Přeskočit na obsah

Brno rozhýbou plesy, český volejbalový pohár i basket

01. února 2019 2 minuty čtení
(ral) - K únoru patří plesy a karnevaly a ani o jednu tradici nebudou Brňané hned první víkend ochuzeni. Výjimečnou událost bude hostit hala Vodova – čtyři nejlepší volejbalové týmy se tu utkají o český pohár. Jaké další akce byste si v prvních únorových dnech neměli nechat ujít?

Vidět kostýmy z filmu Skleněný pokoj dříve, než bude snímek v kinech. To umožňuje nová výstava ve vile Tugendhat. Je umístěná v technickém podlaží vily, takže je přístupná v rámci všech prohlídkových okruhů během otevírací doby vily a není k ní nutná předchozí rezervace. Kostýmy vytvořila česká výtvarnice Katarína Štrbová Bieliková, držitelka Českého lva za kostýmy k filmu Masaryk. 

Brněnské taneční sály a kulturní domy ovládne plesová sezóna. V pátek připomene Reprezentační ples MENDELU v prostorách Besedního domu 100. výročí založení univerzity. Plány na sobotní večer pak můžete spojit třeba se Swingovým plesem v duchu 20. a 30. let v SVČ Lužánky nebo s už 69. slováckým plesem v Kongresovém centru BVV.

V plném proudu je i karnevalová sezóna. O víkendu se reje masek odehrají například v Králově Poli nebo v Kohoutovicích.

Ukázku vojenské vřavy inspirovanou zimní bitvou o Budapešť během druhé světové války zažijí návštěvníci Army Parku v Ořechově u Brna. Pořadatelé slibují více než 200 účinkujících v dobových vojenských uniformách, pyrotechnické efekty i historickou vojenskou techniku v čele s tankem T34.

Na hráčky BK Žabiny Brno čeká domácí zápas Evropské ženské basketbalové ligy. V Brně přivítají švédský celek A3 Basket Ume?, který v základní skupině EWBL prohrál jediný duel. „Když se hraje play-off, jde vždycky do tuhého. Když se hraje se soupeřem takových kvalit, platí to tuplovaně. Kromě bezchybného výkonu budeme potřebovat i vás – vaše ruce, vaše hlasivky, vaši přítomnost,“ zvou organizátoři.

Čtyři nejlepší česká ženská volejbalová družstva se o víkendu sjedou do Brna, aby se utkala o národní pohár. V hale Vodova se v sobotu utká nejprve od 16 hodin Prostějov s Přerovem, od 18.30 pražský Olymp s Olomoucí. Vítěz poháru vzejde z nedělního finále, které startuje v 17 hodin. 

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Faktor K v Káznici na Bratislavské
S drakem v oblacích objevujte možnosti kultury

Kultura, sport nebo rodinné aktivity si o víkendu berou vládu nad Brnem. Do nebes vystoupají účastníci Brněnského kotólu, tvořit z přírodnin můžou děti na špilberské Hlídce a vypustit draka z letního úkrytu zase na Kraví hoře. Faktor K, Next wawe či Be2Can přináší výjimečné umělecké počiny do nevšedních míst.

Mezi občanské návrhy Dáme na vás už lidé rozdali tisíc lajků, zdroj: MMB
Mezi občanské návrhy Dáme na vás už lidé rozdali tisíc lajků

Kruhový objezd na přehradě, vteřinový odpočet u semaforů nebo třeba budování veřejných WC. Lidé už do tzv. občanských návrhů vložili přes osmdesát nápadů, jak zlepšit Brno. Vyjadřovat se k nim od první chvíle může i veřejnost. 

Zkušební provoz tramvajové tratě do kampusu. Foto: Marie Schmerková
První cestující pojedou tramvají do kampusu v prosinci

Přímé spojení centra s bohunickým kampusem, provoz MHD bez závislosti na aktuální dopravní situaci, snížení ekologické zátěže a větší komfort pro 40 tisíc cestujících denně. To vše přinese nová tramvajová trať do kampusu. První zkušební jízda se uskutečnila 15. září, první cestující se tudy svezou 10. prosince letošního roku.

Kampaň Brno narůžovo cílí na prevenci rakoviny prsu.
Brno narůžovo přináší prevenci rakoviny prsu do brněnských ulic

Růžovou barvu si vzaly za svou pravidelné říjnové akce spojené s osvětou týkající se rakoviny prsu a podpory onkologických pacientů. Akce probíhají po celém světě a Brno není výjimkou. Celý měsíc proto bude narůžovo.