Přeskočit na obsah

Brno shromažďuje spacáky, deky a karimatky pro Lvov

28. února 2022
Podpora válkou sužované Ukrajiny pokračuje v Brně shromažďováním hmotné pomoci, konkrétně spacáků, dek a karimatek. Tyto věci jsou akutně potřeba v západoukrajinském Lvově. Ve spolupráci se společností SAKO Brno, a. s., tento materiál můžete věnovat už ode dneška.

„Už od čtvrtka vidím a vnímám obrovskou míru solidarity a chuť Brňanů pomáhat Ukrajině a jejím statečným obyvatelům. Ode dneška se můžete zapojit také do hmotné pomoci. Shromažďujeme spacáky, deky a karimatky, které můžete odevzdat ve vybraných sběrných střediscích odpadu,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková. „Díky komunikaci se Lvovem máme přesné informace o tom, co aktuálně potřebují. Proto prosíme, nenoste žádné jiné věci než zmíněné spacáky, deky a karimatky. Bohužel nemáme momentálně kapacity k přechovávání dalšího materiálu,“ dodala primátorka s tím, že zároveň jednají o uzavření partnerství s tímto západoukrajinským městem.

Více než sto kusů dek s brněnským logem poskytne také Kancelář marketingu a cestovního ruchu ze zásob brněnského e-shopu s dárky z města.  

„Tato iniciativa je možná díky spolupráci se společností SAKO Brno. Spacáky, deky a karimatky se ve sběrných dvorech budou umisťovat do speciálních kontejnerů RENAB. Odpadne tak další překládka a celý náklad bude jednodušeji manipulovatelný. Následně náklad odjede k hranicím, odkud bude dopraven přímo do Lvova. Již dnes můžete věci nosit do sběrných dvorů s jedinou výjimkou center na Veveří a na Ukrajinské ulici, které mají v pondělí zavřeno,“ doplnil první náměstek primátorky Petr Hladík. 

Seznam sběrných středisek odpadu:

SSO Veveří             Út–So  9–13  14–18

SSO Hapalova        Po–So  9–13   14–18

SSO Okružní           Po  13–18,  út–pá  9–13  14–18,  so–ne  9–12  13–17

SSO Dusíkova         Po  14–18,  út–pá 9–13  14–18,  so  8–12

SSO Ukrajinská      Út–So  9–13  14–18

SSO Sochorova      Po  13–18,  út–pá  9–13  14–18,  so–ne  9–12  13–17

Mapu sběrných středisek najdete zde.

Tiskové středisko MMB

tel.: +420 542 172 207

mobil: +420 773 749 963

e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Inovativní metoda pomohla v Technologickém parku zachovat desítky stromů. Postup ocenilo Ministerstvo vnitra

Inovativní řešení problému, podpora spolupráce startupu a městské společnosti i péče o životní prostředí – všechny tři aspekty v sobě spojil projekt z nedávné doby, na kterém kooperovalo Brno, Technologický park a firma Arbo Technologies. Úspěšný model ocenilo i Ministerstvo vnitra ve své soutěži. 

Žerotínovo náměstí oživí výtvarná intervence

Ve veřejném prostoru před Bílým domem vznikne umělecké dílo „Vidím plno dobrých lidí“ od Patrika Antczaka a Jakuba Jahna. Obraz na chodníku znázorní postavy reprezentující různé skupiny lidí, kteří ponesou barevné transparenty ve formě bublin. Do nich bude veřejnost moci dopisovat svá vlastní poselství. Slavnostní představení projektu proběhne 20. června.

V Brně odstartoval mezinárodní projekt MECOG-CE

Zástupci evropských metropolitních oblastí, univerzit a významných institucí se setkali ve dnech 30.–31. května 2023 v Brně. Oficiálně zahájili projekt MECOG-CE (Posílení metropolitní spolupráce a řízení ve střední Evropě), který je podpořen z programu Interreg Central Europe a město Brno je jako první město v České republice jeho vedoucím partnerem.

Finále evropského baseballového šampionátu mužů proběhne za významné podpory města Brna

Dokázat, že baseball patří mezi top sporty v České republice, je jedním z cílů mistrovství Evropy mužů, které se uskuteční na přelomu září a října. Část utkání ve skupinách i vyřazovacích bojích, ale především pak klání o třetí místo a finále proběhnou v Brně, a to za jeho významné podpory.