Byt básníka Zeno Kaprála bude novým dějištěm kulturních událostí v Brně

  • 21. září 2022
  • 2 minuty čtení
  • Radka Loukotová

Třináct kulturních akcí jen do konce listopadu - tak vypadá momentální program nového kulturního prostoru v Brně, bývalého bytu básníka Zeno Kaprála. Unikátní literární salon vznikl pod hlavičkou kandidatury Brna na Evropské hlavní město kultury 2028.

Literární setkání, čtení, besedy, ale třeba i rezdenční pobyty autorů – k tomu všemu lze využít prostor Rezidence Café Kaprál, který vznikl v jedinečně dochovaném bytě brněnského básníka Zeno Kaprála (1941–2020). V pilotním režimu do konce listopadu nabídne 13 akcí, které se budou až na výjimky konat v úterky a čtvrtky vždy od 19 hodin. Protože je kapacita bytu velmi omezená, budou se jich zájemci moci vždy zúčastnit online na FB stránce rezidence Café Kaprál. Nejbližší událost je v plánu již tento čtvrtek 22. září, a to uvedení zářijového čísla časopisu Host, které doprovodí autorská performance a čtení básníka a performera Ondřeje Macla.

„Myšlenka Rezidence Café Kaprál je jedním z projektů brněnské kandidatury na titul Evropské hlavní město kultury 2028, kterým do plně funkční a pestré městské infrastruktury ve spolupráci se zástupci zdejší scény společně stavíme projekt s dlouhodobou vizí. V Brně není žádný literární salon a nyní se díky kandidatuře naskytla jedinečná příležitost otevřít jej právě v tomto bytě. Pod hlavičkou Brno 2028 v rámci filozofie inkluzivního nerůstu získá novou náplň několik objektů na různých brněnských adresách a byt Zeno Kaprála je jedním z těchto míst,“ uvedla programová ředitelka brněnské kandidatury Brno 2028 Marcela Straková.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít