Přeskočit na obsah

Brno požádá o dotaci na novou cisternovou stříkačku pro dobrovolné hasiče

05. května 2021

Brněnští radní na dnešním jednáním souhlasili s podáním žádosti na nákup cisternové stříkačky pro jednotku sboru dobrovolných hasičů v Bohunicích.

Na nákup cisternové automobilové stříkačky zažádá město Brno o dotaci ve výši 2,5 milionu korun. „Vzhledem ke každoročnímu vysokému počtu zájemců je málo pravděpodobné, že se nám dotaci podaří získat už v příštím roce. Pokud však budeme žádosti podávat kontinuálně i v následujících letech, budeme dostávat stále vyšší bodové hodnocení a zvýší se tak i pravděpodobnost, že dotaci nakonec Brno získá,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Pořízení cisternové automobilové stříkačky (CAS) pro JSDH Brno-Bohunice
Jednotka v současné době disponuje jednou CAS, která je technicky zastaralá a neodpovídá dnešním potřebám pro řešení událostí v městské zástavbě. Vzhledem ke stáří CAS jsou náklady na opravy techniky vysoké. Účelem projektu je pořídit novou prvosledovou CAS, se kterou bude možno řešit běžné zásahy prováděné JSDH, na které je jednotka určena. „Vozidlo by mělo mít dostatečnou zásobu 3–4 m3 vody pro variabilitu využití především v městské zástavbě a průmyslových areálech a podvozek na smíšený nebo silniční provoz s dobrou manévrovatelností a možností průjezdu v úzkých ulicích na sídlištích. Výbava vozidla by měla vycházet ze směrnice HZS pro daný typ CAS,“ doplnila Markéta Vaňková.

Předpokládané výdaje: 6 500 000,- Kč včetně DPH

Požadovaná dotace: 2 500 000,- Kč

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.