Přeskočit na obsah

Budova na Ptašínského 13 projde úpravami. Radní dnes rozhodli, kdo zpracuje projektovou dokumentaci

01. prosince 2021
Zpracovatele projektové dokumentace pro stavební úpravy domu na adrese Ptašínského 13 dnes vybrali brněnští radní. Cílem stavebních úprav je přizpůsobení budovy současným požárně bezpečnostním předpisům. Jedině tak totiž bude moci nadále sloužit k poskytování sociálních služeb včetně bydlení v bytech pro rodiče seniorského věku, kteří pečují o svého už dospělého zdravotně postiženého potomka.

„V budově dříve fungoval domov pro seniory. Po rekonstrukci, která je nezbytná s ohledem na nevyhovující požárně bezpečnostní podmínky, bude určena pro novou cílovou skupinu. Vzniknou zde malometrážní byty určené pro rodiče – seniory, kteří se starají o své zdravotně postižené a už dospělé potomky. Nyní jsme vybrali zpracovatele projektové dokumentace pro stavební úpravy. Zároveň se postará o autorský dozor. Z doručených nabídek jsme na základě doporučení komise vybrali firmu AK09 s nabídkovou cenou 1 032 916 korun včetně DPH,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Pro účely ubytování bude ve 2. a 3. nadzemním podlaží budovy na Ptašínského 13 vytvořeno celkem 8 bytových jednotek zvláštního určení pro celkem cca 14 osob. Ve 4. nadzemním podlaží budou vybudovány 4 byty pro trvalé bydlení a stacionář. Podzemní podlaží zahrnuje technické zázemí, v 1. nadzemním podlaží zůstává zachován stravovací provoz s jídelnou, v 5. podlaží (podkroví) pak kancelářské a provozní místnosti pečovatelské služby, strojovny výtahu a vzduchotechniky. Předpokládané náklady dosahují částky přes 13 milionů korun včetně DPH. Každý byt dostane požární signalizaci. Úpravami projde elektroinstalace i výtah v domě, rekonstruovat se bude zdravotechnická instalace a kotelna, včetně výměny tří kotlů.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Inovativní metoda pomohla v Technologickém parku zachovat desítky stromů. Postup ocenilo Ministerstvo vnitra

Inovativní řešení problému, podpora spolupráce startupu a městské společnosti i péče o životní prostředí – všechny tři aspekty v sobě spojil projekt z nedávné doby, na kterém kooperovalo Brno, Technologický park a firma Arbo Technologies. Úspěšný model ocenilo i Ministerstvo vnitra ve své soutěži. 

Žerotínovo náměstí oživí výtvarná intervence

Ve veřejném prostoru před Bílým domem vznikne umělecké dílo „Vidím plno dobrých lidí“ od Patrika Antczaka a Jakuba Jahna. Obraz na chodníku znázorní postavy reprezentující různé skupiny lidí, kteří ponesou barevné transparenty ve formě bublin. Do nich bude veřejnost moci dopisovat svá vlastní poselství. Slavnostní představení projektu proběhne 20. června.

V Brně odstartoval mezinárodní projekt MECOG-CE

Zástupci evropských metropolitních oblastí, univerzit a významných institucí se setkali ve dnech 30.–31. května 2023 v Brně. Oficiálně zahájili projekt MECOG-CE (Posílení metropolitní spolupráce a řízení ve střední Evropě), který je podpořen z programu Interreg Central Europe a město Brno je jako první město v České republice jeho vedoucím partnerem.

Finále evropského baseballového šampionátu mužů proběhne za významné podpory města Brna

Dokázat, že baseball patří mezi top sporty v České republice, je jedním z cílů mistrovství Evropy mužů, které se uskuteční na přelomu září a října. Část utkání ve skupinách i vyřazovacích bojích, ale především pak klání o třetí místo a finále proběhnou v Brně, a to za jeho významné podpory.