Přeskočit na obsah

Byty na Ptašínského poslouží seniorům pečujícím o dospělé zdravotně postižené potomky. Město vypracuje investiční záměr

24. června 2020
Poskytnout malometrážní byty pro rodiče seniorského věku, kteří pečují o své již dospělé potomky se zdravotním postižením je cílem rekonstrukce domu v ulici Ptašínského 13 v Králově Poli. Brněnští radní dnes odsouhlasili zpracování investičního záměru na opravu. Byty i pečovatelskou službu bude v budově poskytovat spolek Naděje, který zde doposud zajišťoval domov pro seniory.

Brněnská pobočka Naděje provozovala v budově domov pro seniory s kapacitou 27 lůžek od roku 1997.
„V loňském roce byla tato služba ukončena s ohledem na nevyhovující požárně bezpečnostní podmínky v prostoru domova. Po konzultaci s Odborem sociální péče MMB bylo rozhodnuto, že by po rekonstrukci mohl objekt sloužit často opomíjené skupině rodičů – seniorů, kteří pečují o své už dospělé potomky s kombinovaným zdravotním postižením, a nabídnout tak zcela nový druh pomoci,“ uvedla primátorka města Markéta Vaňková.

Podle předpokladů by byty mohly sloužit jedenadvaceti lidem. „Současně se stavebními úpravami 2. podlaží a potřebnými dispozičními změnami dojde k navýšení počtu malometrážních bytů zvláštního určení v budově. Upravit se musí také požárně bezpečnostní řešení domu, aby odpovídalo platným normám. V plánu je i modernizace stávajícího osobního výtahu, úprava elektroinstalace, výměna tří plynových kotlů a velkoobjemového ohřívače vody a mnoho dalšího. Očekáváme, že náklady se vyšplhají na 12 milionů korun,“ doplnil náměstek primátorky Robert Kerndl.

Dům je ve vlastnictví města, sociální službu bude provozovat spolek Naděje, který v Brně funguje od roku 1992. Zaměřuje se na poskytování nejrůznějších služeb pro seniory a zdravotně postižené lidi. Momentálně provozuje například domy Naděje v Bohunicích a Řečkovicích nebo domov se zvláštním režimem pro klienty s Alzheimerovou nemocí na Vinohradech.

Mgr. Anna Dudková
Magistrát města Brna
Tiskové středisko
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: dudkova.anna@brno.cz
Nejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.