Přeskočit na obsah

Brno vyčlenilo 2 miliony korun na zkvalitnění a vybavení kluboven, zkušeben, dílen a táborových základen

15. prosince 2021
Rada města Brna dnes schválila dotační program v oblasti volného a neformálního vzdělávání dětí a mládeže ve městě Brně.

Dotační program „Zkvalitnění zařízení a vybavení pro volný čas pro rok 2022“ mohou využít právnické osoby, které zajišťují pravidelné volnočasové aktivity dětí a mládeže v Brně. „Dotaci je možné využít na různé stavební úpravy, opravy, rekonstrukce či modernizace nebo také na pořízení movité věci s dobou použitelnosti delší než jeden rok,“ uvedl radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

Žádosti o dotace je možné podávat během února příštího roku. „Podpora je určena především pro skauty, orly, pionýry a další spolky, které vlastní klubovny nebo základny. V tomto dotačním programu může každý žadatel podat pouze jednu žádost. Minimální výše dotace je 40 tisíc korun, maximální pak 200 tisíc korun. Přesné podmínky pro poskytnutí dotace budou zveřejněny do konce letošního roku na webu města,“ upřesnil první náměstek primátorky Petr Hladík.

Jana VašíčkováTiskové středisko MMBtel.: +420 542 172 026mobil: +420 602 770 466e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Dáme na vás: v úterý se otevře nové sportoviště v Medlánkách

Nejenom obyvatelé Medlánek se mohou těšit na další zrekonstruované místo pro sportování v pěkném prostředí a dobře dostupné lokalitě.

Kultura zná svoje priority na roky 2023–2025. Druhý akční plán ještě musí schválit zastupitelé

Proces připomínkování a projednávání Akčního plánu Strategie kultury a kreativních odvětví města Brna na roky 2023–2025 dnes fakticky ukončila Rada města Brna, zbývá schválení zastupitelstvem.

Na prvňáčky bude v září ve třídách opět čekat dárkový balíček od Brna

Kvalitní pastelky, vodovky nebo sešit do školy, ale taky volnočasová hra Double, bonbony nebo tetovačka – to všechno udělá radost malým školákům a školačkám, kteří v září zahájí svou základoškolskou éru. Tisíce dárkových balíčků město spolu s Teplárnami rozdává už popáté. Radní dnes schválili firmu, která sety pro město připraví na míru.

Město stále ulehčuje spojení s vídeňským letištěm

Od prosince loňského roku město Brno zajišťuje přímé vlakové spojení s vídeňským letištěm. Pro větší pohodlí cestujících také od února nabízí zvýhodněné parkování na P+R v Líšni, ze kterého zájemce zdarma odveze vůz dopravního podniku na vlakové nádraží. Služba bude pokračovat i nadále.