Přeskočit na obsah

Brno se i letos zapojí do projektu na záchranu ohrožených druhů zvířat ve volné přírodě

20. října 2021

Město Brno se podílí na záchraně ohrožených druhů zvířat ve volné přírodě prostřednictvím projektu Koruna ze vstupu pravidelně od roku 2016. Letos brněnští radní souhlasí s poskytnutím peněžního daru 263 479 korun na podporu projektu Kura-Kura – želvy v ohrožení.

Díky projektu Kura-Kura – želvy v ohrožení došlo na ostrově Nusa Penida v Indonésii ke zřízení záchranné stanice želv a výukového centra. Na tomto projektu pracuje Zoo Brno už od roku 2007, kdy tehdejší Unie českých a slovenských zoologických zahrad uzavřela s indonéskou nadací Yayasan Kura Kura Nusa Penida smlouvu za účelem spolupráce na zřízení, provozování a organizaci chodu edukačního centra, jakož i na vybudování rehabilitační stanice zabavených ohrožených želv, která zachráněné jedince navrací do indonéské přírody.

„V předchozích pěti letech prostřednictvím projektu Koruna ze vstupu putovalo na projekt Kura-Kura – želvy
v ohrožení 1 534 373 korun. Vzhledem k tomu, že v loňském roce byla návštěvnost v brněnské zoologické zahradě 263 479 osob, získá letos nadace částku v této výši,“
uvedl první náměstek primátorky Petr Hladík a pokračoval: „Částka bude použita na financování výdajů technického i administrativního rázu nutných pro provoz centra a také veterinárních služeb."

Poskytnutí peněžního daru musí ještě schválit Zastupitelstvo města Brna.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.

V Židenicích pomáhají cestujícím nové digitální tabule odjezdů MHD

V úterý 22. listopadu se konalo slavnostní otevření projektu Digitální tabule odjezdů – Dělnický dům, který byl financován z participativního rozpočtu Dáme na vás. Ve spolupráci s Dopravním podnikem města Brna byly u Dělnického domu nainstalovány 2 digitální tabule, které cestujícím usnadňují orientaci v časech příjezdů či odjezdů autobusů a tramvají, a to v přestupním uzlu pro cesty do Juliánova, Líšně a na Vinohrady nebo z těchto lokalit směrem do centra.

Park na Moravském náměstí se otevírá lidem

Po osmiměsíční rekonstrukci je od 21. listopadu park na Moravském náměstí opět zpřístupněn veřejnosti. Nízké ploty budou ještě chvíli chránit čerstvě vysázené trvalkové záhony a trávníky, aby se ujaly a řádně zakořenily.