Přeskočit na obsah

Brno pokračuje v pomoci dětem ukrajinských uprchlíků

27. dubna 2022
Brněnští radní souhlasili s podáním žádosti Waldorfské školy Brno o dotaci 300 000 korun v rámci dotačního programu Adaptační skupiny pro děti a cizince migrující z Ukrajiny 2022. Současně také Brno uvolní ze svého rozpočtu 2 849 000 korun na vybavení tříd pro vzdělávání ukrajinských žáků.

Waldorfská škola Brno sídlící na Plovdivské ulici požádá Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy ČR o poskytnutí dotace v rámci výzvy Adaptační skupiny pro děti cizince migrující z Ukrajiny 2022. „Pokud Waldorfská škola Brno dotace získá, použije je na podporu adaptačních volnočasových skupin pro děti cizinců od 3 do 15 let migrujících z Ukrajiny. Skupiny budou fungovat až do konce letních prázdnin tak, aby děti byly lépe připravené na nástup do českých škol,“ uvedla brněnská primátorka Markéta Vaňková

Navíc město Brno uvolní další finanční prostředky ze svého rozpočtu. „Celkem poskytneme na vybavení tříd 2 849 000 korun. Základní a mateřská škola na nám. Republiky 10 získá 1 912 000 korun, do Základní školy Arménská 21 poputuje 697 000 korun a do Základní a mateřské školy Merhautova 37 částka 240 000 korun,“ upřesnil 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

„Tyto finanční prostředky školy konkrétně využijí na pořízení vybavení ICT učebny, interaktivních tabulí, vybavení ICT a dále na běžné vybavení tříd, jako jsou lavice, kancelářské židle, šatní skříňky, skříně na pomůcky, nástěnky, tabule a projektory do tříd, počítače a jiné nezbytné vybavení,“ doplnil radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

V Pisárkách se naplno rozjely práce na stavbě vratné smyčky. První tramvaje po ní do vozovny vjedou příští rok v létě

Dopravní podnik města Brna začal s třetí etapou modernizace vozovny v Pisárkách. Během následujících 17 měsíců zde dělníci vybudují vratnou smyčku. Ta umožní otáčení tramvají a zároveň snadnější odbavení návštěvníků budoucí multifunkční haly, která má vyrůst v západní části brněnského výstaviště.  

Bytový fond se rozrostl o dvanáct sociálních a bezbariérových bytů

Namísto původních pěti bytových jednotek na Křenové 47, které byly v nevyhovujícím až havarijním stavu, se jich díky dvaceti měsícům prací ve stejném bytovém domě, zrenovovaném a obohaceném o nástavbu, nyní nachází dvanáct. Sloužit budou pro osoby se sníženou pohyblivostí nebo s nízkými příjmy.

Družstevní bydlení by mohlo rozšířit svou podobu. Vedle výstavby na zelené louce by družstva renovovala i staré městské domy

Město si nechá prověřit další možnost, jak lidem nabídnout dostupné družstevní bydlení, a to formou rekonstrukce zdevastovaných bytových domů. V pilotním režimu by nový záměr mohl být realizován u domu na Mostecké 16. Zda je dům vhodný, prověří předprojekční příprava, kterou dnes radní doporučili zastupitelstvu města svěřit do rukou městské společnosti CD CENTRUM COMS.  

Aprílový úklid jako Brno

Týden před hlavním termínem dobrovolnické akce Ukliďme Česko, kterým je sobota 1. dubna, evidují organizátoři ze spolku Ukliďme Česko v Brně přes 130 nahlášených úklidů. Dobrovolníci se mohou k některé z naplánovaných akcí připojit díky mapě úklidů na www.UklidmeCesko.cz. Akci letos opět podpořila společnost SAKO Brno a záštitu nad ní převzala primátorka města Brna Markéta Vaňková.