Přeskočit na obsah

Budoucnost televizní tvorby prodiskutuje radní pro kulturu s vlámskou delegací

21. září 2021

Ve čtvrtek 23. září přijme radní pro kulturu Marek Fišer na Nové radnici vlámskou delegaci. Kromě nich se přijetí zúčastní také ministr kultury Lubomír Zaorálek. Tématem setkání bude budoucnost televizní tvorby.

Vlámský ministr pro média a mládež Benjamin Dalle, generální ředitel vlámské veřejnoprávní televize VRT Frederik Delaplace, šéfka mezinárodní spolupráce vlámské veřejnoprávní televize VRT Elly Vervoelet a vlámský ambasador Koen Haverbeke. V tomto složení dorazí Belgičané na setkání na Nové radnici.

„Tématem přijetí vlámské delegace bude budoucnost televizní tvorby, export kreativního průmyslu a možnosti spolupráce vzhledem k unikátnímu know-how, ke kterému se belgická televizní tvorba v posledních letech na mezinárodní úrovni dopracovala,“ upřesnil radní pro kulturu Marek Fišer.

Belgičtí i čeští hosté se poté přesunou do Divadla na Orlí, kde budou – společně s generálním ředitelem Petrem Dvořákem – hlavními aktéry debaty moderované Emmou Smetanou v rámci festivalu Serial Killer. Tématy diskuse bude budoucnost evropských seriálů, jednotný digitální trh či ohrožení principu veřejné služby v celé Evropě. Večer program doprovodí unikátní premiéra belgického seriálu Albatros v Divadle Bolka Polívky za účasti tvůrců, koncert Emmy Smetany na Jakubském náměstí a speciální party vlámské veřejnoprávní televize a vlámského audiovizuálního fondu v prostorách bývalé kavárny Savoy.   


Mgr. Kateřina Gardoňová Tiskové středisko MMB tel.: +420 542 172 466 mobil: +420 602 595 170 e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.

Školy, náměstí i společenské prostory pro nové „Zbrojováky“. Soutěž určila podobu další etapy vznikající čtvrti

Dynamicky se proměňující areál Nové Zbrojovky získá novou základní a mateřskou školu na základě návrhu od ateliéru SOA architekti. V polovině listopadu ho jako vítězný vybrala odborná porota urbanisticko-architektonické soutěže pořádané Kanceláří architekta města Brna (KAM). Výsledky soutěže teď posvětila Rada města Brna i vedení Nové Zbrojovky. Veřejnost si je bude moci prohlédnout na výstavě začátkem příštího roku.