Přeskočit na obsah

Brno zakoupí potřebné vybavení pro distanční výuku na základních školách

02. prosince 2020

Rada města Brna schválila 613 tisíc korun na pořízení modemů a datových balíčků pro zajištění distanční výuky na základních školách zřizovaných městem Brnem.

S ohledem na dlouhodobě špatnou epidemiologickou situaci lze očekávat pokračování distanční výuky na školách i v dalším období. „Proto jsme se rozhodli situaci řešit a pořídíme pro 195 žáků vysokorychlostní modemy LTE USB a datové balíčky vysokorychlostního internetu s FUP 60GB, které budou moci využívat od ledna do června příštího roku,“ uvedl první náměstek primátorky Petr Hladík.

Vybavení poputuje do 13 škol. „Konkrétně se jedná o ZŠ Bakalovo nábřeží, ZŠ Bosonožská, ZŠ Bosonožské náměstí, ZŠ Čejkovická, ZŠ Gajdošova, ZŠ Jihomoravské náměstí, ZŠ Kneslova, ZŠ Křenová, ZŠ Merhautova, ZŠ nám. 28. října, ZŠ nám. Republiky, ZŠ Slovanské náměstí a ZŠ Vejrostova,“ doplnil radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

Poskytnutí neinvestičního příspěvku na pořízení modemů a datových balíčků musí schválit na prosincovém jednání také Zastupitelstvo města Brna.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: vasickova.jana@brno.cz
Nejnovější tiskové zprávy

Úspěšní cizinci působící v Brně se stali ambasadory města. Dnes na Nové radnici prezentovali své zkušenosti

Je jich 13. Pocházejí z 11 zemí. Společné mají to, že se usadili v Brně, podnikají, působí ve výzkumu a managementu a dokáží prezentovat příležitosti pro spolupráci s brněnskými firmami a institucemi v regionech svého původu. Brněnští ambasadoři. Jejich vybraní zástupci dnes navštívili Novou radnici.

Rekonstrukce kluboven pod Bílou horou proběhla díky participativnímu rozpočtu Dáme na vás

V úterý 29. 11. byly v Židenicích slavnostně otevřeny Mládežnické klubovny pod Bílou horou. Prostory byly zrekonstruovány díky participativnímu rozpočtu Dáme na Vás. Areál s multifunkčním hřištěm využívá o víkendu i široká veřejnost, kdy zejména rodiče s dětmi oceňují, že je zde k dispozici také sociální zařízení a pitná voda. Mnohé rodiny navíc areál navštěvují po generace, protože první klubovna zde vznikla již téměř před 50 lety a někteří její tehdejší uživatelé sem dodnes rádi zavítají.

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.