Přeskočit na obsah

Brno příští rok opět uspořádá Olympijský festival

08. listopadu 2021

Příští rok se v Brně u příležitosti konání XXIV. zimních olympijských her odehraje rovněž Olympijský festival. Město na něj přispěje dotací ve výši až 10 mil. Kč. Finanční podporu akce musí ještě schválit městské zastupitelstvo.

Cílem projektu je přiblížit olympijské hry veřejnosti. Návštěvníci zde mají možnost vyzkoušet olympijské disciplíny či se setkat s olympioniky a hromadně jim fandit v bojích o medaile.

„Festival se bude konat od 4. do 20. února v areálu Nová Zbrojovka. Jako město pomůžeme zajistit dvě ledové plochy: curlingové dráhy, které už v původních halách jsou, a kluziště běžně umístěné u sochy Jošta. Kluziště v areálu využijí zájemci po celou zimní sezonu, tedy i mimo období Olympijského festivalu,“ vysvětlil 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

Velmi si vážíme toho, že se Olympijský festival uskuteční v Brně už potřetí. Tentokrát chceme oslovit nejen širokou veřejnost, ale hlavně školy, kterým nabídneme sportovní program pro děti zdarma. Věříme, že se nám stejně jako při letní edici podaří vrátit děti i k zimním sportům,“ řekl předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval.

„Tento projekt má mnoho přínosů pro město i jeho občany: od prestiže plynoucí z jeho pořádání přes atraktivitu pro rodiny s dětmi až po náborovou příležitost pro řadu sportovních klubů. Věřím, že bude ještě úspěšnější než minule, protože o akci je čím dál více slyšet a pozvolna láká také návštěvníky z jiných měst i širokého okolí Brna,“ uvedl radní pro školství a sport Jaroslav Suchý.

„Vzhledem k situaci ohledně dodržování lidských práv v Číně jsme se rozhodli uspořádat při festivalu konferenci, jejímž hlavním tématem bude sport a lidská práva. Zajišťovat ji bude magistrátní Odbor sportu,“ doplnil náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Konkrétní podmínky a obsah smluvních ujednání budou předmětem jednání s žadatelem po schválení záměru realizace zimního Olympijského festivalu ve městě Brně v roce 2022. 

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.