Přeskočit na obsah

Brno vyšle výpravu na Mezinárodní dětské hry

29. června 2022

54th International Children´s Games 2022, tedy 54. Mezinárodní dětské hry, se letos konají v britském Coventry v polovině srpna. Město Brno bude reprezentovat výprava ve sportovních odvětvích atletika, plavání, basketbal a tenis. Rada dnes schválila její účast na akci a zároveň úhradu nákladů.

Mezinárodní dětské hry jsou velkou sportovní událostí, které se účastní přes 1 500 mladých sportovců. Soupeří se v sedmi disciplínách – lezení, stolní tenis, plavání, atletika, tenis, fotbal a basketbal. Smyslem mezinárodní akce pro mladé sportovce z celého světa není jen sportovní zápolení, ale i boření kulturních bariér při vzájemném setkávání a doprovodném programu.

„Sport je nejen nástrojem pro kultivaci těla i ducha, ale také významným zdrojem sociální interakce a mezinárodního porozumění. Proto mě velice těší, že Brno vyšle na akci svoji výpravu 17 sportovců, kteří budou nejen bojovat o medaile, ale především sbírat zajímavé životní a kulturní zkušenosti, jež v budoucnu jistě uplatní,“ uvedl radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

První ročník tohoto podniku uspořádal slovinský sportovní instruktor Metod Klemenc již v roce 1968. Od roku 1994 jsou kromě letních her pořádány i zimní.

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.