Přeskočit na obsah

Brno se přihlásí do soutěže Evropský podnikatelsky zaměřený region

16. března 2022
Brněnští radní dnes schválili podání společné přihlášky města Brna a Jihomoravského kraje do soutěže o Evropský podnikatelsky zaměřený region.

Ocenění Evropský podnikatelsky zaměřený region (European Entrepreneurial Region) je iniciativou European Committee of the Regions (CoR), která identifikuje a oceňuje regiony a města EU s vynikajícími, na budoucnost orientovanými podnikatelskými strategiemi. Územím s nejviditelnějšími, vizionářskými
a slibnými politickými vizemi je udělen titul EER pro konkrétní rok. Zároveň iniciativa propaguje implementaci nové strategie EU pro malé a střední podniky na místní i regionální úrovni.

„Malé a střední podniky jsou dnes často považovány za páteř ekonomiky. Stejně se na ně díváme i v Brně, kde se je snažíme podporovat. V tom nám může pomoci také titul Evropský podnikatelsky zaměřený region, který se spolu s Jihomoravským krajem pokusíme získat,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

„Značka EER pomáhá regionům a městům podporovat malé a střední podniky i podnikání obecně
a zviditelňuje lokální podnikatelský ekosystém. Soutěž kladně hodnotí reakce na výzvy dneška, jako je technologický rozvoj, digitalizace nebo přechod k udržitelnému nízkouhlíkovému hospodářství. Domnívám se, že přesně v tomto je naše město silné. Je mladé, přizpůsobivé a drží krok s trendy. Věřím, že díky tomu máme velkou šanci v soutěži uspět,“
dodal náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Projednávaný návrh předpokládá přihlášení do soutěže o titul EER pro rok 2023, přičemž se jedná
o společnou přihlášku města Brna a Jihomoravského kraje. Podá ji inovační agentura JIC, která se podílí
i na přípravě jejího znění. Od města Brna účast v soutěži nevyžaduje žádné dodatečné finanční závazky.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.