Přeskočit na obsah

Brno se i letos zapojí do projektu na záchranu ohrožených druhů zvířat ve volné přírodě

20. října 2021
Město Brno se podílí na záchraně ohrožených druhů zvířat ve volné přírodě prostřednictvím projektu Koruna ze vstupu pravidelně od roku 2016. Letos brněnští radní souhlasí s poskytnutím peněžního daru 263 479 korun na podporu projektu Kura-Kura – želvy v ohrožení.

Díky projektu Kura-Kura – želvy v ohrožení došlo na ostrově Nusa Penida v Indonésii ke zřízení záchranné stanice želv a výukového centra. Na tomto projektu pracuje Zoo Brno už od roku 2007, kdy tehdejší Unie českých a slovenských zoologických zahrad uzavřela s indonéskou nadací Yayasan Kura Kura Nusa Penida smlouvu za účelem spolupráce na zřízení, provozování a organizaci chodu edukačního centra, jakož i na vybudování rehabilitační stanice zabavených ohrožených želv, která zachráněné jedince navrací do indonéské přírody.

„V předchozích pěti letech prostřednictvím projektu Koruna ze vstupu putovalo na projekt Kura-Kura – želvy
v ohrožení 1 534 373 korun. Vzhledem k tomu, že v loňském roce byla návštěvnost v brněnské zoologické zahradě 263 479 osob, získá letos nadace částku v této výši,“
uvedl první náměstek primátorky Petr Hladík a pokračoval: „Částka bude použita na financování výdajů technického i administrativního rázu nutných pro provoz centra a také veterinárních služeb."

Poskytnutí peněžního daru musí ještě schválit Zastupitelstvo města Brna.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.