Přeskočit na obsah

Bytové domy na Vojtově dostanou solární panely, získaná energie bude využita ve společných prostorách

20. října 2021

Světla na chodbách nebo provoz výtahu – třeba v těchto společných prostorách na Vojtově 7 a 9 se využije zelená energie vyrobená přímo v místě. Střechu městských domů si pronajme společnost SAKO Brno na 30 let za symbolickou korunu měsíčně.

„SAKO Brno bylo letos v únoru pověřeno, aby do konce roku 2026 na prozatím nevyužitých střechách městských budov realizovalo zhruba 500 fotovoltaických a fototermických systémů o celkovém instalovaném výkonu 40 MWp. Solární panely plánované na Vojtově jsou pilotním projektem tohoto velkého záměru a na střechách se objeví ještě letos. Jejich výkon bude 19,8 kWp,“ přiblížil 1. náměstek primátorky města Brna Petr Hladík.

Nájemní smlouvy, které dnes brněnští radní schválili, poskytují střechy domů společnosti SAKO Brno na dobu určitou 30 let. Za pronájem bude platit symbolickou 1 korunu měsíčně.

„Energie ze solárních panelů bude proudit do hlavního rozvaděče objektů a bude zásobovat jejich společnou spotřebu, nikoliv tedy jednotlivé byty, které mají všechny svůj fakturační elektroměr,“ doplnil náměstek pro oblast bydlení a správy majetku Jiří Oliva.

Komplex bytových domů s celkem 116 byty na Vojtově dokončilo město v roce 2020. Jedná se o čtyřpodlažní bloky budov se společným přízemím, vnitřním atriem a parkovacími stáními.

Mgr. Radka Loukotová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.