Přeskočit na obsah

Brno se dohodlo s konventem na dalším provozu Nemocnice Milosrdných bratří

23. srpna 2017 2 minuty čtení
(fpo, ik) - Město Brno se dohodlo s Konventem Milosrdných bratří na budoucím provozu nemocnice. Oznámili to ve středu na tiskové konferenci představitelé města a konventu.

Mezi městem Brnem a Konventem Hospitálského řádu sv. Jana z Boha – Milosrdných bratří v Brně existuje smlouva o dlouhodobé spolupráci při využívání areálu nemocnice a pak samotná nájemní smlouva na dobu 20 let, která bude v příštím roce končit.

Proto se nyní město a konvent dohodly na tom, jak by měla v dalším období vypadat vzájemná spolupráce obou stran a fungování tohoto nemocničního zařízení. Vznikne tak dokument, ve kterém budou definovány podmínky působení města a konventu v areálu nemocnice.

„Jsem velice rád, že jsme dospěli ke vzájemné dohodě mezi městem a konventem Milosrdných bratří. Léty osvědčená spolupráce tak bude pokračovat ve vzájemné symbióze. Město bude nadále zajišťovat kvalitní zdravotní péči v nemocnici. V jejím areálu bude postaven nový pavilon pro stovku dlouhodobě nemocných pacientů, o které se budou starat zástupci Milosrdných bratří,“ komentoval dohodu primátor Petr Vokřál.

Dohodu na tiskové konferenci potvrdil i provinciál Hospitálského řádu sv. Jana z Boha – Milosrdných bratří Joachim Mačejovský.

Nemocnice tedy bude nadále provozována v rámci veřejného sektoru – statutárního města Brna. „Kapacitu nemocnice zachováme. Je však možné, že ji v budoucnu i rozšíříme,“ zdůraznil primátor.

Město poskytne finanční prostředky na výstavbu nového pavilonu, do kterého převede přibližně sto lůžek pro dlouhodobou zdravotní, resp. zdravotně-sociální péči. Zlepší se tak situace v péči o dlouhodobě nemocné, neboť v Brně je v současnosti potřeba více než 200 lůžek v těchto zařízeních.

Další informace najdete v tiskové zprávě zde.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Vodojemy na Žlutém kopci budou od podzimu přístupné veřejnosti. Foto: Zdeněk Kolařík
Vyšel zářijový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Na podzim se pro návštěvníky otevřou vodojemy na Žlutém kopci, na jejich historii a současnost jsme se proto zeptali hned dvou odborníků. V hlavním tématu čísla se zaměřujeme na obecní bydlení a fotoreportáž představí projekt Příběhy našich sousedů. Historie se pak vrací ke kořenům brněnského Centra experimentálního divadla, které si připomíná 30 let existence.

Nejnovější články

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.

Oslavy 30. výročí Centra experimentálního divadla
Brněnská hra s experimentem. CED slaví třicetiny

Divadlo je jako umělecká forma jedinečné v nekonečnosti možností svého vyjádření. V Brně máme navíc privilegium – jsme už 30 let svědky, diváky a účastníky velmi aktivního „osahávání hranic“ divadla. A to vše díky Centru experimentálního divadla, známému také pod zkratkou CED.

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Zelená střecha v brněnských Bohunicích
O ekologické dotace můžete požádat až do konce října

Neváhejte, ještě letos stihnete podat žádost o ekodotace. Všech pět výzev: Zeleň střechám, Nachytej dešťovku, Vnitroblok, Nábřežít a Ekovýuka je otevřeno do konce října. Ekologická řešení tak můžete aplikovat přímo na své bydlení, zahradu nebo můžete oživit vnitroblok, nachystat ekologický program či kulturně obohatit nábřeží brněnských řek.