Přeskočit na obsah

Brno zakoupí potřebné vybavení pro distanční výuku na základních školách

02. prosince 2020
Rada města Brna schválila 613 tisíc korun na pořízení modemů a datových balíčků pro zajištění distanční výuky na základních školách zřizovaných městem Brnem.

S ohledem na dlouhodobě špatnou epidemiologickou situaci lze očekávat pokračování distanční výuky na školách i v dalším období. „Proto jsme se rozhodli situaci řešit a pořídíme pro 195 žáků vysokorychlostní modemy LTE USB a datové balíčky vysokorychlostního internetu s FUP 60GB, které budou moci využívat od ledna do června příštího roku,“ uvedl první náměstek primátorky Petr Hladík.

Vybavení poputuje do 13 škol. „Konkrétně se jedná o ZŠ Bakalovo nábřeží, ZŠ Bosonožská, ZŠ Bosonožské náměstí, ZŠ Čejkovická, ZŠ Gajdošova, ZŠ Jihomoravské náměstí, ZŠ Kneslova, ZŠ Křenová, ZŠ Merhautova, ZŠ nám. 28. října, ZŠ nám. Republiky, ZŠ Slovanské náměstí a ZŠ Vejrostova,“ doplnil radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

Poskytnutí neinvestičního příspěvku na pořízení modemů a datových balíčků musí schválit na prosincovém jednání také Zastupitelstvo města Brna.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: vasickova.jana@brno.cz
Nejnovější tiskové zprávy

Inovativní metoda pomohla v Technologickém parku zachovat desítky stromů. Postup ocenilo Ministerstvo vnitra

Inovativní řešení problému, podpora spolupráce startupu a městské společnosti i péče o životní prostředí – všechny tři aspekty v sobě spojil projekt z nedávné doby, na kterém kooperovalo Brno, Technologický park a firma Arbo Technologies. Úspěšný model ocenilo i Ministerstvo vnitra ve své soutěži. 

Žerotínovo náměstí oživí výtvarná intervence

Ve veřejném prostoru před Bílým domem vznikne umělecké dílo „Vidím plno dobrých lidí“ od Patrika Antczaka a Jakuba Jahna. Obraz na chodníku znázorní postavy reprezentující různé skupiny lidí, kteří ponesou barevné transparenty ve formě bublin. Do nich bude veřejnost moci dopisovat svá vlastní poselství. Slavnostní představení projektu proběhne 20. června.

V Brně odstartoval mezinárodní projekt MECOG-CE

Zástupci evropských metropolitních oblastí, univerzit a významných institucí se setkali ve dnech 30.–31. května 2023 v Brně. Oficiálně zahájili projekt MECOG-CE (Posílení metropolitní spolupráce a řízení ve střední Evropě), který je podpořen z programu Interreg Central Europe a město Brno je jako první město v České republice jeho vedoucím partnerem.

Finále evropského baseballového šampionátu mužů proběhne za významné podpory města Brna

Dokázat, že baseball patří mezi top sporty v České republice, je jedním z cílů mistrovství Evropy mužů, které se uskuteční na přelomu září a října. Část utkání ve skupinách i vyřazovacích bojích, ale především pak klání o třetí místo a finále proběhnou v Brně, a to za jeho významné podpory.