Brno se dohodlo s konventem na dalším provozu Nemocnice Milosrdných bratří

  • 23. srpna 2017
  • 2 minuty čtení
(fpo, ik) - Město Brno se dohodlo s Konventem Milosrdných bratří na budoucím provozu nemocnice. Oznámili to ve středu na tiskové konferenci představitelé města a konventu.

Mezi městem Brnem a Konventem Hospitálského řádu sv. Jana z Boha – Milosrdných bratří v Brně existuje smlouva o dlouhodobé spolupráci při využívání areálu nemocnice a pak samotná nájemní smlouva na dobu 20 let, která bude v příštím roce končit.

Proto se nyní město a konvent dohodly na tom, jak by měla v dalším období vypadat vzájemná spolupráce obou stran a fungování tohoto nemocničního zařízení. Vznikne tak dokument, ve kterém budou definovány podmínky působení města a konventu v areálu nemocnice.

„Jsem velice rád, že jsme dospěli ke vzájemné dohodě mezi městem a konventem Milosrdných bratří. Léty osvědčená spolupráce tak bude pokračovat ve vzájemné symbióze. Město bude nadále zajišťovat kvalitní zdravotní péči v nemocnici. V jejím areálu bude postaven nový pavilon pro stovku dlouhodobě nemocných pacientů, o které se budou starat zástupci Milosrdných bratří,“ komentoval dohodu primátor Petr Vokřál.

Dohodu na tiskové konferenci potvrdil i provinciál Hospitálského řádu sv. Jana z Boha – Milosrdných bratří Joachim Mačejovský.

Nemocnice tedy bude nadále provozována v rámci veřejného sektoru – statutárního města Brna. „Kapacitu nemocnice zachováme. Je však možné, že ji v budoucnu i rozšíříme,“ zdůraznil primátor.

Město poskytne finanční prostředky na výstavbu nového pavilonu, do kterého převede přibližně sto lůžek pro dlouhodobou zdravotní, resp. zdravotně-sociální péči. Zlepší se tak situace v péči o dlouhodobě nemocné, neboť v Brně je v současnosti potřeba více než 200 lůžek v těchto zařízeních.

Další informace najdete v tiskové zprávě zde.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít