Přeskočit na obsah

Brno se zapojí do mezinárodního vzdělávacího programu Erasmus+

13. října 2021

Brněnští radní souhlasili s podáním žádosti o akreditaci do vzdělávacího programu Erasmus+, jehož administrátorem je Dům zahraniční spolupráce, příspěvková organizace Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a česká národní agentura pro mezinárodní vzdělávání a výzkum.

Cílem tohoto programu je usnadnit mezinárodní spolupráci ve vzdělávání a zapojit co nejširší spektrum jednotlivců i institucí. „Chceme tak podpořit rozvoj profesních i digitálních kompetencí pedagogických i nepedagogických pracovníků, využívání informačních a komunikačních technologií ve výchově a vzdělávání, posílit spolupráci v oblasti inkluzivního vzdělávání a v oblasti podpory odpovědného občanství a odpovědné účasti na demokracii,“ uvedl radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý a pokračoval: “Konkrétně půjde například o výukové pobyty, kurzy nebo odborná školení.“

Aktivity programu Erasmus+ mohou probíhat v partnerských zemích programu, zejména v členských státech Evropské unie. „Počítáme se spoluprací se školami a dalšími organizacemi především z našich partnerských měst, což přispěje k rozvoji vzájemné spolupráce a také ke zvýšení povědomí o městě Brně,“ přiblížil Jaroslav Suchý.

V této souvislosti radní dnes také schválili „Plán Erasmus Odboru školství a mládeže Magistrátu města Brna na období 2022–2027“, který je nezbytný pro udělení akreditace. „Město Brno zažádá o udělení akreditace v roli koordinátora konsorcia pro oblast školního vzdělávání v klíčové akci KA1 Mobilita jednotlivců. Tato role umožní obecním mateřským a základním školám bez zkušeností a s nedostatečnou administrativní a finanční kapacitou zapojit se do programu Erasmus+, samozřejmě v případě, že o to vedení jednotlivých škol projeví zájem,“ doplnil Jaroslav Suchý.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.

Školy, náměstí i společenské prostory pro nové „Zbrojováky“. Soutěž určila podobu další etapy vznikající čtvrti

Dynamicky se proměňující areál Nové Zbrojovky získá novou základní a mateřskou školu na základě návrhu od ateliéru SOA architekti. V polovině listopadu ho jako vítězný vybrala odborná porota urbanisticko-architektonické soutěže pořádané Kanceláří architekta města Brna (KAM). Výsledky soutěže teď posvětila Rada města Brna i vedení Nové Zbrojovky. Veřejnost si je bude moci prohlédnout na výstavě začátkem příštího roku.