Přeskočit na obsah

Brno se spolu s VUT chce zapojit do projektu „Sklo pro 21. století“

18. srpna 2021
Rada města Brna dnes na svém zasedání vyjádřila zájem o spolupráci s Vysokým učením technickým v Brně na projektu „Sklo pro 21. století“ v rámci výzvy Fondy EHP 2014–2021. Brno se do projektu zapojí jako tzv. aplikační garant.

Statutární město Brno vyjadřuje zájem o spolupráci s Vysokým učením technickým v Brně na podávaném projektu „Sklo pro 21. století“ (registrační číslo: KU-CA2-005), v rámci výzvy Fondy EHP 2014-2021, Program Kultura, KU/REG/CA2, výzva Současné umění II. Žadatelem projektu je Vysoké učení technické v Brně. Statutární město Brno se do projektu zapojí jako tzv. aplikační garant. Projekt je součástí strategie navrhování a zavádění nových kurzů do výuky a provádění reforem systému výuky umělecké tvorby s ohledem na praktické zkušenosti při rozvoji manuálních dovedností a znalostí původních postupů.

„Záměrem projektu je navrácení využívání tradičních sklářských technologií a řemeslných dovedností spojených s materiálem skla do praktické výuky. To umožní studentům a pedagogům obnovit přístup k tradičním technologiím, které jsou součástí kulturního dědictví 19. a 20. stol. Jako jeden z výstupů projektu připraví studenti FaVU několik sad návrhů pro speciální edice skleněných suvenýrů, které jsou používány v rámci provozu hodinového stroje na náměstí Svobody,“ uvedl náměstek Tomáš Koláčný.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
mobil: +420 602 595 170
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Brno podporuje inovátory i výzkumníky z jihu Moravy. Ti mohou získat granty – startuje další výzva programu Prototypuj a ověřuj

Lokátory pro freeridery, vylepšení zubního implantátu a inovativní polymer – to jsou příklady projektů, které v loňském roce získaly podporu z programu Prototypuj a ověřuj. Město Brno prostřednictvím inovační agentury JIC nyní otevírá novou výzvu. Od 27.  března do 5. května do něj mohou inovátoři z jižní Moravy hlásit své projekty a získat až 800 tisíc korun.

V Pisárkách se naplno rozjely práce na stavbě vratné smyčky. První tramvaje po ní do vozovny vjedou příští rok v létě

Dopravní podnik města Brna začal s třetí etapou modernizace vozovny v Pisárkách. Během následujících 17 měsíců zde dělníci vybudují vratnou smyčku. Ta umožní otáčení tramvají a zároveň snadnější odbavení návštěvníků budoucí multifunkční haly, která má vyrůst v západní části brněnského výstaviště.  

Bytový fond se rozrostl o dvanáct sociálních a bezbariérových bytů

Namísto původních pěti bytových jednotek na Křenové 47, které byly v nevyhovujícím až havarijním stavu, se jich díky dvaceti měsícům prací ve stejném bytovém domě, zrenovovaném a obohaceném o nástavbu, nyní nachází dvanáct. Sloužit budou pro osoby se sníženou pohyblivostí nebo s nízkými příjmy.

Družstevní bydlení by mohlo rozšířit svou podobu. Vedle výstavby na zelené louce by družstva renovovala i staré městské domy

Město si nechá prověřit další možnost, jak lidem nabídnout dostupné družstevní bydlení, a to formou rekonstrukce zdevastovaných bytových domů. V pilotním režimu by nový záměr mohl být realizován u domu na Mostecké 16. Zda je dům vhodný, prověří předprojekční příprava, kterou dnes radní doporučili zastupitelstvu města svěřit do rukou městské společnosti CD CENTRUM COMS.