Přeskočit na obsah

Brno pošle městským částem více než 200 milionů na opravy školských zařízení

30. října 2019

Město Brno vyčlení v rozpočtu na příští rok více než 200 milionů na opravy školských zařízení. Ty pošle jednotlivým městským částem, které školy a školky zřizují. Rozhodující slovo budou mít zastupitelé, kteří převod musejí schválit.

Při přípravě rozpočtu na příští rok jsme oslovili jednotlivé městské části s tím, aby nám předložily požadavky na opravy školských zařízení, která se nacházejí na jejich území. Celkem tak podpoříme 26 městských částí více než 200 miliony korun. Finanční prostředky budou odeslány až po předložení smluvní dokumentace k jednotlivým stavebním akcím,“ popsal 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

Mezi největší připravované opravy a projekty patří:
• přístavba na ZŠ a MŠ Antonínská, na kterou město vyčlenilo 25 milionů korun (na rok 2021 se počítá s dalšími 25 miliony)
• zateplení budovy ZŠ Jana Babáka (příspěvek 15 milionů korun)
• oprava fasády a střechy, rekonstrukce sociálního zařízení a vnitřní komunikace na ZŠ nám. Republiky (příspěvek 14,855 milionu korun),
• vybudování nových tříd v MŠ Bzenecká (příspěvek 10 milionů korun)
• rekonstrukce školní kuchyně na ZŠ Kamínky (příspěvek 9 milionů korun)
• rekonstrukce a zateplení střechy na ZŠ Novoměstská (příspěvek 9 milionů korun, na rok 2021 se počítá s dalšími 9 miliony)
• zateplení, nástavba učebny a revitalizace zahrady na ZŠ Hamry (12,5 milionu Kč)
• výstavba MŠ v lokalitě Kamechy v Žebetíně (10 milionů korun, v roce 2021 pak dalších 15 milionů)
• rekonstrukce střechy na ZŠ Staňkova (7 milionů korun)
• rekonstrukce školní kuchyně na MŠ Amerlingova (5,3 milionu)

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskový mluvčí
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz  
Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.