňující areál Nové Zbrojovky získá novou základní a mateřskou školu na základě návrhu od ateliéru SOA architekti. V polovině listopadu ho jako vítězný vybrala odborná porota urbanisticko-architektonické soutěže pořádané Kanceláří architekta města Brna (KAM). Výsledky soutěže teď posvětila Rada města Brna i vedení Nové Zbrojovky. Veřejnost si je bude moci prohlédnout na výstavě začátkem příštího roku.