Přeskočit na obsah

Brno zná své nejlepší sportovce uplynulého roku, Ondra triumfuje pošesté

13. prosince 2019

Ve čtvrtek večer byly slavnostně vyhlášeny ceny pro nejlepší brněnské sportovce, sportovní kolektivy i sportovní akce roku 2019. Titul sportovce Brna pošesté v řadě získal lezec Adam Ondra. Slavné brněnské sportovní osobnosti Vladimír Malý, Jiří Pokorný a Milan Puzrla byly uvedeny do sportovní síně slávy.

Nejlepšími sportovci města Brna jsou podle hodnocení členů Akademie brněnského sportu lezec Adam Ondra jako první, dále je druhým brokový střelec na trap Jan Lipták a třetím je dráhový cyklista Tomáš Bábek. Další v pořadí jsou Jakub Tomeček, Vendula Frintová nebo Martin Zaťovič. Adam Ondra stanul v čele brněnských sportovců pošesté za sebou, dlouhodobě patří k nejlepším lezcům světa. Letos oslavil tituly mistra světa i mistra Evropy v lezení na obtížnost.

„Mé velké uznání patří všem sportovcům, kteří pro obdivuhodné sportovní výkony obětují opravdu mnoho životního úsilí. Děkuji všem sportovcům, kteří hrdě reprezentují Brno a Českou republiku,“ ocenila všechny zúčastněné primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Střelci Komety Brno zabodovali mezi sportovními kolektivy, kde obsadili první místo. Mezi nejlepšími týmy je následují hokejisté Komety Brno a dráhoví cyklisté sprinteři Dukly Brno. Nejlepším mládežnickým kolektivem se stal Kanoe klub Spoj Brno, na druhém místě SK Draci Brno a AK Olymp Brno jsou třetí.

 „Sportovními akcemi roku byly vyhlášeny v tomto pořadí MotoGP, extraligová utkání hokejové Komety Brno a největší běžecký závod na Jižní Moravě ČSOB Vokolo priglu 2019. Sport a sportovní událostí patří v Brně k nejvyšším prioritám,“ dodal radní města Brna Jaroslav Suchý.

Nejlepšími mladými sportovci do dvaceti let jsou v pořadí první kanoistka Gabriela Satková, dále hokejista Stanislav Svozil a třetí je střelkyně Zina Hrdličková. Nejlepším veteránským sportovcem nad padesát let se stal plavec Rudolf Šmerda. Nejlepším handicapovaným sportovcem je cyklista Ivo Koblasa.

 

Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.