Přeskočit na obsah

Brno se spolu s VUT chce zapojit do projektu „Sklo pro 21. století“

18. srpna 2021

Rada města Brna dnes na svém zasedání vyjádřila zájem o spolupráci s Vysokým učením technickým v Brně na projektu „Sklo pro 21. století“ v rámci výzvy Fondy EHP 2014–2021. Brno se do projektu zapojí jako tzv. aplikační garant.

Statutární město Brno vyjadřuje zájem o spolupráci s Vysokým učením technickým v Brně na podávaném projektu „Sklo pro 21. století“ (registrační číslo: KU-CA2-005), v rámci výzvy Fondy EHP 2014-2021, Program Kultura, KU/REG/CA2, výzva Současné umění II. Žadatelem projektu je Vysoké učení technické v Brně. Statutární město Brno se do projektu zapojí jako tzv. aplikační garant. Projekt je součástí strategie navrhování a zavádění nových kurzů do výuky a provádění reforem systému výuky umělecké tvorby s ohledem na praktické zkušenosti při rozvoji manuálních dovedností a znalostí původních postupů.

„Záměrem projektu je navrácení využívání tradičních sklářských technologií a řemeslných dovedností spojených s materiálem skla do praktické výuky. To umožní studentům a pedagogům obnovit přístup k tradičním technologiím, které jsou součástí kulturního dědictví 19. a 20. stol. Jako jeden z výstupů projektu připraví studenti FaVU několik sad návrhů pro speciální edice skleněných suvenýrů, které jsou používány v rámci provozu hodinového stroje na náměstí Svobody,“ uvedl náměstek Tomáš Koláčný.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
mobil: +420 602 595 170
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.