Přeskočit na obsah

Brno požádá o dotaci na novou cisternovou stříkačku pro dobrovolné hasiče

05. května 2021
Brněnští radní na dnešním jednáním souhlasili s podáním žádosti na nákup cisternové stříkačky pro jednotku sboru dobrovolných hasičů v Bohunicích.

Na nákup cisternové automobilové stříkačky zažádá město Brno o dotaci ve výši 2,5 milionu korun. „Vzhledem ke každoročnímu vysokému počtu zájemců je málo pravděpodobné, že se nám dotaci podaří získat už v příštím roce. Pokud však budeme žádosti podávat kontinuálně i v následujících letech, budeme dostávat stále vyšší bodové hodnocení a zvýší se tak i pravděpodobnost, že dotaci nakonec Brno získá,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Pořízení cisternové automobilové stříkačky (CAS) pro JSDH Brno-Bohunice
Jednotka v současné době disponuje jednou CAS, která je technicky zastaralá a neodpovídá dnešním potřebám pro řešení událostí v městské zástavbě. Vzhledem ke stáří CAS jsou náklady na opravy techniky vysoké. Účelem projektu je pořídit novou prvosledovou CAS, se kterou bude možno řešit běžné zásahy prováděné JSDH, na které je jednotka určena. „Vozidlo by mělo mít dostatečnou zásobu 3–4 m3 vody pro variabilitu využití především v městské zástavbě a průmyslových areálech a podvozek na smíšený nebo silniční provoz s dobrou manévrovatelností a možností průjezdu v úzkých ulicích na sídlištích. Výbava vozidla by měla vycházet ze směrnice HZS pro daný typ CAS,“ doplnila Markéta Vaňková.

Předpokládané výdaje: 6 500 000,- Kč včetně DPH

Požadovaná dotace: 2 500 000,- Kč

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Cestovní ruch proberou koncem dubna v Brně odborníci z celého světa. Uskuteční se Czechia Travel Trade Day

Do konce března se mohou tuzemští podnikatelé v cestovním ruchu a organizace destinačního managementu přihlásit na Czechia Travel Trade Day. Jedna z největších tuzemských akcí na podporu incomingu se uskuteční 24. a 25. dubna v Brně pod záštitou a za účasti ministra pro místní rozvoj Ivana Bartoše. 

Brno podporuje inovátory i výzkumníky z jihu Moravy. Ti mohou získat granty – startuje další výzva programu Prototypuj a ověřuj

Lokátory pro freeridery, vylepšení zubního implantátu a inovativní polymer – to jsou příklady projektů, které v loňském roce získaly podporu z programu Prototypuj a ověřuj. Město Brno prostřednictvím inovační agentury JIC nyní otevírá novou výzvu. Od 27.  března do 5. května do něj mohou inovátoři z jižní Moravy hlásit své projekty a získat až 800 tisíc korun.

V Pisárkách se naplno rozjely práce na stavbě vratné smyčky. První tramvaje po ní do vozovny vjedou příští rok v létě

Dopravní podnik města Brna začal s třetí etapou modernizace vozovny v Pisárkách. Během následujících 17 měsíců zde dělníci vybudují vratnou smyčku. Ta umožní otáčení tramvají a zároveň snadnější odbavení návštěvníků budoucí multifunkční haly, která má vyrůst v západní části brněnského výstaviště.  

Bytový fond se rozrostl o dvanáct sociálních a bezbariérových bytů

Namísto původních pěti bytových jednotek na Křenové 47, které byly v nevyhovujícím až havarijním stavu, se jich díky dvaceti měsícům prací ve stejném bytovém domě, zrenovovaném a obohaceném o nástavbu, nyní nachází dvanáct. Sloužit budou pro osoby se sníženou pohyblivostí nebo s nízkými příjmy.