Přeskočit na obsah

Budova při MŠ Měřičkova dostala zelenou střechu. Na její realizaci přispěje město 222 tisíc korun

06. dubna 2022
Brněnští radní dnes doporučili zastupitelům, aby schválili poskytnutí investičního transferu městské části Brno – Řečkovice a Mokrá hora ve výši 222 600 Kč. Peníze budou sloužit k uhrazení části nákladů na vybudování zelené střechy na budově v areálu MŠ Měřičkova.

„Městská část Brno – Řečkovice a Mokrá hora rozšiřuje kapacity Mateřské školy v ulici Měřičkova. Bývalá kotelna, která se nachází v areálu školky, bude upravena a vznikne tu nová třída. Před nedávnem zde byla dokončena zelená střecha o ploše 159 m?. Na nákladech, které činí 495 tisíc Kč, by se mělo město Brno podílet částkou 222 600 Kč,“ uvedl 1. náměstek primátorky Petr Hladík

Město Brno podporuje vytváření zelených střech již několik let. „Od roku 2019 vypisujeme v rámci projektu Ekodotace program Zeleň střechám! Ekologické dotace se setkaly u Brňanů s velkým zájmem a vnímáme rostoucí poptávku po zelených řešeních ve městě. Od roku 2019, kdy proběhla první výzva na zelené střechy, bylo zrealizováno 202 projektů, na které Brno poskytlo celkem 29,962 milionu korun. Pro představu se jedná o plochu 49.010 m?, což je přibližně 7 fotbalových hřišť. Pro letošní rok si mohou občané nebo právnické osoby zažádat o dotaci od 1. února do 31. října. V rozpočtu je na to alokována částka 19 831 000 korun. Projekty, které byly podpořeny penězi z města, si může každý prohlédnout v mapě na stránce ekodotace.brno.cz,“ upřesnil 1. náměstek Petr Hladík

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskový mluvčí
mobil: +420 773 785 318
e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz  

Nejnovější tiskové zprávy

Inovativní metoda pomohla v Technologickém parku zachovat desítky stromů. Postup ocenilo Ministerstvo vnitra

Inovativní řešení problému, podpora spolupráce startupu a městské společnosti i péče o životní prostředí – všechny tři aspekty v sobě spojil projekt z nedávné doby, na kterém kooperovalo Brno, Technologický park a firma Arbo Technologies. Úspěšný model ocenilo i Ministerstvo vnitra ve své soutěži. 

Žerotínovo náměstí oživí výtvarná intervence

Ve veřejném prostoru před Bílým domem vznikne umělecké dílo „Vidím plno dobrých lidí“ od Patrika Antczaka a Jakuba Jahna. Obraz na chodníku znázorní postavy reprezentující různé skupiny lidí, kteří ponesou barevné transparenty ve formě bublin. Do nich bude veřejnost moci dopisovat svá vlastní poselství. Slavnostní představení projektu proběhne 20. června.

V Brně odstartoval mezinárodní projekt MECOG-CE

Zástupci evropských metropolitních oblastí, univerzit a významných institucí se setkali ve dnech 30.–31. května 2023 v Brně. Oficiálně zahájili projekt MECOG-CE (Posílení metropolitní spolupráce a řízení ve střední Evropě), který je podpořen z programu Interreg Central Europe a město Brno je jako první město v České republice jeho vedoucím partnerem.

Finále evropského baseballového šampionátu mužů proběhne za významné podpory města Brna

Dokázat, že baseball patří mezi top sporty v České republice, je jedním z cílů mistrovství Evropy mužů, které se uskuteční na přelomu září a října. Část utkání ve skupinách i vyřazovacích bojích, ale především pak klání o třetí místo a finále proběhnou v Brně, a to za jeho významné podpory.