Brno rozezněl Brněnský Majáles. Král Majálesu je opět z VUT

  • 07. května 2017
  • 1 minuta čtení
(taz) V sobotu 6. května se v Brně konal již 14. ročník Brněnského Majálesu. Už před polednem vyšel z náměstí Svobody majálesový průvod s alegorickými vozy brněnských univerzit. Akce pak pak vyvrcholila open air hudebním festivalem na brněnském výstavišti a večerní korunovací krále Majálesu.

Králem Majálesu se letos stal Jara List z VUT, který převzal královský hermelín od svého předchůdce loňského krále Dana Vinciho IV. z téže školy. Zástupci všech zúčastněných brněnských vysokých škol pan nového krále korunovali a primátor města Petr Vokřál mu předal symbolický klíč od města.

Na třech majálesových podiích vystoupili během sobotního odpoledne a večera například Mandrage, Horkýže Slíže, Aneta Langerová, Tomáš Klus, Vypsaná Fixa a řada dalších kapel.

Další fotografie naleznete ve fotogalerii.

Brněnský Majáles 2017. Foto: MMB. M. SchmerkováPrimátor P. Vokřál a král Majálesu. Brněnský Majáles 2017. Foto: MMB. M. Schmerková    

Dočtete se v Metropolitanu

  • Kateřina Liďáková. Foto: Marek Malůšek
    Kam jdeš, divadlo? Do Brna

    Kateřina Liďáková, od roku 2022 členka činohry Národního divadla Brno, strávila šestnáct let na prknech Městského divadla Zlín, kde také jako ředitel, dramaturg, herec i autor působil její manžel a...

Nenechte si ujít