Přeskočit na obsah

Brno vyčlenilo 2 miliony korun na zkvalitnění a vybavení kluboven, zkušeben, dílen a táborových základen

15. prosince 2021

Rada města Brna dnes schválila dotační program v oblasti volného a neformálního vzdělávání dětí a mládeže ve městě Brně.

Dotační program „Zkvalitnění zařízení a vybavení pro volný čas pro rok 2022“ mohou využít právnické osoby, které zajišťují pravidelné volnočasové aktivity dětí a mládeže v Brně. „Dotaci je možné využít na různé stavební úpravy, opravy, rekonstrukce či modernizace nebo také na pořízení movité věci s dobou použitelnosti delší než jeden rok,“ uvedl radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

Žádosti o dotace je možné podávat během února příštího roku. „Podpora je určena především pro skauty, orly, pionýry a další spolky, které vlastní klubovny nebo základny. V tomto dotačním programu může každý žadatel podat pouze jednu žádost. Minimální výše dotace je 40 tisíc korun, maximální pak 200 tisíc korun. Přesné podmínky pro poskytnutí dotace budou zveřejněny do konce letošního roku na webu města,“ upřesnil první náměstek primátorky Petr Hladík.

Jana VašíčkováTiskové středisko MMBtel.: +420 542 172 026mobil: +420 602 770 466e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Úspěšní cizinci působící v Brně se stali ambasadory města. Dnes na Nové radnici prezentovali své zkušenosti

Je jich 13. Pocházejí z 11 zemí. Společné mají to, že se usadili v Brně, podnikají, působí ve výzkumu a managementu a dokáží prezentovat příležitosti pro spolupráci s brněnskými firmami a institucemi v regionech svého původu. Brněnští ambasadoři. Jejich vybraní zástupci dnes navštívili Novou radnici.

Rekonstrukce kluboven pod Bílou horou proběhla díky participativnímu rozpočtu Dáme na vás

V úterý 29. 11. byly v Židenicích slavnostně otevřeny Mládežnické klubovny pod Bílou horou. Prostory byly zrekonstruovány díky participativnímu rozpočtu Dáme na Vás. Areál s multifunkčním hřištěm využívá o víkendu i široká veřejnost, kdy zejména rodiče s dětmi oceňují, že je zde k dispozici také sociální zařízení a pitná voda. Mnohé rodiny navíc areál navštěvují po generace, protože první klubovna zde vznikla již téměř před 50 lety a někteří její tehdejší uživatelé sem dodnes rádi zavítají.

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.