Přeskočit na obsah

Budoucnost televizní tvorby prodiskutuje radní pro kulturu s vlámskou delegací

21. září 2021
Ve čtvrtek 23. září přijme radní pro kulturu Marek Fišer na Nové radnici vlámskou delegaci. Kromě nich se přijetí zúčastní také ministr kultury Lubomír Zaorálek. Tématem setkání bude budoucnost televizní tvorby.

Vlámský ministr pro média a mládež Benjamin Dalle, generální ředitel vlámské veřejnoprávní televize VRT Frederik Delaplace, šéfka mezinárodní spolupráce vlámské veřejnoprávní televize VRT Elly Vervoelet a vlámský ambasador Koen Haverbeke. V tomto složení dorazí Belgičané na setkání na Nové radnici.

„Tématem přijetí vlámské delegace bude budoucnost televizní tvorby, export kreativního průmyslu a možnosti spolupráce vzhledem k unikátnímu know-how, ke kterému se belgická televizní tvorba v posledních letech na mezinárodní úrovni dopracovala,“ upřesnil radní pro kulturu Marek Fišer.

Belgičtí i čeští hosté se poté přesunou do Divadla na Orlí, kde budou – společně s generálním ředitelem Petrem Dvořákem – hlavními aktéry debaty moderované Emmou Smetanou v rámci festivalu Serial Killer. Tématy diskuse bude budoucnost evropských seriálů, jednotný digitální trh či ohrožení principu veřejné služby v celé Evropě. Večer program doprovodí unikátní premiéra belgického seriálu Albatros v Divadle Bolka Polívky za účasti tvůrců, koncert Emmy Smetany na Jakubském náměstí a speciální party vlámské veřejnoprávní televize a vlámského audiovizuálního fondu v prostorách bývalé kavárny Savoy.   


Mgr. Kateřina Gardoňová Tiskové středisko MMB tel.: +420 542 172 466 mobil: +420 602 595 170 e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.