Přeskočit na obsah

Brno-sever se může těšit na lesní hřiště z participativního rozpočtu

18. května 2022

Brněnští radní dnes schválili výběr dodavatele pro realizaci dalšího projektu z participativního rozpočtu Dáme na vás, a to zhotovení projektové dokumentace a výstavbu Lesního hřiště pro Lesnou a Královo Pole.

„Jsem moc rád, že jsme dnes schválili výběr zhotovitele, který postaví lesní hřiště podle dalšího ze skvělých nápadů přihlášených do participativního rozpočtu Dáme na vás. Velmi mě těší, že můžeme realizovat nové a unikátní projekty, jako je Lesní hřiště pro Lesnou a Královo Pole umožňující cvičení a hraní si ve stínu a chládku lesa. Velmi důsledně jsme při přípravě tohoto projektu dbali na kvalitní materiály, které budou vytvářet s lesním prostředím přirozený a harmonický celek,“ uvedl Tomáš Koláčný, náměstek primátorky.

Nové lesní hřiště nabídne možnost strávit aktivně volný čas celé rodině. Dominantou bude dřevěný lesní domeček umístěný nad terénem, který bude připomínat lodní koš a vstupy do něj budou inspirovány lodním žebříkem a stěžňovými lanovými žebříky. Dalším zajímavým prvkem budou lanové překážky s lany ukotvenými ke stromům přes podkladní dřevěné špalíky, aby se nenarušovala vitalita stromů. Celý prostor lesního hřiště bude obsahovat dřevěné prvky s nerezovými komponenty a barevnými bezpečnostními akcenty pro workoutové a balanční cvičení a také 12,5 metru dlouhou nerezovou skluzavku. Zhotovitelem Lesního hřiště pro Lesnou a Královo Pole bude společnost Unipark s. r. o.

V rámci participativního rozpočtu Dáme na vás byly již realizovány téměř tři desítky vítězných projektů a další čtyři desítky jsou v realizaci. Letošní přihlášené projekty mohou Brňané podpořit až do konce května na paro.damenavas.cz.

Cena za projektovou dokumentaci včetně DPH:     278 300 Kč 

Cena za realizaci stavby včetně DPH:             2 743 977,50 Kč

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.

Školy, náměstí i společenské prostory pro nové „Zbrojováky“. Soutěž určila podobu další etapy vznikající čtvrti

Dynamicky se proměňující areál Nové Zbrojovky získá novou základní a mateřskou školu na základě návrhu od ateliéru SOA architekti. V polovině listopadu ho jako vítězný vybrala odborná porota urbanisticko-architektonické soutěže pořádané Kanceláří architekta města Brna (KAM). Výsledky soutěže teď posvětila Rada města Brna i vedení Nové Zbrojovky. Veřejnost si je bude moci prohlédnout na výstavě začátkem příštího roku.