Přeskočit na obsah

Brno uvolní téměř 19 milionů korun na opravu škol

08. června 2022

a ZŠ a MŠ Jana Broskvy.

Rada města Brna dnes souhlasila s poskytnutím 18 800 000 korun na opravu ZŠ Hamry, MŠ Cihelní 

V ZŠ Hamry a MŠ Cihelní zajistí investorskou činnost městská část Brno – Maloměřice a Obřany. „Na Základní škole Hamry vznikne nová nástavba a bude provedeno zateplení budovy, výměna oken a výtahu a také rekonstrukce topení a vzduchotechniky,“ uvedl radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý

Na ZŠ a MŠ Jana Broskvy investorskou činnost zajistí městská část Brno-Chrlice. „V Základní a mateřské škole Jana Broskvy se počítá s rozšířením tělocvičny,“ dodal Jaroslav Suchý.

Poskytnutí příspěvku musí ještě schválit červnové zastupitelstvo.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.

V Židenicích pomáhají cestujícím nové digitální tabule odjezdů MHD

V úterý 22. listopadu se konalo slavnostní otevření projektu Digitální tabule odjezdů – Dělnický dům, který byl financován z participativního rozpočtu Dáme na vás. Ve spolupráci s Dopravním podnikem města Brna byly u Dělnického domu nainstalovány 2 digitální tabule, které cestujícím usnadňují orientaci v časech příjezdů či odjezdů autobusů a tramvají, a to v přestupním uzlu pro cesty do Juliánova, Líšně a na Vinohrady nebo z těchto lokalit směrem do centra.

Park na Moravském náměstí se otevírá lidem

Po osmiměsíční rekonstrukci je od 21. listopadu park na Moravském náměstí opět zpřístupněn veřejnosti. Nízké ploty budou ještě chvíli chránit čerstvě vysázené trvalkové záhony a trávníky, aby se ujaly a řádně zakořenily.