Přeskočit na obsah

Brno se přihlásí do soutěže Evropský podnikatelsky zaměřený region

16. března 2022

Brněnští radní dnes schválili podání společné přihlášky města Brna a Jihomoravského kraje do soutěže o Evropský podnikatelsky zaměřený region.

Ocenění Evropský podnikatelsky zaměřený region (European Entrepreneurial Region) je iniciativou European Committee of the Regions (CoR), která identifikuje a oceňuje regiony a města EU s vynikajícími, na budoucnost orientovanými podnikatelskými strategiemi. Územím s nejviditelnějšími, vizionářskými
a slibnými politickými vizemi je udělen titul EER pro konkrétní rok. Zároveň iniciativa propaguje implementaci nové strategie EU pro malé a střední podniky na místní i regionální úrovni.

„Malé a střední podniky jsou dnes často považovány za páteř ekonomiky. Stejně se na ně díváme i v Brně, kde se je snažíme podporovat. V tom nám může pomoci také titul Evropský podnikatelsky zaměřený region, který se spolu s Jihomoravským krajem pokusíme získat,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

„Značka EER pomáhá regionům a městům podporovat malé a střední podniky i podnikání obecně
a zviditelňuje lokální podnikatelský ekosystém. Soutěž kladně hodnotí reakce na výzvy dneška, jako je technologický rozvoj, digitalizace nebo přechod k udržitelnému nízkouhlíkovému hospodářství. Domnívám se, že přesně v tomto je naše město silné. Je mladé, přizpůsobivé a drží krok s trendy. Věřím, že díky tomu máme velkou šanci v soutěži uspět,“
dodal náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Projednávaný návrh předpokládá přihlášení do soutěže o titul EER pro rok 2023, přičemž se jedná
o společnou přihlášku města Brna a Jihomoravského kraje. Podá ji inovační agentura JIC, která se podílí
i na přípravě jejího znění. Od města Brna účast v soutěži nevyžaduje žádné dodatečné finanční závazky.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Želvuška i další oku neviditelní hrdinové zvou do světa elektronové mikroskopie

Exkurze do technologických provozů, speciální akce ve VIDA! science centru nebo v Technickém muzeu v Brně, výstavy uvnitř i venku – to vše přinesou Dny elektronové mikroskopie. Brno se i letos touto akcí, organizačně zaštiťovanou hvězdárnou, hlásí ke svému zlatému vývoznímu artiklu, letos ve znamení neviditelných hrdinů, kteří jsou všude kolem nás nebo přímo v našem těle. Zachraňují planetu, brání naši imunitu nebo sami dokážou přežít v extrémních podmínkách. Blíže prozkoumat je můžeme právě díky elektronovým mikroskopům. Vstoupit do mikrovesmíru obývaného fantastickými stvořeními zájemci můžou od 20. do 26. března.

Slavnostní zahájení dalšího projektu z participativního rozpočtu Dáme na vás v Řečkovicích

Ve čtvrtek 9. března 2023 proběhlo slavnostní poklepání základního kamene stavby projektu z participativního rozpočtu Dáme na vás, a to Řečkovického HRáje. Setkání se zúčastnil radní Filip Chvátal, starosta městské části Brno – Řečkovice a Mokrá Hora Marek Viskot, navrhovatelka projektu Eva Matoušková a zástupci realizační firmy.

Nejčastěji chodím do knihovny a na nejlepší úrovni jsou v Brně divadla. Lidé v průzkumu hodnotili brněnskou kulturu

Čtyři z pěti Brňanů jsou s kulturou ve městě spokojeni a myslí si, že alespoň v jedné oblasti Brno vyniká nad jinými městy. Nadpoloviční většina za ní tedy jinam ani nevyjíždí. Na druhou stranu je tu nevyužitý potenciál v oblasti hudby a také muzeí a galerií a měl by být konečně dostaven nový sál pro filharmonii. I to jsou některé ze závěrů průzkumu kulturních potřeb Brňanů, který si město nechalo zpracovat na reprezentativním vzorku 1111 lidí.

Tři největší česká města Praha, Brno, Ostrava a Moravskoslezský kraj se prezentují na veletrhu MIPIM ve Francii

Ve společné expozici s názvem Czech Cities & Regions se na prestižním mezinárodním veletrhu investičních příležitostí MIPIM ve francouzském Cannes letos představí město Ostrava spolu s Moravskoslezským krajem, Prahou a Brnem. Veletrh se uskuteční ve dnech 14. až 17. března 2023. Zahraniční investory a developery seznámí s pestrou nabídkou možností investic jak na svém jádrovém území, tak i na městských pozemcích v průmyslové zóně Mošnov.