Přeskočit na obsah

Brno prodlouží spolupráci s organizacemi působícími v oblasti neformální péče

19. května 2021

Od roku 2019 se město Brno spolu s dalšími organizacemi podílí na podpoře a pomoci neformálně pečujícím. Nyní radní schválili prodloužení spolupráce až do konce roku 2023.

Neformální pečující se významně podílejí na péči o osoby se zdravotním postižením a seniory. Poskytování péče je fyzicky i psychicky náročná činnost, přitom se lidem, kteří tuto péči poskytují, nedostává podpory, kterou potřebují, a také nácviku dovednosti, které situace vyžadují.

Neformálně pečující potřebují podporu a pomoc od úrovně státu až po jednotlivé obce. Na základě schváleného Plánu zdraví města Brna 2018–2030 byla v roce 2019 uzavřena písemná dohoda o spolupráci v této oblasti s neziskovým sektorem, ve které chceme i nadále pokračovat,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Na pokračování spolupráce jsme se dohodli s Unií pečujících, spolkem Klára pomáhá, se Společností pro podporu lidí s mentálním postižením, s Diakonií českobratrské církve evangelické a Svazem tělesně postižených. Společně se chceme nadále věnovat podpoře a pomoci neformálně pečujícím a hledat řešení v naplňování potřeb pečujících osob, a především spolupracovat na jejich realizaci a plnění. Důležité je i zlepšení postavení neformálně pečujících, posílení přirozených rodinných vazeb a zvýšení rodinné solidarity a mezigeneračního soužití,“ upřesnil první náměstek primátorky Petr Hladík.


Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Brno a Lipsko jsou partnery 50 let. Oslavy výročí zahájil koncert Filharmonie Brno v lipském Gewandhausu

Nedělní koncert Filharmonie Brno v koncertním sále Gewandhaus oficiálně zahájil jubilejní 50. výročí partnerství měst Brna a Lipska.

Investice, dobrá praxe a energetika – konference Národní sítě Zdravých měst ČR se konala v Brně

Letošní konferenci Národní sítě Zdravých měst ČR (NSZM ČR) hostilo město Brno. Včerejší program se odehrál v reprezentativních prostorech Zastupitelského sálu na Nové radnici. Témata přednášek se týkala investic samospráv v těžkém období, spolupráce obcí s developery nebo ukázek dobré praxe.

Odlet z Vídně bude ještě komfortnější: parkování za 500 korun na týden, autobus zdarma na nádraží a odsud přímý vlak na letiště

Přímou vlakovou linku z Brna na vídeňské letiště podpoří město zvýhodněným parkováním u Zetoru v Líšni a navazujícím bezplatným autobusem na hlavní nádraží. Novinka začne fungovat od 1. února, v pilotním režimu zatím poběží do 10. června.

Harmonogram zavádění oblastí placeného stání pro letošní rok prošel úpravami. Přidají se dvě další oblasti, zavádění bude pozvolnější

Zavádění nových oblastí placeného stání ve více etapách a přidání dvou zcela nových. To je hlavní změna v aktualizovaném harmonogramu rozšiřování rezidentního parkování pro letošní rok. Novou verzi dnes schválili brněnští radní.