Přeskočit na obsah

Brno uvítá držitele Nobelových cen. Akce Sound of Science propojuje špičkové vědce a veřejnost

11. března 2020

Brno se dlouhodobě profiluje jako město vzdělávání, vědy a výzkumu. Proto podpoří konferenci Sounds of Science, na které vystoupí dva držitelé Nobelovy ceny. Nobelisté se zde setkají s širokou veřejností, místními vědci i vedením města.

Jean-Marie Lehn obdržel Nobelovu cenu za chemii a Gerard Mourou za fyziku. Oba významní francouzští vědci navštíví Brno v rámci konference Sounds of Science. Akci pořádá Velvyslanectví Francie v České republice ve spolupráci s Masarykovou univerzitou a Vysokým učením technickým v Brně.

Sounds of Science se koná ve čtvrtek 25. 6. 2020 v kině Scala, vystoupení nobelistů doprovodí hudební skladatel Karol Beffa. V pátek 26. 6. 2020 na konferenci navazuje odborný program pro nobelisty na MUNI a VUT v Brně, kdy dojde k setkání s doktorskými studenty a vedoucími výzkumných skupin na obou univerzitách.

„Přínosem aktivní účasti Brna na akci je jeho prezentace jako města podporujícího inovace a vědu. Pozvání nobelistů k nám navazuje na další aktivity v rámci popularizace vědy, jako jsou například Dny elektronové mikroskopie, Festival vědy, Noc vědců nebo činnost Hvězdárny a planetária Brno či VIDA! Science centra,“ uvedl náměstek primátorky města Brna Tomáš Koláčný.

Radní dnes odsouhlasili zapojení města Brna do pořádání doprovodného programu akce Sounds of Science dne 25. června 2020. Na jeho organizační zajištění přispěje město částkou v maximální výši 100 000 korun a bude se podílet také na propagaci akce.

Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz
Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.