Přeskočit na obsah

Brno se chce zapojit do projektu zaměřujícího se na samořízení

14. října 2020
Statutární město Brno se chce zapojit do projektu, který se zaměřuje na identifikaci a využití příkladů dobré praxe z oblasti samořízení v České republice. Projekt je navrhovaný katedrou managementu VŠE v Praze ve spolupráci se společností Mise HERo, s. r. o., a Institutem plánování a rozvoje hlavního města Prahy.

Cílem tohoto projektu je identifikovat a zajistit využití příkladů dobré praxe z oblasti samořízení v organizacích v ČR a poskytnout tento vhled úřadům a organizacím veřejné správy. Samořízení je způsob vedení organizací, který se vyznačuje plným zapojením řadových pracovníků do rozhodování a směřování organizace, podporuje multidisciplinaritu a je alternativou tradičním manažersko-hierarchickým strukturám. Samořízení se dnes objevuje jak na úrovni pracovních týmů, tak na úrovni celé organizace a mezi jeho hlavní benefity patří lepší adaptabilita organizace a vyšší loajalita a angažovanost pracovníků.

V rámci projektu bude podrobně zkoumáno, jak dobrá praxe samořízení funguje v českých organizacích,
a prostřednictvím výstupů projektu (výzkumná zpráva, recenzovaný článek, série workshopů a diseminační videoklip) zajistí využití nových poznatků mezi ostatními organizacemi veřejného i soukromého sektoru.

„Město Brno bude moci využít výstupy projektu ve formě výzkumné zprávy, recenzovaného článku. Pracovníci Magistrátu města Brna se budou moci zapojit v roli respondentů také do kvalitativního výzkumu
a navrhovaných workshopů v rámci projektu,“
uvedl náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Statutární město Brno bude na tomto projektu participovat s nulovými náklady. O projekt se u Technologické agentury České republiky bude žádat během tohoto týdne, o jeho realizaci se rozhodne na začátku roku 2021.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
mobil: +420 602 595 170
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.