Přeskočit na obsah

Brno se prezentuje na veletrhu realitních a investičních možností Expo Real

09. října 2018 3 minuty čtení
(java) – Stejně jako vloni spojily česká města a kraje síly, aby se na 21. ročníku prestižního veletrhu komerčních nemovitostí Expo Real v Mnichově představily ve společné expozici CZECH CITIES & REGIONS a poskytly tak zájemcům ucelený přehled o České republice a investičních příležitostech v Praze, Brně, Ostravě, Jihomoravském a Moravskoslezském kraji. Připočteme-li k tomu 15 spoluvystavujících partnerů, je to největší společná česká expozice v historii tohoto veletrhu.

Silnému českému zastoupení odpovídá i výstavní prostor, který zaujímá téměř 200 m2. Spolu s městy a kraji se zde prezentují i spoluvystavovatelé: generálním partnerem je Central Group, partnery jsou Accolade, Asental Land, Linkcity Czech Republic, Residomo a Unibail-Rodamco Česká republika. Dále se na stánku představí také agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest, Sdružení pro zahraniční investice (AFI) a společnosti Arch.Design, CASUA, Contract management, P3, Portal Investments, PRK Partners, Sekyra Group a Trikaya Project Management.

Společná expozice českých a moravských měst a krajů měla loni v Mnichově úspěšnou premiéru. „Jsem rád, že letos se zde opět setkáváme a dále zvyšujeme význam společné prezentace tím, že se k nám připojuje Praha. Nabídka investičních příležitostí za Českou republiku se tak stává ucelenější,“ uvedl primátor města Brna Petr Vokřál.

Brno se chlubí třemi projekty
Novinkou v prezentaci Brna je projekt nové Jižní čtvrti v prostoru mezi stávajícím a novým nádražím. Jde o území o rozloze 139 hektarů, bezprostředně navazující na historické centrum. „Podoba nové Jižní čtvrti začíná nabývat konkrétnějších obrysů v souvislosti s rozhodnutím o poloze brněnského nádraží u řeky Svratky. Kancelář architekta města Brna nyní pracuje na aktualizaci územní studie, jejímž cílem bude zejména stanovit prostorové regulativy, zpřesnit vymezení funkčních ploch a systém dopravní infrastruktury, definovat obslužnost jednotlivých ploch a doporučit etapizaci realizace technické a dopravní infrastruktury a výstavby v území,“ přiblížil ředitel Kanceláře architekta města Brna Michal Sedláček.

Cílem projektu chytré čtvrti Špitálka v centrální části města je realizovat novou sociálně, ekonomicky a energeticky udržitelnou městskou čtvrť s využitím ověřených chytrých technologií. „Nyní probíhá příprava urbanistické soutěže, která bude vyhlášena právě v době veletrhu – 10. října,“ uvedl náměstek primátora Jaroslav Kacer.

V neposlední řadě se Brno v expozici zaměří na lokalitu Ponava, která vždy sloužila volnočasovým a sportovním účelům. Město do této plochy o rozloze 44,5 ha soustředilo realizaci dvou významných sportovišť: fotbalového stadionu s kapacitou přes 30 000 diváků a aquaparku pro cca 2 300 návštěvníků. „Území má také potenciál pro novou administrativní a rezidenční výstavbu. Může zde vzniknout až 1 500 bytů. Celou lokalitu řešíme koncepčně, projekty vzájemně koordinujeme a připravujeme po projektové stránce. Hledáme partnery a investory, kteří se budou na připravovaných projektech podílet, umožní jejich rychlejší realizaci a vznik této nové městské čtvrti,“ vysvětlil Petr Vokřál.

Veletrh komerčních nemovitostí Expo Real v Mnichově potrvá do 10. října.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Vodojemy na Žlutém kopci budou od podzimu přístupné veřejnosti. Foto: Zdeněk Kolařík
Vyšel zářijový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Na podzim se pro návštěvníky otevřou vodojemy na Žlutém kopci, na jejich historii a současnost jsme se proto zeptali hned dvou odborníků. V hlavním tématu čísla se zaměřujeme na obecní bydlení a fotoreportáž představí projekt Příběhy našich sousedů. Historie se pak vrací ke kořenům brněnského Centra experimentálního divadla, které si připomíná 30 let existence.

Nejnovější články

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.

Oslavy 30. výročí Centra experimentálního divadla
Brněnská hra s experimentem. CED slaví třicetiny

Divadlo je jako umělecká forma jedinečné v nekonečnosti možností svého vyjádření. V Brně máme navíc privilegium – jsme už 30 let svědky, diváky a účastníky velmi aktivního „osahávání hranic“ divadla. A to vše díky Centru experimentálního divadla, známému také pod zkratkou CED.