Přeskočit na obsah

Brno se předvedlo na největším veletrhu cestovního ruchu na světě, nyní objíždí japonská města

25. září 2018 3 minuty čtení
(luk) – Tokio, 130 zemí a regionů z celého světa, více než 190 tisíc návštěvníků. A mezi tím stánek Brna jako jediného českého města a Jihomoravského kraje. V hlavním městě Japonska se o víkendu uskutečnil největší veletrh cestovního ruchu na světě Tourism EXPO Japan 2018 (zkráceně JATA EXPO). Dnes na něj navázala road show CzechTourism po velkých japonských městech.

Město Brno a Jihomoravský kraj se veletrhu JATA EXPO účastní již podruhé. Už loni měl náš stánek velký úspěch, a i díky zdejší prezentaci se počet přijíždějících turistů z Japonska do Brna zvedl oproti předchozímu roku o 70 procent.

Oproti minulým rokům navíc nebývale vzrostl zájem japonských novinářů a touroperátorů o Brno a jižní Moravu. Od začátku roku jsme ve spolupráci s CzechTourism Japonsko, CCRJM a TIC Brno doposud připravili program celkem pro 7 press tripů z Japonska. V říjnu a listopadu pak jsou připravované další dva:

  • květen – Golf in the CR (golf + theatre + food)
  • červen – natáčení štábu TV FUJI Satelite
  • červenec – In the traces of famous artists
  • červenec – Lifestyle print Liniere trip
  • srpen – Golf Digest press trip – krátký program v Brně
  • září – Blogger wine press trip – individuální trip do Brna – travel blogerka
  • září – individuální press trip „Vlakem po ČR“
  • říjen – Blogger press trip ke 100. výročí založení republiky
  • listopad – příprava programu pro „Hudební“ trip

Účastníci veletrhu však nejsou „obyčejní“ turisté. Právě naopak – chodí za jednotlivými stánky s konkrétními dotazy, ptají se na pamětihodnosti i moderní místa k navštívení, jsou předem informovaní a nevyhledávají masovou turistiku. To bylo vidět i letos – k brněnskému stánku například přišel starší pán, zazpíval téměř bezchybně českou hymnu a vytáhl album s fotkami Brna. Ve Střelicích totiž má provdanou vnučku a jižní Moravu již několikrát navštívil.

Na veletrh dnes navázala roadshow CzechTourism po velkých japonských městech s názvem ROAD SHOW: 30 years after the Velvet revolution. Na ní se postupně v Nagoye, Osace, Fukuoce a Tokiu konají prezentační workshopy za účasti hlavních japonských tour operátorů, cestovních kanceláří a dalších velkých hráčů cestovního ruchu. Spolu s Brnem a Jihomoravským krajem se zde prezentují ještě České dráhy, město Olomouc, region Střední Morava a Prague Boats.

Na závěr roadshow se v Tokiu uskuteční 3. ročník Czech Festival, který jen v loňském roce navštívilo více než 30 000 návštěvníků. Kromě Brna a Jihomoravského kraje se tam budou prezentovat české značky jako Botanicus, Saloos, Tonak, Pilsner Urquell, Preciosa a další.

Mohlo by vás dále zajímat

Zdeněk Rotrekl (třetí zleva) při udílení čestného občanství města Brna v roce 1994. Foto: Archiv města Brna
Jména Kapoun a Rotrekl patří do panteonu moravské poezie

Svět přichází o básníky i v červnu – letos si tak připomeneme dva tvůrce, jejichž pozemská pouť právě v tomto čase skončila, ale jejich poetické duše splynuly s duší Brna a Moravy a trvale ji posílily a obohatily. Před 60 lety, 10. června 1963, zemřel básník Karel Kapoun a 9. června to bude deset let, co odešel básník Zdeněk Rotrekl.

Strakapoud jižní. Foto: Lenka Hubáčková
Ptáci v Brně: koho zajímají meruňky a koho rumiště?

Pokud jste si až dosud – stejně jako autorka textu – mysleli, že nejběžnějším ptačím obyvatelem Brna je holub, jste na omylu. Konkrétně holub hřivnáč figuruje až na 10. místě žebříčku, zatímco nejznámější holub domácí se nevejde ani mezi nejčastější tři desítky ptačích druhů. Kdo je předběhl, s jakými druhy ptáků se můžeme ve městě setkat a kde? To v naší fotoreportáži přiblíží ornitolog Jan Sychra z Jihomoravské pobočky České společnosti ornitologické.

Foto: Cottonbro Studio, Pexels
Město kreativcům zaslíbené. Jak a proč je Brno podporuje?

Představte si, že se ocitnete v AZ kvízu a začnete obligátním K. „Jaké slovo souhrnně označuje profese typu návrhář nábytku, grafik, spisovatel a filmař?“ zeptá se moderátor Aleš Zbořil. Hrozí, že zaváháte hned u první otázky? Pak čtěte dál. Brno je totiž v podpoře KREATIVCŮ v České republice průkopníkem, a tak by byla škoda, kdybyste se právě kvůli tomuto pojmu neprobojovali až k bankomatu.

Vladimíra Blažková. Foto: Krajské ředitelství policie Jihomoravského kraje
Vladimíra Blažková: Člověk musí mít z koní respekt

Říká se, že nejkrásnější pohled na svět je z koňského hřbetu. Své o tom ví také Vladimíra Blažková, která to od dětské lásky ke koním dotáhla až na Mezinárodní policejní mistrovství České republiky v jízdě na koni. V kariéře ji nezastavil ani vážný úraz páteře, který utrpěla nijak překvapivě po pádu z koně. V rámci zmíněného turnaje, který již dvakrát vyhrála, se letos po třech letech představí brněnským fanouškům 10. června na Panské líše.

Nejnovější články

Víkend otevřených zahrad. Foto: Lipka
Víkend nabídne zářící ohňostroje i meditaci v zahradách

Než se v sobotu rozzáří nebe nad Prýglem prvním ohňostrojem Ignis Brunensis, stihnete toho v Brně hodně. Vyrazte třeba na představení Freš manéže, festivalu mladého cirkusu. Brnohraní zase svolává milovníky deskovek a karetních her do Lužánek. Klid i poznání najdete v zeleni Otevřených zahrad.

Ať je klima v Brně prima
Ekologie, poklad a divadlo v zoo? Ať je klima v Brně prima

Oslavy Mezinárodního dne životního prostředí vyvrcholí v pátek 9. června v Zoo Brno. Zábavný den rámuje soutěž Ať je klima v Brně prima. Dozvíte se zajímavosti o ekologii a životním prostředí a připraven je také bohatý program pro nejmenší.

Paleta dat, která najdete v letošním vydání Brno v číslech, je skutečně pestrobarevná. Zdroj: MMB
Tři sta slunečných dnů, šest set požárů, čtyři tisíce dětí. Jaká čísla definují Brno 2022?

Méně rozvodů, ale i méně dětí. Více slunečných dnů, více požárů, méně srážek. Nejen tyto závěry, ale hlavně přesná data přináší zpráva Brno v číslech, každoročně vydávaný souhrn dostupný na webu data.brno.cz. Kromě zajímavých infografik ale městští dataři mají ještě jedno eso v rukávu, díky kterému se lidé dozví víc o svém městě – šifrovací hru.

Veletrh prorodinných a seniorských organizací
Sraz v úterý u Jošta. Zveme všechny na Veletrh prorodinných a seniorských organizací

Vrchol Brněnských dní pro rodinu proběhne v úterý 13. června. Na Veletrhu prorodinných a seniorských organizací se seznámíte s činností společností působících v Brně v těchto odvětvích. Akci si užije díky bohatému doprovodnému programu celá rodina.