Přeskočit na obsah

Brno se předvedlo na největším veletrhu cestovního ruchu na světě, nyní objíždí japonská města

25. září 2018 3 minuty čtení
(luk) – Tokio, 130 zemí a regionů z celého světa, více než 190 tisíc návštěvníků. A mezi tím stánek Brna jako jediného českého města a Jihomoravského kraje. V hlavním městě Japonska se o víkendu uskutečnil největší veletrh cestovního ruchu na světě Tourism EXPO Japan 2018 (zkráceně JATA EXPO). Dnes na něj navázala road show CzechTourism po velkých japonských městech.

Město Brno a Jihomoravský kraj se veletrhu JATA EXPO účastní již podruhé. Už loni měl náš stánek velký úspěch, a i díky zdejší prezentaci se počet přijíždějících turistů z Japonska do Brna zvedl oproti předchozímu roku o 70 procent.

Oproti minulým rokům navíc nebývale vzrostl zájem japonských novinářů a touroperátorů o Brno a jižní Moravu. Od začátku roku jsme ve spolupráci s CzechTourism Japonsko, CCRJM a TIC Brno doposud připravili program celkem pro 7 press tripů z Japonska. V říjnu a listopadu pak jsou připravované další dva:

  • květen – Golf in the CR (golf + theatre + food)
  • červen – natáčení štábu TV FUJI Satelite
  • červenec – In the traces of famous artists
  • červenec – Lifestyle print Liniere trip
  • srpen – Golf Digest press trip – krátký program v Brně
  • září – Blogger wine press trip – individuální trip do Brna – travel blogerka
  • září – individuální press trip „Vlakem po ČR“
  • říjen – Blogger press trip ke 100. výročí založení republiky
  • listopad – příprava programu pro „Hudební“ trip

Účastníci veletrhu však nejsou „obyčejní“ turisté. Právě naopak – chodí za jednotlivými stánky s konkrétními dotazy, ptají se na pamětihodnosti i moderní místa k navštívení, jsou předem informovaní a nevyhledávají masovou turistiku. To bylo vidět i letos – k brněnskému stánku například přišel starší pán, zazpíval téměř bezchybně českou hymnu a vytáhl album s fotkami Brna. Ve Střelicích totiž má provdanou vnučku a jižní Moravu již několikrát navštívil.

Na veletrh dnes navázala roadshow CzechTourism po velkých japonských městech s názvem ROAD SHOW: 30 years after the Velvet revolution. Na ní se postupně v Nagoye, Osace, Fukuoce a Tokiu konají prezentační workshopy za účasti hlavních japonských tour operátorů, cestovních kanceláří a dalších velkých hráčů cestovního ruchu. Spolu s Brnem a Jihomoravským krajem se zde prezentují ještě České dráhy, město Olomouc, region Střední Morava a Prague Boats.

Na závěr roadshow se v Tokiu uskuteční 3. ročník Czech Festival, který jen v loňském roce navštívilo více než 30 000 návštěvníků. Kromě Brna a Jihomoravského kraje se tam budou prezentovat české značky jako Botanicus, Saloos, Tonak, Pilsner Urquell, Preciosa a další.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby
Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby. Zájemci si místo prohlédnou 5. října

Do veřejné dobrovolné dražby míří další nevyužívaný objekt, a to na ulici Bieblova. Je jím bývalá mateřská škola s pozemkem. Společnost CD CENTRUM COMS, která má dražbu na starosti, naplánovala na 5. října 2022 prohlídku objektu a dotčených pozemků.

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.