Přeskočit na obsah

Brno vyšle výpravu na Mezinárodní dětské hry

29. června 2022
54th International Children´s Games 2022, tedy 54. Mezinárodní dětské hry, se letos konají v britském Coventry v polovině srpna. Město Brno bude reprezentovat výprava ve sportovních odvětvích atletika, plavání, basketbal a tenis. Rada dnes schválila její účast na akci a zároveň úhradu nákladů.

Mezinárodní dětské hry jsou velkou sportovní událostí, které se účastní přes 1 500 mladých sportovců. Soupeří se v sedmi disciplínách – lezení, stolní tenis, plavání, atletika, tenis, fotbal a basketbal. Smyslem mezinárodní akce pro mladé sportovce z celého světa není jen sportovní zápolení, ale i boření kulturních bariér při vzájemném setkávání a doprovodném programu.

„Sport je nejen nástrojem pro kultivaci těla i ducha, ale také významným zdrojem sociální interakce a mezinárodního porozumění. Proto mě velice těší, že Brno vyšle na akci svoji výpravu 17 sportovců, kteří budou nejen bojovat o medaile, ale především sbírat zajímavé životní a kulturní zkušenosti, jež v budoucnu jistě uplatní,“ uvedl radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

První ročník tohoto podniku uspořádal slovinský sportovní instruktor Metod Klemenc již v roce 1968. Od roku 1994 jsou kromě letních her pořádány i zimní.

Nejnovější tiskové zprávy

Inovativní metoda pomohla v Technologickém parku zachovat desítky stromů. Postup ocenilo Ministerstvo vnitra

Inovativní řešení problému, podpora spolupráce startupu a městské společnosti i péče o životní prostředí – všechny tři aspekty v sobě spojil projekt z nedávné doby, na kterém kooperovalo Brno, Technologický park a firma Arbo Technologies. Úspěšný model ocenilo i Ministerstvo vnitra ve své soutěži. 

Žerotínovo náměstí oživí výtvarná intervence

Ve veřejném prostoru před Bílým domem vznikne umělecké dílo „Vidím plno dobrých lidí“ od Patrika Antczaka a Jakuba Jahna. Obraz na chodníku znázorní postavy reprezentující různé skupiny lidí, kteří ponesou barevné transparenty ve formě bublin. Do nich bude veřejnost moci dopisovat svá vlastní poselství. Slavnostní představení projektu proběhne 20. června.

V Brně odstartoval mezinárodní projekt MECOG-CE

Zástupci evropských metropolitních oblastí, univerzit a významných institucí se setkali ve dnech 30.–31. května 2023 v Brně. Oficiálně zahájili projekt MECOG-CE (Posílení metropolitní spolupráce a řízení ve střední Evropě), který je podpořen z programu Interreg Central Europe a město Brno je jako první město v České republice jeho vedoucím partnerem.

Finále evropského baseballového šampionátu mužů proběhne za významné podpory města Brna

Dokázat, že baseball patří mezi top sporty v České republice, je jedním z cílů mistrovství Evropy mužů, které se uskuteční na přelomu září a října. Část utkání ve skupinách i vyřazovacích bojích, ale především pak klání o třetí místo a finále proběhnou v Brně, a to za jeho významné podpory.