Přeskočit na obsah

Brno se zapojí do programu, který pomáhá mladým nastartovat kariéru

22. srpna 2017 2 minuty čtení
(ik) – Brno se zapojí do programu Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu (The Duke of Edinburgh´s International Award - DofE). Memorandum o spolupráci v úterý podepsali výkonný ředitel obecně prospěšné společnosti DofE pro ČR Tomáš Vokáč a 1. náměstek primátora Petr Hladík.

Program Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu zajišťuje neformální vzdělávání mladých lidí ve věku od 14 do 24 let. V Brně nyní bude po podpisu memoranda směřovat na žáky základních škol. Je zaměřen na volnočasové aktivity, při kterých může mládež rozvíjet svůj talent v nejrůznějších oborech, zvyšovat sportovní dovednosti, zapojit se do dobrovolnických akcí při práci s dětmi a seniory či absolvovat dobrodružné expedice. Má mladým lidem pomoci k přijetí na střední či vysoké školy a posléze nastartovat profesní kariéru.

„Chceme účast na tomto programu nabídnout co nejširší skupině mladých lidí v Brně a podpořit je, aby na sobě začali pracovat, získali cenné dovednosti a odhalili svůj potenciál,“ uvedl 1. náměstek primátora Petr Hladík.

„Koncem srpna budou ředitelé základních škol podrobně informováni o průběhu tohoto programu. Následně proběhne školení přihlášených pedagogů. Předpokládáme, že první děti se budou moci hlásit začátkem příštího roku,“ upřesnila Marie Klusoňová z Odboru školství, mládeže a tělovýchovy Magistrátu města Brna.

Pro rok 2017 je pro brněnské základní školy zapojené do vzdělávacího programu vyčleněno v městském rozpočtu 50 000 korun na proškolení pedagogů a 250 000 korun na odměny pro zapojené pedagogické pracovníky. „Samozřejmě předpokládáme, že zajistíme pokračování programu včetně zabezpečení finanční dotace na rok 2018 v celkové částce 1 050 000 korun,“ dodal Petr Hladík.

Program Ceny vévody z Edinburghu byl založen v roce 1956. Zapojily se do něj miliony lidí ve více než 140 zemích světa. V ČR konkrétně již využilo či využívá možnosti programu 2 500 mladých lidí. K centrům, která ho nabízejí, patří kromě základních a středních škol a gymnázií mládežnické organizace či dětské domovy.

Mohlo by vás dále zajímat

Vodojemy na Žlutém kopci budou od podzimu přístupné veřejnosti. Foto: Zdeněk Kolařík
Vyšel zářijový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Na podzim se pro návštěvníky otevřou vodojemy na Žlutém kopci, na jejich historii a současnost jsme se proto zeptali hned dvou odborníků. V hlavním tématu čísla se zaměřujeme na obecní bydlení a fotoreportáž představí projekt Příběhy našich sousedů. Historie se pak vrací ke kořenům brněnského Centra experimentálního divadla, které si připomíná 30 let existence.

Nejnovější články

Hlasy jsou sečteny. V Brně přišlo k volbám 41,9 % oprávněných voličů. Foto: Z. Kolařík
Hlasy jsou sečteny. V Brně přišlo ke komunálním volbám 41,9 % oprávněných voličů

V průběhu pátku a soboty lidé po celé České republice volili své zástupce do vedení měst a obcí. V Brně přišlo do 352 volebních místností odevzdat svůj hlas 41,9 % oprávněných voličů. Ve dvou obvodech Brňané také vybírali nové senátory či senátorky. V těchto volbách se rozhodlo podpořit některého z kandidátů 44,78 % voličů.

Zahájení festivalu Serial Killer
Víkendové tipy: Utíkejte třeba do Björnsonova sadu nebo Kamennou kolonií

Seriálová smršť dorazila do Brna: nevynechejte Serial Killer a jeho výjimečný doprovodný program. Nejen děti si užijí Zvířátkiádu v Björnsonově sadu nebo fretčí olympiádu na jejich mezinárodní výstavě. Běžci si zazávodí na Podzimním běhu Kamenkou. A Feministická konference řeší aktuální problémy genderu.

Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami, foto: Z. Kolařík
Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami

Startovací, bezbariérové i samoživitelské – takový charakter mají byty, které město postavilo v proluce na Bratislavské. Kolaudace bytového domu se očekává v říjnu.

Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu
Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu

V Brně se po čtyřech letech obmění zastupitelstva města a městských částí. Zároveň Brňané zvolí do Senátu dva zástupce, a to za volební obvody č. 55 a 58. Termín voleb je 23. a 24. září, případné druhé kolo senátních voleb bude o týden později.

Volby začínají v pátek 23. září ve 14 hodin. V tento den je možno hlasovat do 22 hodin. V sobotu 24. září jsou volební místnosti otevřeny od 8 do 14 hodin. Každý volič hlasuje osobně, zastoupení není dovoleno.