Přeskočit na obsah

Brno-sever si na opravy bytů půjčí od města

18. prosince 2019
Více než 5000 bytů v 328 domech spravuje městská část Brno-sever. Na jejich opravy a rekonstrukce by bylo potřeba zhruba 1,5–2 miliardy korun. Investice naplánované na příští rok podpoří město zápůjčkou městské části ve výši 100 milionů korun. Dnešní rozhodnutí radních ještě podléhá schvalování zastupitelů.

 „Z uvedených částek je jasné, že městská část nemůže být schopná vlastními prostředky snížit znedbanost bytového fondu. Proto se obrátila na město Brno se žádostí o poskytnutí zápůjčky z Fondu bytové výstavby. Po společném jednání jsme se na příští rok domluvili na zápůjčce 100 milionů,“ vysvětlila primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Zápůjčka má splatnost 7 let a městská část ji začne splácet v roce 2021.

Pro rok 2020 připravuje městská část Brno-sever rekonstrukci bytových jader v ulici Bieblova a Jurkovičova. „Jen tato investice překračuje 180 milionů korun,“ podotkl náměstek pro oblast bydlení a správy majetku Oliver Pospíšil. „Dále se plánuje zateplení sedmi bytových domů a rekonstrukce Bratislavské 71. V součtu jde o akce za 216,75 milionů korun. Městská část předpokládá, že dá v příštím roce z vlastních zdrojů do oprav 120 milionů korun a v dalších letech zhruba 100 milionů ročně,“ doplnil Oliver Pospíšil.

Mgr. Radka Loukotová
Magistrát města Brna
Tiskové středisko
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: loukotova.radka@brno.cz
Nejnovější tiskové zprávy

Pětice sportovních klubů chce žádat o podporu z NSA na zlepšení stavu sportovišť. Město jim přislíbilo spolufinancování

Další rozvoj regionální i nadregionální sportovní infrastruktury má zajistit čerpání investičních dotací ze čtyř výzev Národní sportovní agentury. Aby měli brněnští žadatelé šanci uspět, město jim chce přislíbit potřebnou finanční spoluúčast. Dnes tuto podporu doporučili brněnští radní, finálně ještě musí rozhodnout zastupitelé.

Co si myslí Brňané a Brňanky, zjistí město snadněji díky nové anketní platformě

Vyjádřit svůj názor i jinde než v komentáři na Facebooku a jednou za čtyři roky u volebních uren budou Brněnští moci už od letošního podzimu díky novému systému městských anket. Jednotná platforma pro ně vzniká na webu Dáme na vás.

Sedmdesátá sezóna brněnské hvězdárny začíná návštěvnickým rekordem

V úterý 3. října 2023 navštívil Hvězdárnu a planetárium Brno 223 771. návštěvník. Překonal se tak divácký rekord z roku 2022, kdy za celých 12 měsíců dorazilo 223 770 kosmoplavců. Jinak řečeno, letošní rok je v „brněnském vesmírném přístavu“ obzvlášť rušný a neméně rušná bude i sedmdesátá sezóna, do které právě vstupuje.

Přírodní vědy, informatika a polytechnické vzdělávání v novém. Na ZŠ Bosonožská se připravuje rekonstrukce učeben

Rekonstrukce a stavební úpravy se chystají na Základní škole Bosonožská díky dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP). Bude se jednat o vybudování odborných učeben pro přírodní vědy, polytechnické vzdělávání a pro práci s digitálními technologiemi. Brněnští radní dnes na své schůzi schválili manuál realizace projektu a doporučili zastupitelům souhlasit s podmínkami přijetí dotace.