Brno rozhýbou plesy, český volejbalový pohár i basket

  • 01. února 2019
  • 2 minuty čtení
(ral) - K únoru patří plesy a karnevaly a ani o jednu tradici nebudou Brňané hned první víkend ochuzeni. Výjimečnou událost bude hostit hala Vodova – čtyři nejlepší volejbalové týmy se tu utkají o český pohár. Jaké další akce byste si v prvních únorových dnech neměli nechat ujít?

Vidět kostýmy z filmu Skleněný pokoj dříve, než bude snímek v kinech. To umožňuje nová výstava ve vile Tugendhat. Je umístěná v technickém podlaží vily, takže je přístupná v rámci všech prohlídkových okruhů během otevírací doby vily a není k ní nutná předchozí rezervace. Kostýmy vytvořila česká výtvarnice Katarína Štrbová Bieliková, držitelka Českého lva za kostýmy k filmu Masaryk. 

Brněnské taneční sály a kulturní domy ovládne plesová sezóna. V pátek připomene Reprezentační ples MENDELU v prostorách Besedního domu 100. výročí založení univerzity. Plány na sobotní večer pak můžete spojit třeba se Swingovým plesem v duchu 20. a 30. let v SVČ Lužánky nebo s už 69. slováckým plesem v Kongresovém centru BVV.

V plném proudu je i karnevalová sezóna. O víkendu se reje masek odehrají například v Králově Poli nebo v Kohoutovicích.

Ukázku vojenské vřavy inspirovanou zimní bitvou o Budapešť během druhé světové války zažijí návštěvníci Army Parku v Ořechově u Brna. Pořadatelé slibují více než 200 účinkujících v dobových vojenských uniformách, pyrotechnické efekty i historickou vojenskou techniku v čele s tankem T34.

Na hráčky BK Žabiny Brno čeká domácí zápas Evropské ženské basketbalové ligy. V Brně přivítají švédský celek A3 Basket Ume?, který v základní skupině EWBL prohrál jediný duel. „Když se hraje play-off, jde vždycky do tuhého. Když se hraje se soupeřem takových kvalit, platí to tuplovaně. Kromě bezchybného výkonu budeme potřebovat i vás – vaše ruce, vaše hlasivky, vaši přítomnost,“ zvou organizátoři.

Čtyři nejlepší česká ženská volejbalová družstva se o víkendu sjedou do Brna, aby se utkala o národní pohár. V hale Vodova se v sobotu utká nejprve od 16 hodin Prostějov s Přerovem, od 18.30 pražský Olymp s Olomoucí. Vítěz poháru vzejde z nedělního finále, které startuje v 17 hodin. 

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít