Brno-sever se může těšit na lesní hřiště z participativního rozpočtu

  • 18. května 2022
Brněnští radní dnes schválili výběr dodavatele pro realizaci dalšího projektu z participativního rozpočtu Dáme na vás, a to zhotovení projektové dokumentace a výstavbu Lesního hřiště pro Lesnou a Královo Pole.

„Jsem moc rád, že jsme dnes schválili výběr zhotovitele, který postaví lesní hřiště podle dalšího ze skvělých nápadů přihlášených do participativního rozpočtu Dáme na vás. Velmi mě těší, že můžeme realizovat nové a unikátní projekty, jako je Lesní hřiště pro Lesnou a Královo Pole umožňující cvičení a hraní si ve stínu a chládku lesa. Velmi důsledně jsme při přípravě tohoto projektu dbali na kvalitní materiály, které budou vytvářet s lesním prostředím přirozený a harmonický celek,“ uvedl Tomáš Koláčný, náměstek primátorky.

Nové lesní hřiště nabídne možnost strávit aktivně volný čas celé rodině. Dominantou bude dřevěný lesní domeček umístěný nad terénem, který bude připomínat lodní koš a vstupy do něj budou inspirovány lodním žebříkem a stěžňovými lanovými žebříky. Dalším zajímavým prvkem budou lanové překážky s lany ukotvenými ke stromům přes podkladní dřevěné špalíky, aby se nenarušovala vitalita stromů. Celý prostor lesního hřiště bude obsahovat dřevěné prvky s nerezovými komponenty a barevnými bezpečnostními akcenty pro workoutové a balanční cvičení a také 12,5 metru dlouhou nerezovou skluzavku. Zhotovitelem Lesního hřiště pro Lesnou a Královo Pole bude společnost Unipark s. r. o.

V rámci participativního rozpočtu Dáme na vás byly již realizovány téměř tři desítky vítězných projektů a další čtyři desítky jsou v realizaci. Letošní přihlášené projekty mohou Brňané podpořit až do konce května na paro.damenavas.cz.

Cena za projektovou dokumentaci včetně DPH:     278 300 Kč 

Cena za realizaci stavby včetně DPH:             2 743 977,50 Kč

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy