Přeskočit na obsah

Brno se chce zapojit do projektu zaměřujícího se na samořízení

14. října 2020

Statutární město Brno se chce zapojit do projektu, který se zaměřuje na identifikaci a využití příkladů dobré praxe z oblasti samořízení v České republice. Projekt je navrhovaný katedrou managementu VŠE v Praze ve spolupráci se společností Mise HERo, s. r. o., a Institutem plánování a rozvoje hlavního města Prahy.

Cílem tohoto projektu je identifikovat a zajistit využití příkladů dobré praxe z oblasti samořízení v organizacích v ČR a poskytnout tento vhled úřadům a organizacím veřejné správy. Samořízení je způsob vedení organizací, který se vyznačuje plným zapojením řadových pracovníků do rozhodování a směřování organizace, podporuje multidisciplinaritu a je alternativou tradičním manažersko-hierarchickým strukturám. Samořízení se dnes objevuje jak na úrovni pracovních týmů, tak na úrovni celé organizace a mezi jeho hlavní benefity patří lepší adaptabilita organizace a vyšší loajalita a angažovanost pracovníků.

V rámci projektu bude podrobně zkoumáno, jak dobrá praxe samořízení funguje v českých organizacích,
a prostřednictvím výstupů projektu (výzkumná zpráva, recenzovaný článek, série workshopů a diseminační videoklip) zajistí využití nových poznatků mezi ostatními organizacemi veřejného i soukromého sektoru.

„Město Brno bude moci využít výstupy projektu ve formě výzkumné zprávy, recenzovaného článku. Pracovníci Magistrátu města Brna se budou moci zapojit v roli respondentů také do kvalitativního výzkumu
a navrhovaných workshopů v rámci projektu,“
uvedl náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Statutární město Brno bude na tomto projektu participovat s nulovými náklady. O projekt se u Technologické agentury České republiky bude žádat během tohoto týdne, o jeho realizaci se rozhodne na začátku roku 2021.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
mobil: +420 602 595 170
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.