Přeskočit na obsah

Brno-sever se může těšit na lesní hřiště z participativního rozpočtu

18. května 2022
Brněnští radní dnes schválili výběr dodavatele pro realizaci dalšího projektu z participativního rozpočtu Dáme na vás, a to zhotovení projektové dokumentace a výstavbu Lesního hřiště pro Lesnou a Královo Pole.

„Jsem moc rád, že jsme dnes schválili výběr zhotovitele, který postaví lesní hřiště podle dalšího ze skvělých nápadů přihlášených do participativního rozpočtu Dáme na vás. Velmi mě těší, že můžeme realizovat nové a unikátní projekty, jako je Lesní hřiště pro Lesnou a Královo Pole umožňující cvičení a hraní si ve stínu a chládku lesa. Velmi důsledně jsme při přípravě tohoto projektu dbali na kvalitní materiály, které budou vytvářet s lesním prostředím přirozený a harmonický celek,“ uvedl Tomáš Koláčný, náměstek primátorky.

Nové lesní hřiště nabídne možnost strávit aktivně volný čas celé rodině. Dominantou bude dřevěný lesní domeček umístěný nad terénem, který bude připomínat lodní koš a vstupy do něj budou inspirovány lodním žebříkem a stěžňovými lanovými žebříky. Dalším zajímavým prvkem budou lanové překážky s lany ukotvenými ke stromům přes podkladní dřevěné špalíky, aby se nenarušovala vitalita stromů. Celý prostor lesního hřiště bude obsahovat dřevěné prvky s nerezovými komponenty a barevnými bezpečnostními akcenty pro workoutové a balanční cvičení a také 12,5 metru dlouhou nerezovou skluzavku. Zhotovitelem Lesního hřiště pro Lesnou a Královo Pole bude společnost Unipark s. r. o.

V rámci participativního rozpočtu Dáme na vás byly již realizovány téměř tři desítky vítězných projektů a další čtyři desítky jsou v realizaci. Letošní přihlášené projekty mohou Brňané podpořit až do konce května na paro.damenavas.cz.

Cena za projektovou dokumentaci včetně DPH:     278 300 Kč 

Cena za realizaci stavby včetně DPH:             2 743 977,50 Kč

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Brno podporuje inovátory i výzkumníky z jihu Moravy. Ti mohou získat granty – startuje další výzva programu Prototypuj a ověřuj

Lokátory pro freeridery, vylepšení zubního implantátu a inovativní polymer – to jsou příklady projektů, které v loňském roce získaly podporu z programu Prototypuj a ověřuj. Město Brno prostřednictvím inovační agentury JIC nyní otevírá novou výzvu. Od 27.  března do 5. května do něj mohou inovátoři z jižní Moravy hlásit své projekty a získat až 800 tisíc korun.

V Pisárkách se naplno rozjely práce na stavbě vratné smyčky. První tramvaje po ní do vozovny vjedou příští rok v létě

Dopravní podnik města Brna začal s třetí etapou modernizace vozovny v Pisárkách. Během následujících 17 měsíců zde dělníci vybudují vratnou smyčku. Ta umožní otáčení tramvají a zároveň snadnější odbavení návštěvníků budoucí multifunkční haly, která má vyrůst v západní části brněnského výstaviště.  

Bytový fond se rozrostl o dvanáct sociálních a bezbariérových bytů

Namísto původních pěti bytových jednotek na Křenové 47, které byly v nevyhovujícím až havarijním stavu, se jich díky dvaceti měsícům prací ve stejném bytovém domě, zrenovovaném a obohaceném o nástavbu, nyní nachází dvanáct. Sloužit budou pro osoby se sníženou pohyblivostí nebo s nízkými příjmy.

Družstevní bydlení by mohlo rozšířit svou podobu. Vedle výstavby na zelené louce by družstva renovovala i staré městské domy

Město si nechá prověřit další možnost, jak lidem nabídnout dostupné družstevní bydlení, a to formou rekonstrukce zdevastovaných bytových domů. V pilotním režimu by nový záměr mohl být realizován u domu na Mostecké 16. Zda je dům vhodný, prověří předprojekční příprava, kterou dnes radní doporučili zastupitelstvu města svěřit do rukou městské společnosti CD CENTRUM COMS.