Přeskočit na obsah

Budova při MŠ Měřičkova dostala zelenou střechu. Na její realizaci přispěje město 222 tisíc korun

06. dubna 2022

Brněnští radní dnes doporučili zastupitelům, aby schválili poskytnutí investičního transferu městské části Brno – Řečkovice a Mokrá hora ve výši 222 600 Kč. Peníze budou sloužit k uhrazení části nákladů na vybudování zelené střechy na budově v areálu MŠ Měřičkova.

„Městská část Brno – Řečkovice a Mokrá hora rozšiřuje kapacity Mateřské školy v ulici Měřičkova. Bývalá kotelna, která se nachází v areálu školky, bude upravena a vznikne tu nová třída. Před nedávnem zde byla dokončena zelená střecha o ploše 159 m?. Na nákladech, které činí 495 tisíc Kč, by se mělo město Brno podílet částkou 222 600 Kč,“ uvedl 1. náměstek primátorky Petr Hladík

Město Brno podporuje vytváření zelených střech již několik let. „Od roku 2019 vypisujeme v rámci projektu Ekodotace program Zeleň střechám! Ekologické dotace se setkaly u Brňanů s velkým zájmem a vnímáme rostoucí poptávku po zelených řešeních ve městě. Od roku 2019, kdy proběhla první výzva na zelené střechy, bylo zrealizováno 202 projektů, na které Brno poskytlo celkem 29,962 milionu korun. Pro představu se jedná o plochu 49.010 m?, což je přibližně 7 fotbalových hřišť. Pro letošní rok si mohou občané nebo právnické osoby zažádat o dotaci od 1. února do 31. října. V rozpočtu je na to alokována částka 19 831 000 korun. Projekty, které byly podpořeny penězi z města, si může každý prohlédnout v mapě na stránce ekodotace.brno.cz,“ upřesnil 1. náměstek Petr Hladík

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskový mluvčí
mobil: +420 773 785 318
e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz  

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.