Bruslařská sezona v Brně začíná. Kam můžete vyrazit?

  • 30. listopadu 2023
  • 2 minuty čtení
  • Tadeáš Mima

Milovníci bruslení, zpozorněte! V pátek se otevírají oblíbená kluziště za Lužánkami či ve Vodově ulici, k nimž se připojí i úplně nová ledová plocha v parku na Moravském náměstí. Během adventu se na sportovištích připravují časové bloky s bezplatným vstupem či doprovodný program pro děti.

Ledové plochy u Lužánek a ve Vodově se zprovozní o prvním prosincovém odpoledni. Navštívit je můžete ve všední dny od 15 do 20 hodin, během svátků a o víkendech pak mezi 9. a 20. hodinou. Oba areály budou fungovat až do konce února.

Bruslení navíc ozvláštní speciální aktivity. Na Vodovu dorazí 5. prosince Mikuláš, který dětem rozdá sladkosti. Dále se 8. prosince plánuje Den sportovišť, při němž se obě kluziště zpřístupní v odpoledních blocích zcela zdarma bez nutnosti rezervace. Vodova se stane také dějištěm krasobruslařské exhibice 15. prosince a vše završí 17. prosinec, kdy se na ploše za Lužánkami pořádá Adventní bruslení s doprovodným programem.

V obou areálech zakoupíte jídlo či teplé nápoje, samozřejmostí jsou šatny se skříňkami a k dispozici budou také půjčovny bruslí nebo brusírny. Ceníky a další informace o kluzišti na Vodově naleznete zde, o kluzišti za Lužánkami potom zde.


Kluziště v areálu líšeňského Saleska. Foto: Salesko Brno-Líšeň

V pátek 1. prosince od 17 hodin se slavnostně otevírá také zcela nová venkovní plocha v parku na Moravském náměstí. Nejdříve vystoupí krasobruslaři a v 19 hodin začíná bruslení zdarma. Moravák nabídne každodenně čtyři časové bloky 10–12 hodin, 13–15 hodin, 16–18 hodin a 19–21 hodin. Na místě si lze zapůjčit brusle, helmu či vybavení k výuce dětí. Detaily zjistíte na oficiálních stránkách kluziště.

V tomto týdnu se otevřelo i kluziště v líšeňském Salesku. Od pondělí do pátku se počítá s 90minutovými bloky 16–17.30 hodin a 18–19.30 hodin, v sobotu a neděli se připojují ještě časy 12–13.30 hodin a 14–15.30 hodin. Podrobnosti najdete na webu Saleska.

K dispozici bývají také volné hodiny pro veřejnost například v halách dětí a mládeže za Lužánkami či v hale Úvoz. Je ovšem potřeba sledovat aktuální rozpis termínů na stránkách obou krytých ploch.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít