Přeskočit na obsah

Brno uvítá držitele Nobelových cen. Akce Sound of Science propojuje špičkové vědce a veřejnost

11. března 2020
Brno se dlouhodobě profiluje jako město vzdělávání, vědy a výzkumu. Proto podpoří konferenci Sounds of Science, na které vystoupí dva držitelé Nobelovy ceny. Nobelisté se zde setkají s širokou veřejností, místními vědci i vedením města.

Jean-Marie Lehn obdržel Nobelovu cenu za chemii a Gerard Mourou za fyziku. Oba významní francouzští vědci navštíví Brno v rámci konference Sounds of Science. Akci pořádá Velvyslanectví Francie v České republice ve spolupráci s Masarykovou univerzitou a Vysokým učením technickým v Brně.

Sounds of Science se koná ve čtvrtek 25. 6. 2020 v kině Scala, vystoupení nobelistů doprovodí hudební skladatel Karol Beffa. V pátek 26. 6. 2020 na konferenci navazuje odborný program pro nobelisty na MUNI a VUT v Brně, kdy dojde k setkání s doktorskými studenty a vedoucími výzkumných skupin na obou univerzitách.

„Přínosem aktivní účasti Brna na akci je jeho prezentace jako města podporujícího inovace a vědu. Pozvání nobelistů k nám navazuje na další aktivity v rámci popularizace vědy, jako jsou například Dny elektronové mikroskopie, Festival vědy, Noc vědců nebo činnost Hvězdárny a planetária Brno či VIDA! Science centra,“ uvedl náměstek primátorky města Brna Tomáš Koláčný.

Radní dnes odsouhlasili zapojení města Brna do pořádání doprovodného programu akce Sounds of Science dne 25. června 2020. Na jeho organizační zajištění přispěje město částkou v maximální výši 100 000 korun a bude se podílet také na propagaci akce.

Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz
Nejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.