Přeskočit na obsah

Brno zdvojnásobí podporu pro filmaře

26. února 2020

Zátopek, Modelář či Nabarvené ptáče. To jsou jen některé ze snímků, které podpořil Jihomoravský filmový nadační fond. Jeho zřizovatelem je společně s Jihomoravským krajem i město Brno, které fond podpoří 10 miliony. Peněžitý dar musí ještě schválit zastupitelé.

„Dohodli jsme se se zástupci Jihomoravského kraje, že od letošního roku zdvojnásobíme příspěvky do filmového fondu. Podpora Jihomoravského filmového nadačního fondu je pro nás důležitý krok, který přispívá nejen k rozvoji místního filmového průmyslu, ale také k rozvoji ekonomickému. Podmínkou čerpání příspěvku pro filmaře je totiž jeho 100% útrata v regionu. Produkce také využívají místních služeb a najímají si lokální filmové profesionály,“ vysvětlil náměstek pro oblast kultury Tomáš Koláčný.

Za zhruba dva roky působnosti podpořil Jihomoravský filmový nadační fond 33 projektů příspěvky ve výši 18 milionů korun (z toho 1,2 mil. na scénáře).

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 466
mob.: +420 602 595 170
e-mail: gardonova.katerina@brno.cz
Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.