Přeskočit na obsah

Brno pokračuje v pomoci dětem ukrajinských uprchlíků

27. dubna 2022
Brněnští radní souhlasili s podáním žádosti Waldorfské školy Brno o dotaci 300 000 korun v rámci dotačního programu Adaptační skupiny pro děti a cizince migrující z Ukrajiny 2022. Současně také Brno uvolní ze svého rozpočtu 2 849 000 korun na vybavení tříd pro vzdělávání ukrajinských žáků.

Waldorfská škola Brno sídlící na Plovdivské ulici požádá Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy ČR o poskytnutí dotace v rámci výzvy Adaptační skupiny pro děti cizince migrující z Ukrajiny 2022. „Pokud Waldorfská škola Brno dotace získá, použije je na podporu adaptačních volnočasových skupin pro děti cizinců od 3 do 15 let migrujících z Ukrajiny. Skupiny budou fungovat až do konce letních prázdnin tak, aby děti byly lépe připravené na nástup do českých škol,“ uvedla brněnská primátorka Markéta Vaňková

Navíc město Brno uvolní další finanční prostředky ze svého rozpočtu. „Celkem poskytneme na vybavení tříd 2 849 000 korun. Základní a mateřská škola na nám. Republiky 10 získá 1 912 000 korun, do Základní školy Arménská 21 poputuje 697 000 korun a do Základní a mateřské školy Merhautova 37 částka 240 000 korun,“ upřesnil 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

„Tyto finanční prostředky školy konkrétně využijí na pořízení vybavení ICT učebny, interaktivních tabulí, vybavení ICT a dále na běžné vybavení tříd, jako jsou lavice, kancelářské židle, šatní skříňky, skříně na pomůcky, nástěnky, tabule a projektory do tříd, počítače a jiné nezbytné vybavení,“ doplnil radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.