Přeskočit na obsah

Brno se snaží zlepšit komunikaci při řešení sousedských stížností v rámci sociálního bydlení

09. prosince 2020
Brněnští radní schválili nový manuál, který má pomoci sociálním pracovníkům, zaměstnancům bytových odborů a technikům bytových domů při jednotném řešení sousedských stížností v rámci sociálního bydlení.

Sociální bydlení je poskytováno v rámci principů Housing First, tedy Bydlení především. Projekt se zaměřuje na nejvíce ohrožené skupiny obyvatel, které následně zabydluje v obecních bytech. Město Brno provozuje 240 sociálních bytů. Při sžívání stávajících obyvatel s novými nájemníky sociálních bytů občas dochází k nesouladu, za nímž často stojí nedůvěřivost a strach z neznámého na straně jedné a nedostatek zkušeností s bydlením ve standardních bytech na straně druhé. Manuál připravili sociální pracovníci Odboru sociální péče a bytová ombudsmanka.

„Pokud nedojde k rychlému zachycení nespokojenosti nájemníků a řešení daného případu, může situace eskalovat do neúnosných rozměrů. Nový manuál vychází z předešlé čtyřleté terénní a sociální praxe a pomůže zaměstnancům k zachycení konfliktu již v rané fázi a k rychlému vyřešení situace. Manuál stanoví předvídatelná, transparentní pravidla a postupy a rovněž lhůty, do kdy musí být situace vyřešena,“ vysvětlil náměstek primátorky Jiří Oliva.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.