Brno získalo hned pět ocenění v soutěži Stavba roku Jihomoravského kraje

  • 20. dubna 2023
  • 1 minuta čtení
  • Zdeňka Obalilová

Nejen Cenu hejtmana, ale také další čtyři ocenění přineslo městu Brnu dnešní vyhlášení výsledků soutěže Stavba roku Jihomoravského kraje.

Soutěž každoročně vyhlašuje kraj společně se Svazem podnikatelů Jihomoravského kraje a letos se konala již po 21. Odborná porota hlasuje v pěti kategoriích. Brno získalo ocenění celkem ve čtyřech z nich a také cenu hejtmana.

Druhé místo v kategorii Stavby občanské vybavenosti získala novostavba mateřské školy v Soběšicích, která funguje od loňského roku. První cenou se může pochlubit také prodloužení tramvajové trati z Osové ke Kampusu, a to v kategorii Dopravní a inženýrské stavby. Tramvaje tudy cestující vozí od minulého prosince.

V rámci rekonstrukcí staveb a objektů skóroval sportovní a rekreační areál Kraví hora s úpravami provozní budovy a stavby wellness – tento projekt má třetí místo. V kategorii vodohospodářských a ekologických staveb získala druhé místo dostavba kanalizace v Brně II. A cenu hejtmana Jihomoravského kraje si odnáší soubor dopravních staveb Tramvaj Plotní.

Přehled letošních staveb najdete: http://stavbajmk.cz/

 

Novostavba MŠ v Soběšicích


 

Sportovní a rekreační areál Kraví hora - wellness


 

Dostavba kanalizace v Brně II


 

Tramvajová trať Plotní


 

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít