Brno se pomalu chystá na motocyklový víkend

  • 19. července 2017
  • 2 minuty čtení
(gak) – Jihomoravská metropole už pomalu ožívá motorsportem. Už za necelé tři týdny se do města sjedou fanoušci rychlých motorek, jejichž jezdci se už v minulých dnech připravovali na Masarykově okruhu. V závodě také díky divoké kartě nastoupí brněnský závodník Karel Hanika.

Ten se letos poprvé sveze v kategorii Moto2, v níž bude startovat poprvé v životě. Od roku 2014 totiž jezdil v kubatuře Moto3 a letos jezdí mistrovství světa Endurance na superbicích.

„Mám za sebou zatím jen několik kol tréninků, tak nelze čekat žádný zázrak. Udělám, co budu moct, ale chci si závod hlavně užít a přiučit se,“ uvedl jezdec, který v minulé sezóně jezdil za tým Platinum Bay Real Estate.

Na startovním roštu se tak Karel Hanika postaví například vedle Toma Lüthiho či Jesko Raffina. Právě tito jezdci v minulých dvou dnech testovali své stroje na Masarykově okruhu. Kromě nich se testování zúčastnili také piloti královské kubatury Marc Márquez, Dani Pedrosa a Cal Crutchlow, který v loňském roce ovládl brněnský závod MotoGP.

Velká cena České republiky se letos v Brně pojede už po devětadvacáté. Přesně o rok více oslavil včera samotný Masarykův okruh. Motorky se na nem poprvé projely v sobotu 18. července 1987 při motocyklovém přeboru Moravy. Od stejného roku se zde pravidelně sjíždí také světová špička s výjimkou v roce 1992.

Masarykův okruh měří 5403 metrů a je třetím nejdelším v kalendáři závodů za malajsijským Sepangem a britským Silverstonem. Jezdci si musí poradit celkem se čtrnácti zatáčkami, z toho šesti levotočivými, osmkrát pak musí zatáčet doprava. 

Nenechte si ujít