Brno se představilo v Bruselu - Tiskový servis

Brno se představilo v Bruselu

  • 16. června 2018
  • 2 minuty čtení

(gak) - V pátek večer se v Bruselu uskutečnila 11. Czech Street Party. Tu pořádalo Státní zastoupení České republiky při Evropské unii. Na akci se prezentovalo šest krajů, Praha a samozřejmě Brno. Vystoupily i čeští umělci.

Večer určený nejen Čechům žijícím v Bruselu zahájila na pódiu Lenka Dusilová. Tu v průběhu večera vystřídala brněnská kapela Poletíme? a večer zakončila skupina Čechomor. Kromě kulturního programu měli návštěvníci možnost seznámit se s typickými výrobky jednotlivých zastoupených krajů. Například Plzeňský kraj nabízel své tradiční pivo.

Město Brno se zde prezentovalo společně s Jihomoravským krajem. Ten kromě tradičních škvarků a klobásků nabídl na pódiu krátké ukázky z VIDA! Science Centra. Brno pro svou prezentaci zvolilo gastronomii – konkrétně svou vyhlášenou barovou scénu.

„Lidem nabízíme drinky inspirované první republikou. Nejvíce je zájem o koktejl smíchaný se slivovicí. I když se cizinci ze začátku bojí jeho síly, rádi se ale vrátí pro další. Počítám, že rozdáme kolem sedmi set koktejlů,“ uvedl v průběhu večera barman Adam Šmíd. Autorem drinků je brněnský barman Milan Bukovský.

Návštěvníci měli možnost se také vyfotit u závodní motorky Karla Abrahama. Ta lákala přítomné na brněnskou Velkou cenu, která se pojede první srpnový víkend na Masarykově okruhu. 

„Žiji v Bruselu krátce, ale akce se mi hrozně líbí. Díky české hudbě a nabízeným koktejlům můžu zavzpomínat nejen na domov, ale i na Brno, kde jsem studoval,“ pochválil akci Lukáš Bartík, který je momentálně v Bruselu na stáži u Evropské komise.

Ne každý rok ale byla tato akce bezproblémová. „Desátý ročník jsme museli zrušit,“ upozornil velvyslanec Martin Povejšil. Důvodem bylo hrozící teroristické nebezpečí. Jubilejní ročník se tak uskutečnil až loni. 

Další články z rubriky