Přeskočit na obsah

Brno rozšiřuje dotační portál

13. listopadu 2019
Brno spouští dotační portál, na kterém budou zveřejněny nejen informace k žádostem o dotace, ale také přehled těch schválených. Doposud aplikace fungovala pouze v oblasti kultury, nyní má ambici rozšířit se i na další odbory magistrátu.

Na konci letošního července byla na adrese https://apl.brno.cz/dotace spuštěna nová aplikace, která veřejnosti umožňuje náhled do schválených dotací z rozpočtu města Brna v oblasti kultury zpětně až do roku 2014.

Od té doby prošla aplikace vývojem a dnes byl uveden do provozu dotační portál dostupný na adrese https://dotace.brno.cz. Návštěvníci webu www.brno.cz se na něj dostanou také proklikem skrze banner umístěný na hlavní stránce vpravo či přes webové stránky Odboru kultury Magistrátu města Brna.

Nově jsou zde uvedeny veškeré informace potřebné k podávání žádostí o dotace, včetně výše rozdělovaných peněz z rozpočtu města Brna a přehledu hodnotitelů. V budoucnu by měly stránky sloužit i pro elektronické podávání žádostí o dotace z městského rozpočtu.

„Pilotně jsou zveřejněné dotace v oblasti kultury. Počítá se ale s tím, že budou doplněny i údaje z ostatních odborů Magistrátu města Brna, které poskytují dotace. Vítáno je i rozšíření o dotace poskytované městskými částmi,“ doplnil možnosti využití nového portálu radní pro kulturu Marek Fišer.

Tiskové středisko MMB
e-mail: tis@brno.cz
tel.: 542 172 162
www.brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.