Přeskočit na obsah

Bytové domy na Vojtově dostanou solární panely, získaná energie bude využita ve společných prostorách

20. října 2021
Světla na chodbách nebo provoz výtahu – třeba v těchto společných prostorách na Vojtově 7 a 9 se využije zelená energie vyrobená přímo v místě. Střechu městských domů si pronajme společnost SAKO Brno na 30 let za symbolickou korunu měsíčně.

„SAKO Brno bylo letos v únoru pověřeno, aby do konce roku 2026 na prozatím nevyužitých střechách městských budov realizovalo zhruba 500 fotovoltaických a fototermických systémů o celkovém instalovaném výkonu 40 MWp. Solární panely plánované na Vojtově jsou pilotním projektem tohoto velkého záměru a na střechách se objeví ještě letos. Jejich výkon bude 19,8 kWp,“ přiblížil 1. náměstek primátorky města Brna Petr Hladík.

Nájemní smlouvy, které dnes brněnští radní schválili, poskytují střechy domů společnosti SAKO Brno na dobu určitou 30 let. Za pronájem bude platit symbolickou 1 korunu měsíčně.

„Energie ze solárních panelů bude proudit do hlavního rozvaděče objektů a bude zásobovat jejich společnou spotřebu, nikoliv tedy jednotlivé byty, které mají všechny svůj fakturační elektroměr,“ doplnil náměstek pro oblast bydlení a správy majetku Jiří Oliva.

Komplex bytových domů s celkem 116 byty na Vojtově dokončilo město v roce 2020. Jedná se o čtyřpodlažní bloky budov se společným přízemím, vnitřním atriem a parkovacími stáními.

Mgr. Radka Loukotová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.