Přeskočit na obsah

Brno shromažďuje spacáky, deky a karimatky pro Lvov

28. února 2022

Podpora válkou sužované Ukrajiny pokračuje v Brně shromažďováním hmotné pomoci, konkrétně spacáků, dek a karimatek. Tyto věci jsou akutně potřeba v západoukrajinském Lvově. Ve spolupráci se společností SAKO Brno, a. s., tento materiál můžete věnovat už ode dneška.

„Už od čtvrtka vidím a vnímám obrovskou míru solidarity a chuť Brňanů pomáhat Ukrajině a jejím statečným obyvatelům. Ode dneška se můžete zapojit také do hmotné pomoci. Shromažďujeme spacáky, deky a karimatky, které můžete odevzdat ve vybraných sběrných střediscích odpadu,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková. „Díky komunikaci se Lvovem máme přesné informace o tom, co aktuálně potřebují. Proto prosíme, nenoste žádné jiné věci než zmíněné spacáky, deky a karimatky. Bohužel nemáme momentálně kapacity k přechovávání dalšího materiálu,“ dodala primátorka s tím, že zároveň jednají o uzavření partnerství s tímto západoukrajinským městem.

Více než sto kusů dek s brněnským logem poskytne také Kancelář marketingu a cestovního ruchu ze zásob brněnského e-shopu s dárky z města.  

„Tato iniciativa je možná díky spolupráci se společností SAKO Brno. Spacáky, deky a karimatky se ve sběrných dvorech budou umisťovat do speciálních kontejnerů RENAB. Odpadne tak další překládka a celý náklad bude jednodušeji manipulovatelný. Následně náklad odjede k hranicím, odkud bude dopraven přímo do Lvova. Již dnes můžete věci nosit do sběrných dvorů s jedinou výjimkou center na Veveří a na Ukrajinské ulici, které mají v pondělí zavřeno,“ doplnil první náměstek primátorky Petr Hladík. 

Seznam sběrných středisek odpadu:

SSO Veveří             Út–So  9–13  14–18

SSO Hapalova        Po–So  9–13   14–18

SSO Okružní           Po  13–18,  út–pá  9–13  14–18,  so–ne  9–12  13–17

SSO Dusíkova         Po  14–18,  út–pá 9–13  14–18,  so  8–12

SSO Ukrajinská      Út–So  9–13  14–18

SSO Sochorova      Po  13–18,  út–pá  9–13  14–18,  so–ne  9–12  13–17

Mapu sběrných středisek najdete zde.

Tiskové středisko MMB

tel.: +420 542 172 207

mobil: +420 773 749 963

e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.