Přeskočit na obsah

Budova na Ptašínského 13 projde úpravami. Radní dnes rozhodli, kdo zpracuje projektovou dokumentaci

01. prosince 2021

Zpracovatele projektové dokumentace pro stavební úpravy domu na adrese Ptašínského 13 dnes vybrali brněnští radní. Cílem stavebních úprav je přizpůsobení budovy současným požárně bezpečnostním předpisům. Jedině tak totiž bude moci nadále sloužit k poskytování sociálních služeb včetně bydlení v bytech pro rodiče seniorského věku, kteří pečují o svého už dospělého zdravotně postiženého potomka.

„V budově dříve fungoval domov pro seniory. Po rekonstrukci, která je nezbytná s ohledem na nevyhovující požárně bezpečnostní podmínky, bude určena pro novou cílovou skupinu. Vzniknou zde malometrážní byty určené pro rodiče – seniory, kteří se starají o své zdravotně postižené a už dospělé potomky. Nyní jsme vybrali zpracovatele projektové dokumentace pro stavební úpravy. Zároveň se postará o autorský dozor. Z doručených nabídek jsme na základě doporučení komise vybrali firmu AK09 s nabídkovou cenou 1 032 916 korun včetně DPH,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Pro účely ubytování bude ve 2. a 3. nadzemním podlaží budovy na Ptašínského 13 vytvořeno celkem 8 bytových jednotek zvláštního určení pro celkem cca 14 osob. Ve 4. nadzemním podlaží budou vybudovány 4 byty pro trvalé bydlení a stacionář. Podzemní podlaží zahrnuje technické zázemí, v 1. nadzemním podlaží zůstává zachován stravovací provoz s jídelnou, v 5. podlaží (podkroví) pak kancelářské a provozní místnosti pečovatelské služby, strojovny výtahu a vzduchotechniky. Předpokládané náklady dosahují částky přes 13 milionů korun včetně DPH. Každý byt dostane požární signalizaci. Úpravami projde elektroinstalace i výtah v domě, rekonstruovat se bude zdravotechnická instalace a kotelna, včetně výměny tří kotlů.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.