Přeskočit na obsah

Budoucí podoba hlavního vchodu Ústředního hřbitova vzejde ze soutěže

20. ledna 2021
Hlavní vstup na Ústřední hřbitov z ulice Vídeňská se dočká proměny. Rada města Brna na svém dnešním zasedání souhlasila s přípravou architektonicko-urbanistické soutěže, ve které budou účastníci navrhovat budoucí podobu širšího areálu hlavního vstupu.

„Hlavní vstup na největší brněnský hřbitov již nesplňuje nároky na služby, zázemí a pohodlí návštěvníků. Vzhledem ke staří budov, které se zde nacházejí, bude nutná jejich oprava. Toho chceme využít a upravit celou východní část hřbitova při ulici Vídeňská. Vzhledem k tomu, že jde o památkově chráněnou část, chceme přistupovat k návrhu úprav koncepčně a s pokorou. Z tohoto důvodu vyhlásíme architektonicko-urbanistickou soutěž, jejímž cílem bude navrhnout podobu hlavního vstupu, správní budovy pro administrativu a přilehlého veřejného prostranství v areálu hřbitova, a to včetně zastávek MHD,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Přípravou soutěžních podmínek pro zahájení architektonicko-urbanistické soutěže byla pověřena Kancelář architekta města Brna. „Město Brno usiluje o modernizaci technického administrativního zázemí Ústředního hřbitova a rozšíření služeb pro návštěvníky. Předmětem soutěže bude i návrh výstavby provozních budov podél ohradní zdi a objektu občerstvení nebo kamenického obchodu. Stánky na ulici pak nahradí květinářství, díky čemuž bude místo reprezentativnější a úhlednější. Architekti a urbanisté navrhnou i podobu orientačního systému a mobiliáře včetně nabíracích míst na vodu, která bychom rádi rozšířili na celém hřbitově. Neméně důležitou součástí soutěže budou i sadové úpravy a výsadba zeleně,“ uvedl 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

V následujících týdnech bude Kancelář architekta připravovat podmínky soutěže. Samotné vyhlášení se předpokládá na polovinu dubna letošního roku.

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.