Přeskočit na obsah

Brno příští rok opět uspořádá Olympijský festival

08. listopadu 2021
Příští rok se v Brně u příležitosti konání XXIV. zimních olympijských her odehraje rovněž Olympijský festival. Město na něj přispěje dotací ve výši až 10 mil. Kč. Finanční podporu akce musí ještě schválit městské zastupitelstvo.

Cílem projektu je přiblížit olympijské hry veřejnosti. Návštěvníci zde mají možnost vyzkoušet olympijské disciplíny či se setkat s olympioniky a hromadně jim fandit v bojích o medaile.

„Festival se bude konat od 4. do 20. února v areálu Nová Zbrojovka. Jako město pomůžeme zajistit dvě ledové plochy: curlingové dráhy, které už v původních halách jsou, a kluziště běžně umístěné u sochy Jošta. Kluziště v areálu využijí zájemci po celou zimní sezonu, tedy i mimo období Olympijského festivalu,“ vysvětlil 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

Velmi si vážíme toho, že se Olympijský festival uskuteční v Brně už potřetí. Tentokrát chceme oslovit nejen širokou veřejnost, ale hlavně školy, kterým nabídneme sportovní program pro děti zdarma. Věříme, že se nám stejně jako při letní edici podaří vrátit děti i k zimním sportům,“ řekl předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval.

„Tento projekt má mnoho přínosů pro město i jeho občany: od prestiže plynoucí z jeho pořádání přes atraktivitu pro rodiny s dětmi až po náborovou příležitost pro řadu sportovních klubů. Věřím, že bude ještě úspěšnější než minule, protože o akci je čím dál více slyšet a pozvolna láká také návštěvníky z jiných měst i širokého okolí Brna,“ uvedl radní pro školství a sport Jaroslav Suchý.

„Vzhledem k situaci ohledně dodržování lidských práv v Číně jsme se rozhodli uspořádat při festivalu konferenci, jejímž hlavním tématem bude sport a lidská práva. Zajišťovat ji bude magistrátní Odbor sportu,“ doplnil náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Konkrétní podmínky a obsah smluvních ujednání budou předmětem jednání s žadatelem po schválení záměru realizace zimního Olympijského festivalu ve městě Brně v roce 2022. 

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Inovativní metoda pomohla v Technologickém parku zachovat desítky stromů. Postup ocenilo Ministerstvo vnitra

Inovativní řešení problému, podpora spolupráce startupu a městské společnosti i péče o životní prostředí – všechny tři aspekty v sobě spojil projekt z nedávné doby, na kterém kooperovalo Brno, Technologický park a firma Arbo Technologies. Úspěšný model ocenilo i Ministerstvo vnitra ve své soutěži. 

Žerotínovo náměstí oživí výtvarná intervence

Ve veřejném prostoru před Bílým domem vznikne umělecké dílo „Vidím plno dobrých lidí“ od Patrika Antczaka a Jakuba Jahna. Obraz na chodníku znázorní postavy reprezentující různé skupiny lidí, kteří ponesou barevné transparenty ve formě bublin. Do nich bude veřejnost moci dopisovat svá vlastní poselství. Slavnostní představení projektu proběhne 20. června.

V Brně odstartoval mezinárodní projekt MECOG-CE

Zástupci evropských metropolitních oblastí, univerzit a významných institucí se setkali ve dnech 30.–31. května 2023 v Brně. Oficiálně zahájili projekt MECOG-CE (Posílení metropolitní spolupráce a řízení ve střední Evropě), který je podpořen z programu Interreg Central Europe a město Brno je jako první město v České republice jeho vedoucím partnerem.

Finále evropského baseballového šampionátu mužů proběhne za významné podpory města Brna

Dokázat, že baseball patří mezi top sporty v České republice, je jedním z cílů mistrovství Evropy mužů, které se uskuteční na přelomu září a října. Část utkání ve skupinách i vyřazovacích bojích, ale především pak klání o třetí místo a finále proběhnou v Brně, a to za jeho významné podpory.