Přeskočit na obsah

Brno vyčlenilo 1 882 000 korun na podporu sportovních aktivit

20. října 2021

Brněnští radní schválili dotace na projekt Parkour koncept pro zdravé stárnutí, na akci Brno dance cup 2021, nebo na podporu vrcholových sportovních klubů Basketbal SK Královo Pole a Žabiny. Poskytnutí příspěvků musí ještě schválit listopadové zastupitelstvo.

Parkour koncept pro zdravé stárnutí
Tento projekt je zaměřen na zlepšování fyzické zdatnosti a vzdělávání seniorů pro zkvalitnění období stárnutí. Mezi aktivity pořádajícího spolku JsemSen, z. s., patří pravidelná cvičení, a to silová, balanční, vytrvalostní, zdravotní nebo tzv. parkour. Vědecké poznatky ze zahraničí potvrdily, že konkrétně parkour seniorům pomůže rozvíjet svalovou sílu, rovnováhu, flexibilitu a reakční čas. „Oproti běžně užívaným typům cvičení je tento program ojedinělý právě propojením s pohybem v běžném každodenním životě. Město Brno na něj vyčlenilo 25 tisíc korun,“ uvedl radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

Brno dance cup 2021
Tato taneční soutěž, která je součástí celosvětového projektu PRO-AM, spočívá ve spojení dvou tanečníků, kde jeden z páru je profesionál a druhý amatér. „Jedná se o způsob tancování, jaký známe například z právě probíhající televizní soutěže StarDance. Sportovně-kulturní akce, která je určena široké veřejnosti, proběhne 13. listopadu v Kulturním centru Dělňák v Líšni, kam se lidé mohou přijít podívat v průběhu celého dne,“ doplnil Jaroslav Suchý. Město na tuto akci přispěje částkou ve výši 15 tisíc korun.

Na podporu sportovních odvětví pro rok 2021 společnostem Žabiny, s. r. o., a Basketbal SK Královo Pole, s. r. o.
Vedení společnosti Žabiny vyčíslilo náklady na zabezpečení účasti v evropské soutěži EuroCup Women a v evropské lize European Women´s Basketball League na 550 000 korun. „Město Brno této společnosti poskytne 300 tisíc korun na úhradu cestovného. Zahraniční utkání EuroCup Women se uskuteční 21. 10. 2021 v závislosti na výherci kvalifikace buď na Kanárských ostrovech, nebo ve Velké Británii, dále 3. 11. 2021 v Belgii a 2. 12. 2021 v Německu,“ upřesnil Jaroslav Suchý a pokračoval: „European Women´s Basketball League, kterého se tým Žabiny Brno také zúčastní, pak proběhne od 6. do 8. 12. 2021 na Slovensku.“
Společnost Basketbal SK Královo Pole, s. r. o., bude potřebovat na účast v evropské soutěži EuroCup Women celkem 1 890 000 korun. „Město Brno z toho uhradí 700 tisíc korun, které budou použity na cestovné, stravné a ubytování. Tento tým sehraje zahraniční utkání 20. 10. 2021 ve Francii, 27. nebo 28. 10. 2021 na Islandu a 3. 11. 2021 opět ve Francii,“ dodal Jaroslav Suchý.

Podpora vrcholového sportu společnosti Basketbal SK Královo Pole v období říjen až prosinec 2021
Zastupitelstvo města Brna v únoru letošního roku schválilo na rok 2021 dotace Sportovnímu oddílu Basketbal SK Královo Pole, z. s., který 30. září dotaci finančně vypořádal a nevyčerpanou dotaci ve výši 842 676, 53 Kč vrátil na účet města. Od 26. září došlo k převodu licence na účast v nejvyšší basketbalové soutěži žen na společnost Basketbal SK Královo Pole, s. r. o., které nyní brněnští radní odsouhlasili poskytnutí dotace ve výši
842 000 korun. „V tomto případě se nejedná o žádné navýšení dotace, ale jde o poskytnutí finančních prostředků společnosti Basketbal SK Královo Pole, s. r. o., vrácených na účet města spolkem Sportovní oddíl Basketbal SK Královo Pole, z. s.,“ vysvětlil brněnský radní Jaroslav Suchý.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.