Brno se zapojí do programu, který pomáhá mladým nastartovat kariéru

  • 22. srpna 2017
  • 2 minuty čtení
(ik) – Brno se zapojí do programu Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu (The Duke of Edinburgh´s International Award - DofE). Memorandum o spolupráci v úterý podepsali výkonný ředitel obecně prospěšné společnosti DofE pro ČR Tomáš Vokáč a 1. náměstek primátora Petr Hladík.

Program Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu zajišťuje neformální vzdělávání mladých lidí ve věku od 14 do 24 let. V Brně nyní bude po podpisu memoranda směřovat na žáky základních škol. Je zaměřen na volnočasové aktivity, při kterých může mládež rozvíjet svůj talent v nejrůznějších oborech, zvyšovat sportovní dovednosti, zapojit se do dobrovolnických akcí při práci s dětmi a seniory či absolvovat dobrodružné expedice. Má mladým lidem pomoci k přijetí na střední či vysoké školy a posléze nastartovat profesní kariéru.

„Chceme účast na tomto programu nabídnout co nejširší skupině mladých lidí v Brně a podpořit je, aby na sobě začali pracovat, získali cenné dovednosti a odhalili svůj potenciál,“ uvedl 1. náměstek primátora Petr Hladík.

„Koncem srpna budou ředitelé základních škol podrobně informováni o průběhu tohoto programu. Následně proběhne školení přihlášených pedagogů. Předpokládáme, že první děti se budou moci hlásit začátkem příštího roku,“ upřesnila Marie Klusoňová z Odboru školství, mládeže a tělovýchovy Magistrátu města Brna.

Pro rok 2017 je pro brněnské základní školy zapojené do vzdělávacího programu vyčleněno v městském rozpočtu 50 000 korun na proškolení pedagogů a 250 000 korun na odměny pro zapojené pedagogické pracovníky. „Samozřejmě předpokládáme, že zajistíme pokračování programu včetně zabezpečení finanční dotace na rok 2018 v celkové částce 1 050 000 korun,“ dodal Petr Hladík.

Program Ceny vévody z Edinburghu byl založen v roce 1956. Zapojily se do něj miliony lidí ve více než 140 zemích světa. V ČR konkrétně již využilo či využívá možnosti programu 2 500 mladých lidí. K centrům, která ho nabízejí, patří kromě základních a středních škol a gymnázií mládežnické organizace či dětské domovy.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít