Přeskočit na obsah

Brno-sever si na opravy bytů půjčí od města

18. prosince 2019

Více než 5000 bytů v 328 domech spravuje městská část Brno-sever. Na jejich opravy a rekonstrukce by bylo potřeba zhruba 1,5–2 miliardy korun. Investice naplánované na příští rok podpoří město zápůjčkou městské části ve výši 100 milionů korun. Dnešní rozhodnutí radních ještě podléhá schvalování zastupitelů.

 „Z uvedených částek je jasné, že městská část nemůže být schopná vlastními prostředky snížit znedbanost bytového fondu. Proto se obrátila na město Brno se žádostí o poskytnutí zápůjčky z Fondu bytové výstavby. Po společném jednání jsme se na příští rok domluvili na zápůjčce 100 milionů,“ vysvětlila primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Zápůjčka má splatnost 7 let a městská část ji začne splácet v roce 2021.

Pro rok 2020 připravuje městská část Brno-sever rekonstrukci bytových jader v ulici Bieblova a Jurkovičova. „Jen tato investice překračuje 180 milionů korun,“ podotkl náměstek pro oblast bydlení a správy majetku Oliver Pospíšil. „Dále se plánuje zateplení sedmi bytových domů a rekonstrukce Bratislavské 71. V součtu jde o akce za 216,75 milionů korun. Městská část předpokládá, že dá v příštím roce z vlastních zdrojů do oprav 120 milionů korun a v dalších letech zhruba 100 milionů ročně,“ doplnil Oliver Pospíšil.

Mgr. Radka Loukotová
Magistrát města Brna
Tiskové středisko
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: loukotova.radka@brno.cz
Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.