Přeskočit na obsah

Brno spustí tři dotační programy na podporu aktivit k oživení ploch veřejné zeleně a na ekologickou výchovu

04. srpna 2021
Rada města Brna souhlasila se spuštěním tří dotačních programů zaměřených na podporu aktivit k oživení ploch veřejné zeleně a také na podporu projektů ekologické výchovy v Brně. Samotná realizace proběhne v příštím roce.

Prvním z nich je program na podporu oživení zeleně ve vnitroblocích ve městě. „Chceme posílit výsadbu
a zakládání nové zeleně a zvýšit množství zeleně v uličním prostoru,“
uvedl první náměstek primátorky města Brna Petr Hladík a pokračoval: „Slibujeme si, že to bude motivace pro vlastníky, aby se více zapojili do revitalizace malých ploch. Kromě vnitrobloků se tento program týká také předzahrádek a podobných ploch vhodných pro trvalé umístění zeleně, neboť jakékoliv, i malé plochy ve výsledku představují významnou součást systému městské zeleně a tzv. modro-zelené infrastruktury.“

Lhůta pro podání žádosti: od 15. 9. do 31. 10. 2021
Maximální výše dotace na jeden projekt: 250 000 Kč

Další dotační program je zaměřený na podporu akcí na oživení nábřeží brněnských řek. „V tomto případě bychom rádi docílili využití potenciálu jedinečného přírodního prostředí a navrátili do těchto míst společenský život. Jedná se tedy vždy o společenské akce určené pro veřejnost, ať už sportovní, edukativní, dětské, zdravotní, kulturní, herní, umělecké, nebo ekologické,“ upřesnil Petr Hladík.

Lhůta pro podání žádosti: od 15. 9. do 31. 10. 2021
Maximální výše dotace na jeden projekt: 25 000 Kč

Třetí program je určený na podporu ekologické výchovy. „Tyto dotace půjdou na jednotlivé projekty zaměřené na ekologickou výchovu ve vztahu ke kvalitě životního prostředí ve městě Brně a dále pak na projekty na formování vztahu dětí a dospělých k ochraně a tvorbě životního prostředí. Mohou to být jak činnosti zájmových kroužků, spolků a jiných obdobných skupin, tak i jednorázové projekty,“ řekl Petr Hladík.

Lhůta pro podání žádosti: od 15. 9. do 31. 10. 2021
Maximální výše dotace na jeden projekt: 100 000 Kč

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.