Přeskočit na obsah

Brno rozšiřuje dotační portál

13. listopadu 2019

Brno spouští dotační portál, na kterém budou zveřejněny nejen informace k žádostem o dotace, ale také přehled těch schválených. Doposud aplikace fungovala pouze v oblasti kultury, nyní má ambici rozšířit se i na další odbory magistrátu.

Na konci letošního července byla na adrese https://apl.brno.cz/dotace spuštěna nová aplikace, která veřejnosti umožňuje náhled do schválených dotací z rozpočtu města Brna v oblasti kultury zpětně až do roku 2014.

Od té doby prošla aplikace vývojem a dnes byl uveden do provozu dotační portál dostupný na adrese https://dotace.brno.cz. Návštěvníci webu www.brno.cz se na něj dostanou také proklikem skrze banner umístěný na hlavní stránce vpravo či přes webové stránky Odboru kultury Magistrátu města Brna.

Nově jsou zde uvedeny veškeré informace potřebné k podávání žádostí o dotace, včetně výše rozdělovaných peněz z rozpočtu města Brna a přehledu hodnotitelů. V budoucnu by měly stránky sloužit i pro elektronické podávání žádostí o dotace z městského rozpočtu.

„Pilotně jsou zveřejněné dotace v oblasti kultury. Počítá se ale s tím, že budou doplněny i údaje z ostatních odborů Magistrátu města Brna, které poskytují dotace. Vítáno je i rozšíření o dotace poskytované městskými částmi,“ doplnil možnosti využití nového portálu radní pro kulturu Marek Fišer.

Tiskové středisko MMB
e-mail: tis@brno.cz
tel.: 542 172 162
www.brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.