Brno získalo hned pět ocenění v soutěži Stavba roku Jihomoravského kraje - Tiskový servis

Brno získalo hned pět ocenění v soutěži Stavba roku Jihomoravského kraje

  • 20. dubna 2023
  • 1 minuta čtení
  • Zdeňka Obalilová

Nejen Cenu hejtmana, ale také další čtyři ocenění přineslo městu Brnu dnešní vyhlášení výsledků soutěže Stavba roku Jihomoravského kraje.

Tramvajová trať do Kampusu. Foto: M. Schmerková
Tramvajová trať do Kampusu. Foto: M. Schmerková

Soutěž každoročně vyhlašuje kraj společně se Svazem podnikatelů Jihomoravského kraje a letos se konala již po 21. Odborná porota hlasuje v pěti kategoriích. Brno získalo ocenění celkem ve čtyřech z nich a také cenu hejtmana.

Druhé místo v kategorii Stavby občanské vybavenosti získala novostavba mateřské školy v Soběšicích, která funguje od loňského roku. První cenou se může pochlubit také prodloužení tramvajové trati z Osové ke Kampusu, a to v kategorii Dopravní a inženýrské stavby. Tramvaje tudy cestující vozí od minulého prosince.

V rámci rekonstrukcí staveb a objektů skóroval sportovní a rekreační areál Kraví hora s úpravami provozní budovy a stavby wellness – tento projekt má třetí místo. V kategorii vodohospodářských a ekologických staveb získala druhé místo dostavba kanalizace v Brně II. A cenu hejtmana Jihomoravského kraje si odnáší soubor dopravních staveb Tramvaj Plotní.

Přehled letošních staveb najdete: http://stavbajmk.cz/

 

Novostavba MŠ v Soběšicích


 

Sportovní a rekreační areál Kraví hora - wellness


 

Dostavba kanalizace v Brně II


 

Tramvajová trať Plotní


 

Další články z rubriky