Přeskočit na obsah

Brno pokračuje v pomoci dětem ukrajinských uprchlíků

27. dubna 2022

Brněnští radní souhlasili s podáním žádosti Waldorfské školy Brno o dotaci 300 000 korun v rámci dotačního programu Adaptační skupiny pro děti a cizince migrující z Ukrajiny 2022. Současně také Brno uvolní ze svého rozpočtu 2 849 000 korun na vybavení tříd pro vzdělávání ukrajinských žáků.

Waldorfská škola Brno sídlící na Plovdivské ulici požádá Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy ČR o poskytnutí dotace v rámci výzvy Adaptační skupiny pro děti cizince migrující z Ukrajiny 2022. „Pokud Waldorfská škola Brno dotace získá, použije je na podporu adaptačních volnočasových skupin pro děti cizinců od 3 do 15 let migrujících z Ukrajiny. Skupiny budou fungovat až do konce letních prázdnin tak, aby děti byly lépe připravené na nástup do českých škol,“ uvedla brněnská primátorka Markéta Vaňková

Navíc město Brno uvolní další finanční prostředky ze svého rozpočtu. „Celkem poskytneme na vybavení tříd 2 849 000 korun. Základní a mateřská škola na nám. Republiky 10 získá 1 912 000 korun, do Základní školy Arménská 21 poputuje 697 000 korun a do Základní a mateřské školy Merhautova 37 částka 240 000 korun,“ upřesnil 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

„Tyto finanční prostředky školy konkrétně využijí na pořízení vybavení ICT učebny, interaktivních tabulí, vybavení ICT a dále na běžné vybavení tříd, jako jsou lavice, kancelářské židle, šatní skříňky, skříně na pomůcky, nástěnky, tabule a projektory do tříd, počítače a jiné nezbytné vybavení,“ doplnil radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.