Přeskočit na obsah

Brno souhlasí s projektovou dokumentací pro sportovní a rekreační areál u Anthroposu

22. června 2022
Fotbalová hřiště, pumptrack a další zázemí nabídne sportovní a rekreační areál u Anthroposu. Brněnští radní dnes schválili souhlasné vyjádření města k projektové dokumentaci pro společné územní a stavební řízení stavby nazvané „Anthropos – sportovní a rekreační areál – I. etapa“.

Předložená projektová dokumentace řeší první etapu sportovního a rekreačního areálu umístěného na pozemcích v katastrálním území Pisárky při ulici Pisárecké. Tato etapa zahrnuje například vybudování tří fotbalových hřišť a technické infrastruktury, ale také zpevnění komunikační plochy.

„Lokalita za Anthroposem je se sportem historicky spjatá. Naším cílem je vystavět tu moderní sportovní zázemí. Celý areál plný sportovišť bude vybaven venkovními lavičkami, stojany na kola, informačními tabulemi, mobilními prostorovými sedacími prvky, odpadkovými koši apod. Součástí projektu je také rekonstrukce bývalého provozního objektu, kde vznikne zázemí pro lezecké sporty, a vybudování lávky přes řeku Svratku, aby se území propojilo s parkovacími místy na výstavišti. Později se dostaví parkovací plochy přímo v rekreačním areálu,“ uvedl 1. náměstek primátorky města Brna Petr Hladík.

„Z hlediska rozvoje a územního plánování se podařilo projekt dotáhnout do fáze přívětivé pro okolí. Řeší se nové dopravní napojení včetně spojení s cyklostezkami, důraz je kladen na začlenění městské zeleně do projektu. Ten bude sloužit širokému okolí,“ dodal radní pro oblast územního plánování a rozvoje Filip Chvátal.

„Brno je město sportu a já mám velkou radost, že další možnosti sportovního vyžití vzniknou právě v atraktivní lokalitě u Anthroposu. Půjde o bohatě vybavený areál, který nabídne návštěvníkům různorodé možnosti od míčových her po in-line okruh,“ upřesnil radní pro oblast sportu Jaroslav Suchý.

Nejnovější tiskové zprávy

Inovativní metoda pomohla v Technologickém parku zachovat desítky stromů. Postup ocenilo Ministerstvo vnitra

Inovativní řešení problému, podpora spolupráce startupu a městské společnosti i péče o životní prostředí – všechny tři aspekty v sobě spojil projekt z nedávné doby, na kterém kooperovalo Brno, Technologický park a firma Arbo Technologies. Úspěšný model ocenilo i Ministerstvo vnitra ve své soutěži. 

Žerotínovo náměstí oživí výtvarná intervence

Ve veřejném prostoru před Bílým domem vznikne umělecké dílo „Vidím plno dobrých lidí“ od Patrika Antczaka a Jakuba Jahna. Obraz na chodníku znázorní postavy reprezentující různé skupiny lidí, kteří ponesou barevné transparenty ve formě bublin. Do nich bude veřejnost moci dopisovat svá vlastní poselství. Slavnostní představení projektu proběhne 20. června.

V Brně odstartoval mezinárodní projekt MECOG-CE

Zástupci evropských metropolitních oblastí, univerzit a významných institucí se setkali ve dnech 30.–31. května 2023 v Brně. Oficiálně zahájili projekt MECOG-CE (Posílení metropolitní spolupráce a řízení ve střední Evropě), který je podpořen z programu Interreg Central Europe a město Brno je jako první město v České republice jeho vedoucím partnerem.

Finále evropského baseballového šampionátu mužů proběhne za významné podpory města Brna

Dokázat, že baseball patří mezi top sporty v České republice, je jedním z cílů mistrovství Evropy mužů, které se uskuteční na přelomu září a října. Část utkání ve skupinách i vyřazovacích bojích, ale především pak klání o třetí místo a finále proběhnou v Brně, a to za jeho významné podpory.