Přeskočit na obsah

Brno se snaží zlepšit komunikaci při řešení sousedských stížností v rámci sociálního bydlení

09. prosince 2020

Brněnští radní schválili nový manuál, který má pomoci sociálním pracovníkům, zaměstnancům bytových odborů a technikům bytových domů při jednotném řešení sousedských stížností v rámci sociálního bydlení.

Sociální bydlení je poskytováno v rámci principů Housing First, tedy Bydlení především. Projekt se zaměřuje na nejvíce ohrožené skupiny obyvatel, které následně zabydluje v obecních bytech. Město Brno provozuje 240 sociálních bytů. Při sžívání stávajících obyvatel s novými nájemníky sociálních bytů občas dochází k nesouladu, za nímž často stojí nedůvěřivost a strach z neznámého na straně jedné a nedostatek zkušeností s bydlením ve standardních bytech na straně druhé. Manuál připravili sociální pracovníci Odboru sociální péče a bytová ombudsmanka.

„Pokud nedojde k rychlému zachycení nespokojenosti nájemníků a řešení daného případu, může situace eskalovat do neúnosných rozměrů. Nový manuál vychází z předešlé čtyřleté terénní a sociální praxe a pomůže zaměstnancům k zachycení konfliktu již v rané fázi a k rychlému vyřešení situace. Manuál stanoví předvídatelná, transparentní pravidla a postupy a rovněž lhůty, do kdy musí být situace vyřešena,“ vysvětlil náměstek primátorky Jiří Oliva.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.