Přeskočit na obsah

Brno uvolní téměř 19 milionů korun na opravu škol

08. června 2022
a ZŠ a MŠ Jana Broskvy.
Rada města Brna dnes souhlasila s poskytnutím 18 800 000 korun na opravu ZŠ Hamry, MŠ Cihelní 

V ZŠ Hamry a MŠ Cihelní zajistí investorskou činnost městská část Brno – Maloměřice a Obřany. „Na Základní škole Hamry vznikne nová nástavba a bude provedeno zateplení budovy, výměna oken a výtahu a také rekonstrukce topení a vzduchotechniky,“ uvedl radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý

Na ZŠ a MŠ Jana Broskvy investorskou činnost zajistí městská část Brno-Chrlice. „V Základní a mateřské škole Jana Broskvy se počítá s rozšířením tělocvičny,“ dodal Jaroslav Suchý.

Poskytnutí příspěvku musí ještě schválit červnové zastupitelstvo.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Cestovní ruch proberou koncem dubna v Brně odborníci z celého světa. Uskuteční se Czechia Travel Trade Day

Do konce března se mohou tuzemští podnikatelé v cestovním ruchu a organizace destinačního managementu přihlásit na Czechia Travel Trade Day. Jedna z největších tuzemských akcí na podporu incomingu se uskuteční 24. a 25. dubna v Brně pod záštitou a za účasti ministra pro místní rozvoj Ivana Bartoše. 

Brno podporuje inovátory i výzkumníky z jihu Moravy. Ti mohou získat granty – startuje další výzva programu Prototypuj a ověřuj

Lokátory pro freeridery, vylepšení zubního implantátu a inovativní polymer – to jsou příklady projektů, které v loňském roce získaly podporu z programu Prototypuj a ověřuj. Město Brno prostřednictvím inovační agentury JIC nyní otevírá novou výzvu. Od 27.  března do 5. května do něj mohou inovátoři z jižní Moravy hlásit své projekty a získat až 800 tisíc korun.

V Pisárkách se naplno rozjely práce na stavbě vratné smyčky. První tramvaje po ní do vozovny vjedou příští rok v létě

Dopravní podnik města Brna začal s třetí etapou modernizace vozovny v Pisárkách. Během následujících 17 měsíců zde dělníci vybudují vratnou smyčku. Ta umožní otáčení tramvají a zároveň snadnější odbavení návštěvníků budoucí multifunkční haly, která má vyrůst v západní části brněnského výstaviště.  

Bytový fond se rozrostl o dvanáct sociálních a bezbariérových bytů

Namísto původních pěti bytových jednotek na Křenové 47, které byly v nevyhovujícím až havarijním stavu, se jich díky dvaceti měsícům prací ve stejném bytovém domě, zrenovovaném a obohaceném o nástavbu, nyní nachází dvanáct. Sloužit budou pro osoby se sníženou pohyblivostí nebo s nízkými příjmy.